Iliuzionistas Mantas Wizard pasirodė populiariausiame pasaulyje magijos šou: atliko vieną geriausių savo triukų

Mantas Wizard pasirodė garsiausiame iliuzionistų televizijos projekte „Penn and Teller: Fool Us“ ir savo pasirodymo įrašu nekantrauja pasidalinti su skaitytojais. Pasak Manto, šis šou magijos pasaulyje prilygsta „Eurovizijos“ konkursui muzikos srityje. Pakviestas dalyvauti šiame projekte jis ne tik atliko savo pasirodymą, bet ir pasakojo asmeninę istoriją apie magijos meną.

 Mantas Wizzard.<br> Lrytas.lt koliažas.
 Mantas Wizzard.<br> Lrytas.lt koliažas.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
 Mantas Wizzard.<br> Pr.siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 14, 2023, 9:40 AM, atnaujinta Feb 14, 2023, 9:41 AM

„Tai šiuo metu didžiausias ir populiariausias pasaulyje magijos šou televizijoje, ten pasirodė jau daugybė mano puikių bičiulių, kolegų iš viso pasaulio ir netgi mano autoritetas – pats Davidas Copperfieldas“, – dar negalintis atsigauti nuo euforijos, kalbėjo M.Wizard.

Pats Mantas sako, kad kvietimą pasirodyti žiūrimiausiame magijos šou sutiko su neįtikėtinomis emocijos ir nuo pat pirmos akimirkos pradėjo ieškoti unikalaus būdo ne tik pademonstruoti savo magijos stilių, bet ir kuo įdomiau pristatyti Lietuvą, jos sostinę Vilnių. Amerikos magijos šou transliavo M.Wizard numerį, kurį magas drauge su profesionalų komanda nufilmavo Vilniaus senamiestyje esančiame unikaliame viešbutyje:

„Dėl triuko specifikos nusprendėme neskraidinti jo į Las Vegasą, o kad geriau atskleistume jo idėją, nuotaiką ir eleganciją ieškojome ypatingos vietos vaizdo transliacijai kurti. Triuką atlikau vienoje Vilniaus senamiesčio menėje ir teletilto pagalba jis buvo transliuojamas į studiją Las Vegase“.

Triuko filmavimo metu vilniečių kūrybinė komanda tiesiogiai bendravo su JAV laidos režisieriais ir prodiuseriais, kad triuko pateikimas tiktų ir derėtų visos laidos kontekste. Mantas, ne kartą pats lankęsis Jungtinėse Valstijoje yra sakęs, jog Las Vegasas ir Vilnius – jo mylimiausi miestai.

„Pagaliau įvyko vienas geriausių mano triukų: ne tik aš į Las Vegasą vykau, bet ir pats Las Vegasas atvyko į mano gimtąjį miestą. Ir tai įvyko matant milijoninei auditorijai!“, – apie pasiūlymą sukurti transliaciją iš Vilniaus pasakojo M. Wizard. – Norėjau atlikti neįprastą ir asmenišką numerį – ne su kortomis, monetomis ar kitais matytais atributais“.

Jis pasirinko savitą ir mažai matytą triuką bei minimalistinį jo atlikimą. Triukui atlikti naudojo kėdę. Šio pasirodymo metu kėdė tampa tarsi simboliu – magas su ja lyg pasakoja istoriją apie tuos laikus, kai šalia savęs scenoje neturėjo jokių rekvizitų, asistenčių ir magiją kūrė tik su pačiais paprasčiausiais dalykais, net ir kėdėmis. Ir tas unikalumas bei paprastumas, kaip pasakojo Mantas, ir patraukė šios laidos žvaigždžių Penn‘o ir Tellerio dėmesį. Pasak žinomo lietuvių iliuzionisto, triuko filmavimui ir jo atskleidimui televizijoje reikalingas nemenkas pasiruošimas, o ir jaudulio – kur kas daugiau. Televizija skiriasi nuo gyvo pasirodymo, turi savitų niuansų, kuriuos svarbu iš anksto apmąstyti.

Pasakodamas apie pačio šou idėją M. Wizard sakė, kad svarbiausia jam buvo pasirodymo originalumas pasauliniame laidos kontekste: „Šios laidos formatas – apgauti laidos komisijos narius, itin patyrusius iliuzionistus Penn’ą ir Teller’į. Nors niekada nebuvau didelis šio projekto idėjos gerbėjas, nes nenoriu savo meno nei renginiuose nei televizijoje pateikti kaip iššūkio, šioje laidoje man atrodė ne tai svarbiausia.

Norėjau, kad, pirmiausia, tai būtų įdomus reginys, todėl specialiai pasirinkau triuką, kurio paslaptį jie puikiai žino, bet pateikiau jį originalesniu būdu. Įdomus sutapimas, kad geriausias karjeras pasiekė būtent tie iliuzionistai, kurie ne apgavo ar nustebino šio žanro asus, o juos nuoširdžiai nudžiugino ar prikaustė dėmesį savo originalumu, savitumu, paprastumu.“

Lietuvis artistas džiaugėsi po pasirodymo sulaukęs puikių komisijos narių Penn’o ir Teller’io įvertinimų: „Vos ištarus jiems frazę: „Oho, koks geras triukas! Mums labai patiko pasirodymas!“, pasijautau, kad kojos linktelėjo iš laimės. Buvo gera išgirsti iš pasaulinių žvaigždžių įvertinimo, gero grįžtamojo ryšio ir smagių komentarų“.

Žinomas iliuzonistas kvietimo dalyvauti projekte „Fool us“ sulaukia jau antrą kartą ir neslepia, kad dešimtmetis, skiriantis šias patirtis, buvo reikšmingas jo karjeroje. Pirmojo kvietimo į „Fool Us“ projektą Mantas sulaukė prieš maždaug dešimt metų, tuomet jis startavo dar Didžiojoje Britanijoje. Prodiuseriai ieškojo talentingų jaunų iliuzionistų. Tuo metu lietuvis juto, kad jam dar reikia sukaupti sceninės patirties, dar ne laikas dalyvauti tokio pobūdžio šou. Per tą laiką „Fool Us“ pelnė prestižinę reputaciją ir tarp žiūrovų, ir tarp iliuzijos meno profesionalų.

Televizijos šou „Fool Us“ komanda atsakingai renkasi laidos turinį ir kiekvienas jos dalyvis pirmiausia praeina atranką už eterio ribų ir tik tuomet būna pakviestas dalyvauti projekte. Manto atveju viskas pavyko itin lengvai ir sklandžiai – prodiuseriai pamatę vieną lietuvio vaizdo įrašą iškart su juo susisiekė. Vėliau sekė ne vieno mėnesio darbas, kuomet buvo derinamos pasirodymo detalės – jiems buvo svarbi tiesioginės transliacijos vieta, triuko atlikimo erdvė, net ir techniniai niuansai filmuojant pasirodymą. Visą laiką Mantas juto amerikiečių kūrybinės komandos palaikymą, nuoširdų susidomėjimą jo idėjomis ir bendru noru jas realizuoti projekte.

Be to, kaip pasakojo Mantas, laidos kūrėjai domėjosi jo istorija ir patirtimi, tad turėjęs progos papasakoti daugiau apie Lietuvą, netoliese vykstantį karą ir jam brangius žmones bei savo požiūrį į magijos meną.

„Kai jie paklausė kam noriu dedikuoti savo pasirodymą, nedvejodamas pasakiau, kad savo broliui Viliui, kuris man yra puikus patarėjas, visad jaučiu nuoširdų jo palaikymą ir tai labai vertinu“, – sakė M.Wizard. – Jaučiausi taip, lyg atstovauju ne tik save ir savo kuriamą meną, bet ir savo miestą, šalį. O kartu supratau, kad pasirodydamas Lietuvoje vykstančiuose renginiuose, jaučiuosi taip pat puikiai. Be galo myliu savo meną, žiūrovą ir tikiu, kad kiekviena patirtis man leidžia į sceną grįžti su dar profesionalesne, gilesne ir įtraukiančia modernia magija“, – nuoširdžiai kalbėjo Mantas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.