Rusijoje veikusios tarptautinės kompanijos negalės persikelti į Lietuvą

Rusijoje veikusios tarptautinės informacinių technologijų ir kitos kompanijos negalės persikelti į Lietuvą, pranešė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Rusijoje veikusios tarptautinės informacinių technologijų ir kitos kompanijos negalės persikelti į Lietuvą, pranešė A.Armonaitė.<br> Lrytas.lt fotomontažas
Rusijoje veikusios tarptautinės informacinių technologijų ir kitos kompanijos negalės persikelti į Lietuvą, pranešė A.Armonaitė.<br> Lrytas.lt fotomontažas
Perkelti į Lietuvą savo padalinius rimtai svarstė kelios tarptautinės Rusijoje veikusios IT įmonės.<br>D.Umbraso nuotr.
Perkelti į Lietuvą savo padalinius rimtai svarstė kelios tarptautinės Rusijoje veikusios IT įmonės.<br>D.Umbraso nuotr.
A.Armonaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
A.Armonaitė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 4, 2022, 1:25 PM, atnaujinta Apr 4, 2022, 2:07 PM

„Nors mūsų šalies tarnybos užtikrina itin griežtą kiekvienos atvykstančios bendrovės bei asmens patikrą, šio proceso tąsa šiandieninėje situacijoje yra neįmanoma ir neatitinka Lietuvos piliečių lūkesčių“, – feisbuke pirmadienį rašė ministrė.

„Stabdome naujų tarpininkavimo raštų išdavimą tarptautinėms kompanijoms, kurios savo atstovybes turėjo Rusijoje“, – pridūrė ji.

Ministrės teigimu, perkelti į Lietuvą savo padalinius rimtai svarstė kelios tarptautinės Rusijoje veikusios IT įmonės.

„Visada siekiau, kad Lietuva būtų tarptautinio verslo šalimi. Dėl to prasidėjus karui Lietuva palaikė ryšį su tarptautinėmis kompanijomis, nutarusiomis palikti Rusiją. Daugiausiai tai buvo IT kompanijos. Su atskirais fiziniais asmenimis ir specialistais niekada nedirbome, nedirbome su rusiško kapitalo įmonėmis. Kalbėjome tik su tarptautinėmis kompanijomis“, – rašo ministrė.

Pasak A.Armonaitės, iki kovo pabaigos į Lietuvą persikėlė trys nedidelės tarptautinės kompanijos, čia jau turėjusios atstovybes, tačiau veikusios ir Rusijoje. Anot jos, bendras perkeltų asmenų skaičius nesiekia šimto – tai darbuotojai, jų šeimų nariai, vaikai.

„Visi šie asmenys praėjo būtinas patikras“, – teigė A.Armonaitė.

Ministrės teigimu, Lietuvos investicinė aplinka karo kontekste patiria nežinios ir neužtikrintumo, tačiau jaučiamas čia investavusių verslų palaikymas ir pasitikėjimas.

„Taip pat nuolat kalbamės su investicijas planuojančiais Vakarų šalių verslais. Todėl ugdyti bei pritraukti talentus ir toliau bus be galo svarbi užduotis“, – teigė ministrė.

Priminsime, dar kovo pabaigoje ministrė buvo sakiusi: „Galime kalbėti apie tūkstančius profesionalų, informacinių technologijų, telekomunikacijos specialistų, kurie atvyksta į Lietuvą ir jau yra pakeliui.“

Portalas lrytas.lt jau rašė apie šių specialistų galimybes dirbti Lietuvoje ir ekspertų raginimus susirūpinti dėl saugumo.

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę teigė, kad Lietuva neplanuoja supaprastinti procedūrų iš Rusijos ir Baltarusijos norintiems persikelti verslams, nori juos tikrinti.

Prezidentūra yra išsakiusi poziciją, kad į Lietuvą perkeliamos IT įmonės iš Rusijos kelia rizikų, nes Rusijos IT sektorių kontroliuoja saugumo tarnybos.

Buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Gediminas Grina yra sakęs, kad rasti infiltruotą žmogų yra itin sunku.

„Galima infiltracija, ypač į IT sektorių, kuris labai jautrus. – ką galima patikrinti, jei 1000 ar 100 žmonių atvažiuoja? Jie parodys biografiją, kuri ideali, o kas slypi po biografija, kas patikrins? Nežinau, kokių pajėgumų reikia turėti“, – LRT teigė G.Grina.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.