Estija ruošiasi parduoti „Omnivą“

2026 m. balandžio 2 d. 14:29
Ūla Klimaševska
Ruošiamasi valstybinės Estijos logistikos ir technologijų grupės „Omniva“ viešajam akcijų pardavimui – sutarties pasirašymas numatytas 2027-aisiais, ketvirtadienį paskelbė įmonė.
Daugiau nuotraukų (1)
Planuojama, kad viešas aukcionas vyks šiais ir kitais metais, sandorio užbaigimas priklausys nuo to, kada bus gauti būtini reguliaciniai leidimai.
Kaip pranešė bendrovė, šalies Vyriausybė ketvirtadienį įvertino galimus nuosavybės perleidimo scenarijus ir nusprendė tęsti pasirengimą akcijų pardavimui viešo aukciono būdu.
Anot Estijos Regioninės plėtros ir žemės ūkio ministerijos generalinės sekretorės pavaduotojos Sigridos Soomlai, sprendimą dėl privataus kapitalo pritraukimo į „Omniva“ lemia rinkos ir gyventojų įpročių pokyčiai.
„Tradicinių laiškų kiekis toliau mažėja, tuo tarpu siuntų pristatymo apimtys sparčiai auga. „Omniva“ aktyviausiai veikia komercinėje rinkoje, kur privatus sektorius turi didesnes galimybes investuoti ir plėtoti paslaugas“, – pranešime teigė S. Soomlais.
Kaip skelbia Estijos nacionalinis transliuotojas ERR, pagal pernai gruodį patvirtintus valstybės „Omniva“ keliamus strateginius tikslus, bendrovė Estijos gyventojams privalo užtikrinti kokybiškas universaliąsias pašto paslaugas – vertinama, kad pastaraisiais metais bendrovė labiau koncentravosi į prekybą ir logistikos paslaugas.
Anot ERR, pernai universaliosios pašto paslaugos sudarė tik 5 proc. (7,6 mln. eurų) visų „Omniva“ pajamų – 20 proc. mažiau nei ankstesniais metais, o pati paslauga buvo nuostolinga.
Tuo metu 2024 m. šios paslaugos sudarė 7 proc. visų pajamų.
„Omniva“ grupės valdybos pirmininkas Marttis Kuldma pažymėjo, kad per pastaruosius penkerius metus universaliųjų pašto paslaugų apimtys sumažėjo daugiau nei 75 proc., o siuntų pristatymo per paštomatus populiarumas toliau auga.
Anot M. Kuldma, grupės privatizacija atitinka pokyčių rinkoje logiką.
„Omniva“ veikia konkurencingoje tarptautinėje rinkoje, plėtoja inovatyvias technologijas ir paslaugas, todėl privatus kapitalas leis greičiau investuoti, gerinti paslaugas ir stiprinti įmonės pozicijas“, – pranešime sakė M. Kuldma.
Baltijos šalyje veikiančios „Omniva“ grynasis pelnas pernai siekė 5,9 mln. eurų, įmonės pajamos sudarė 154,7 mln. eurų.
Pernai lapkritį „Omniva“ paskelbė, kad šiemet Estijoje nuo 35 iki 19 sumažins pašto skyrių skaičių, mažins ir pašto dėžučių skaičių.
Grupės siuntų verslas Baltijos šalyse stabiliai augo – pajamos 2025 metais padidėjo 11 proc. iki 84,1 mln. eurų.
„Omniva“ prekės ženklą valdanti valstybinė „Eesti Post“ Estijoje turi universaliųjų pašto paslaugų teikėjo licenciją iki 2029 m. – kaip pranešama, paslauga ir toliau bus teikiama laikantis teisės aktų reikalavimų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.