Lietuviškoje prieglaudoje paslaptingai dingsta gyvūnai: 12 beglobių šunų ir tik 4 dienos iki mirties

Nors gyvename pažangioje, teisinėje visuomenėje, iki šiol pasitaiko žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų net ir įstaigose, dirbančiose gyvūnų gerovės srityje. Įstatymai, kuriuose aiškiai nurodomos oficialių laikinų globėjų pareigos ir teisės, kai kuriais atvejais apeinami neatsižvelgiant į moralės normas ir sutartis, pasirašytas su tokias paslaugas įsigyjančiomis savivaldybėmis.

"Penkta koja", beglobiai šunys, šuo, šunų prieglauda, gailestis, benamiai, augintiniai<br>M.Patašiaus nuotr.
"Penkta koja", beglobiai šunys, šuo, šunų prieglauda, gailestis, benamiai, augintiniai<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ggi.lt

Jul 8, 2019, 9:53 AM, atnaujinta Jul 8, 2019, 11:46 AM

VšĮ „Mindraja“, teikianti bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų gaudymo, surinkimo, karantinavimo, eutanazijos ir globos paslaugas minėtam ir dar aštuoniems miestams, birželio 21 d., sėkmingai sugavo ir savo atsakomybėn perėmė net 12-ka beglobių šunų. Praėjus kelioms dienoms, birželio 25-ąją, gyvūnai nedelsiant užmigdyti ir utilizuoti, o savivaldybei pateikta 760 EUR sąskaita už atliktus darbus.

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, organizacijos, teikiančios tokias paslaugas miestų savivaldybėms, įsipareigoja gyvūnus saugoti, globoti, o kartu – ir ieškoti šeimininkų 14-ka dienų po gyvūno sugavimo. Nepaisant to, ir, Kazlų Rūdos mero Manto Varaškos teigimu, nieko nesuderinus su miesto valdžia, VšĮ „Mindraja“ savarankiškai priėmė sprendimą minėtiems gyvūnams atlikti eutanaziją ir juos utilizuoti. Savivaldybei nepateiktos veterinarų apžiūros pažymos ir kiti svarbūs dokumentai, leidžiantys priimti tokius kardinalius sprendimus ir paprašyti už juos užmokesčio.

Apie tai, jog VšĮ „Mindraja“ administruojamoje prieglaudoje paslaptingai dingsta gyvūnai, rašyta ir Lietuvos naujienų portaluose, kada kreipėsi neapsikentę miestų gyventojai. Stebėtasi globotinių gyvenimo sąlygomis, tvarkos trūkumu bei tuo, jog dalis turimų gyvūnų tiesiog pranyksta. „Kai kurie šunys lankytojų matomi dienų dienas, tačiau būna staigių „bumų“, kai šunys dingsta. Žmonių nesimato tomis dienomis daug, tiesiog gyvūnai dingsta, nors aiškinama, kad išsivežė naujieji šeimininkai“, – vienam naujienų puslapiui teigė liudininkas.

Situacija stebina ir kitų prieglaudų vadovus, savininkus ir savanorius: sklinda kalbos, jog VšĮ „Mindraja“ nenoriai perduoda ar dovanoja gyvūnus, bei nei vienai kitai organizacijai neleidžia garsiai kalbėti apie tai, kas vyksta prieglaudos viduje, priešingu atveju, atsisakoma bendradarbiauti bei perduoti gyvūnus kitų organizacijų globai.

Kazlų Rūdos meras M. Varaška taip pat kelia klausimus dėl paslaugas teikiančios įmonės darbo: „Birželio 26 d. gauta „Mindrajos“ sąskaita (ypač greitai). Prie jos pridėtas ir aktas. Jame nėra sutarties numerio, datų, įskaitant savivaldybės atsakingų asmenų parašus. Kada tiksliai jis buvo pasirašytas, mes nustatysime. Nėra ir žymų apie numarinimą. Todėl už tai lėšos nebus mokamos. Pasiaiškinsime ir tai, ar ši sąskaita apskritai nebuvo „orinė“. T.y., kad „įsavinti“ sutarties pinigus už II metų ketvirtį (viso – 6000 EUR)“, – socialinio tinklo paskyroje dalinasi jis.

2015 – 2018 m. VšĮ „Mindraja“ Kazlų Rūdos savivaldybei atliko gyvūnų gaudymo, surinkimo, karantinavimo, eutanazijos ir globos paslaugų už 21000 EUR. Jei pinigai būtų skirti gyvūnų sterilizavimui, privalomiesiems skiepams ir kitoms veterinarinėms paslaugoms, taip pat – naujų, atsakingų šeimininkų paieškai, o ne problemos sprendimui „greituoju būdu“, miestelyje beglobių gyvūnų problema, o ir jų skaičius kasmet būtų ženkliai mažesnis.

Organizacija „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI), kurios tikslas tikslas –spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis, užkertant kelią pasekmių atsiradimui, aktyviai stebės esamą situaciją, susisieks su atsakingomis institucijomis bei miestų, kuriems teikia paslaugas Všį „Mindraja“, savivaldybių atstovais. Apie tolimesnę įvykių eigą informacija bus pateikta kituose pranešimuose socialinėje erdvėje, internetiniame GGI puslapyje bei spaudoje.

Informacija paruošta Kamilės Sakalauskaitės iš VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, siekiant skatinti žmones saugoti savo augintinius bei rūpintis gyvūnų gerove.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.