J. Valančiūnas tapo rezultatyviausiu NBA reguliariojo sezono lietuviu

Jonas Valančiūnas pagal bendrus karjeros taškus NBA reguliarajame sezone pralenkė Žydrūną Ilgauską ir tapo rezultatyviausiu visų laikų NBA lietuviu iki atkrintamųjų etapo, o jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (23/16) pralaimėjo prieš Nikola Jokičių ir NBA čempionę „Denver Nuggets“ ekipą (27/13).

Jonas Valančiūnas ir Žydrūnas Ilgauskas<br> AP/AFP/SPO/Scanpix nuotr.

Jan 13, 2024, 8:20 AM, atnaujinta Jan 13, 2024, 12:21 PM

„Pelicans“ išvykoje 113:125 (25:37, 26:29, 29:34, 33:25) nusileido prieš NBA praėjusį sezoną laimėjusią „Nuggets“ ekipą.

JV šiame mače per beveik 26 minutes aikštelėje pelnė 17 taškų (4/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir 3 kartus prasižengė.

Šiame mače JV, surinkęs 17 taškų, bendrai per savo karjerą reguliariojo sezono metu pelnė 10991 taškų ir aplenkė Žydrūną Ilgauską, kuris per savo karjerą, neskaitant atkrintamųjų, NBA sumetė 10976 tašką. J.Valančiūnas, aplenkęs Big Z, tapo rezultatyviausiu lietuviu NBA reguliariajame sezone.

Kad taptų visų laikų rezultatyviausiu NBA žaidusiu lietuviu, JV trūksta 96 taškų, kadangi įskaitant atkrintamąsias, 31-erių uteniškis yra pelnęs 11697 taškus, o Ž.Ilgauskas, įskaitant atkrintamąsias, per savo karjerą yra sumetęs 11792 taško.

Primename, kad Ž.Ilgauskas 2013 m. priėmė JAV pilietybę, o po to 2015 m. neteko Lietuvos pilietybės, o išimties tvarka NBA žibėjusiam krepšininkui Lietuvos pilietybė nebuvo suteikta.

Rezultatyviausias JV mačas NBA – 39 taškai į „Los Angeles Clippers“ krepšį.

„Pelicans“ gretose pralaimėtose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Zionas Williamsonas, kuris per 35,5 minutės pelnė 30 taškų (13/22 dvit., 4/6 baud.), pridėjo 6 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“ ekipoje šiose rungtynėse buvo nesulaikomas Nikola Jokičius, kuris užfiksavo eilinį trigubą dublį. Serbas per 32 minutes aikštelėje sumetė 27 taškus (10/15 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.), sugriebė 10 atkovotų kamuolių, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir 4 kartus prasižengė.

Po šio pralaimėjimo „Pelicans“ kartu su „Dallas Mavericks“ Vakarų konferencijoje dalinasi 5–6 vietas, o „Nuggets“ kol kas rikiuojasi pirmoje pozicijoje, kadangi yra sužaidę daugiau rungtynių nei antroje ir trečioje vietoje esančios „Oklahoma City Thunder“ bei „Minnesota Timberwolves“ komandos.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 27, Michaelis Porteris Jr. (6/7 dvit., 2/5 trit., 2/3 baud., 10 atk. kam.) ir Jamalas Murray (5/10 dvit., 3/5 trit., 9 rez. perd.) po 20, Aaronas Gordonas 15 (7/10 dvit., 0/2 trit., 1/3 baud., 5 atk. kam.), Reggie Jacksonas 12 (3/5 dvit., 2/5 trit.) ir Kentaviousas Caldwellas-Pope’as 11 (3/6 trit., 3 rez. perd.).

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 30, Jonas Valančiūnas 17, Larry Nance’as Jr. 13 (3/4 trit.), C. J. McCollumas 12 (3/8 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Jose Alvarado 10 (2/3 trit.) ir Brandonas Ingramas 9 (4/10 dvit., 4 atk. kam., 6 rez. perd.).