D.Grybauskaitė: „PVM mažinimas dovanos pelnus prekybos tinklams“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimas tik padėtų gamintojams ir prekybininkams uždirbti daugiau pelno, o vartotojai iš to neturėtų daug naudos.

Prezidentė teigė, kad tiek PVM mažinimas, tiek „Sodros“ lubos padėtų tik pasiturintiems žmonėms.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Prezidentė teigė, kad tiek PVM mažinimas, tiek „Sodros“ lubos padėtų tik pasiturintiems žmonėms.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Dalai Grybauskaitė teigė, kad valstybė turėtų sutelkti dėmesį į mažiausiai uždirbančių asmenų finansinės padėties gerinimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Dalai Grybauskaitė teigė, kad valstybė turėtų sutelkti dėmesį į mažiausiai uždirbančių asmenų finansinės padėties gerinimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Kristina Rancaitė, BNS ir lrytas.lt inf.

May 12, 2016, 3:20 PM, atnaujinta Mar 16, 2020, 11:38 AM

„Kalbame apie didėjančias kainas ir apie tai, kad dalis mūsų visuomenės negeba įpirkti pagrindinių produktų. Taip tada ir spręskime šį klausimą.

PVM mažinimas nepadės

Jau yra daug tyrimų padaryta, kad PVM mažinimas dažniausiai patenka į gamintojų ir prekybos tinklų kišenes, gyventojams ir vartotojams atitenka tarp 15 ir 30 proc. (...) Lengvatos, ypač PVM, nueina gamintojui ir prekybos tinklams, ne vartotojui, ne žmogui, tai turime turėti galvoje.

Jeigu norime dovanoti dar papildomai pelnus prekybos tinklams, tai yra artimiausias kelias PVM mažinimas“, – ketvirtadienį bendrovės „Vilniaus duona“ naujos kepyklos atidarymo renginyje žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, valstybė turėtų sutelkti dėmesį į mažiausiai uždirbančių asmenų finansinės padėties gerinimą.

„Šioje situacijoje labiau nukreipčiau mūsų biudžetines galimybes ir finansus tiems, kuriems yra sunkiausia, tai yra mažiausiai uždirbantiems gyventojams. (...)

Didinti reiktų NPD

Formų yra įvairių – pavyzdžiui, ir neapmokestinamo (pajamų dydžio – BNS) didinimas, nes tada laimi mažiausiai uždirbantis, o ne atvirkščiai, taip pat gali būti ir atlyginimų kelimas mažiausiai uždirbantiems“, – komentavo prezidentė.

„Aš norėjau pasakyti, kad lengvatos, ypač PVM, nueina gamintojams ir prekybos tinklams. Ne vartotojui, ne žmogui, ir tą turime turėti galvoje“, – kalbėjo Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) kėlimas bei minimalaus atlyginimo didinimas valstybės biudžetui kainuotų mažiau nei bendro PVM tarifo mažinimas.

Premjeras, finansų ministras ir socialdemokratų frakcijos atstovai praėjusį penktadienį sutarė, kad atšaldytai ir šviežiai mėsai būtų taikomas lengvatinis 5 arba 9 proc. PVM tarifas. Artimiausiu metu šis pasiūlymas turėtų būti svarstomas valdančiųjų politinėje taryboje. 

NPD šiuo metu siekia 200 eurų, papildomas NPD už vaiką – 120 eurų. Nuo kitų metų siekiama NPD padidinti iki 310 eurų, o už vaiką – iki 200 eurų. MMA šiuo metu yra 350 eurų, o nuo liepos ji didės iki 380 eurų.

„Sodros“ lubos – ne išeitis

Prezidentė užsiminė, kad „Sodros“ lubos taip pat nėra teisingas sprendimas:

„Pirmiausia, noriu kalbėti bendriau. Kalbame apie darbo rinkos pokyčius ir reformą, „Sodros“ lubos – viena iš priemonių, kuri labiau orientuota į vidutinės klasės uždirbančius žmones.

Turime apsispręsti vėl, jeigu norime, kad „Sodra“ turėtų mažiau pajamų ir palaikyti vidurinę klasę, labiau kvalifikuotą, išsilavinusią, tai mūsų politinis apsisprendimas. Bet vis tik Lietuvoje prioritetas turėtų būti socialinės atskirties ir skurdo mažinimui ir manau, kad politikai pirmiausia turėtų investuoti į tai“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.