Šuo negadins oro, jei laikysitės kelių taisyklių

Kaip ir daugelis kitų mūsų šunų problemų, vidurių pūtimas dažniausiai pasireiškia kaip priežastinių veiksnių derinys. Jis gali atsirasti dėl alergijos maistui, pašarų netoleravimo, tačiau tų priežasčių gali būti ir daugiau.

Oro gadinimas - dažna šunų virškinimo problema.<br>123rf nuotr.
Oro gadinimas - dažna šunų virškinimo problema.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Vetvila

Apr 7, 2014, 11:47 AM, atnaujinta Feb 14, 2018, 8:12 PM

Gali būti, kad dujos kaupiasi, kai šuo ėda labai greitai ir priryja daug oro. Rijimo greitį galima sumažinti augintinį šeriant iš dubenėlio su specialiu dugnu, dėl kurio šuo negali ryti didesniais kąsniais. Tie indai vadinami „Brake Fast" arba „Slow Down” dubenėliais, jų galima rasti didesnėse naminių gyvūnėlių parduotuvėse ar įsigyti internetu. Specialūs šėrimo žaislai taip pat gera išeitis norint kovoti su rajūnų problema.

Žarnyno perkrova. Su šia problema kovoti galima šeriant dažniau ir mažesniais kiekiais. Nedideli ėdalo kiekiai žarnyne mažiau apkrauna ir gerina medžiagų pasisavinimą plonosiose žarnose, o tai reiškia, kad storąsias žarnas pasieks mažesnis likučių kiekis.

Net truputį per didelis pašaro kiekis gali sukelti oro pašalinimą (ir skystas išmatas). Šiuo atveju gera išeitis gali būti atidžiai prižiūrėti, koks pašaro kiekis sušeriamas šuniui. Tam netgi galima naudoti virtuvines svarstykles – bus galima tiksliai pasverti davinį.

Šuniui duodant sausgyslinių ar odos kaulų, kiaulių ausų ir panašių skanėstų, jie gali sukelti vidurių pūtimą (taip pat blogą burnos kvapą ir dvokiančias išmatas). Šių skanėstų augintiniams duoda daugelis savininkų, kadangi juos dievina daugelis šunų. Vis dėlto jeigu Jūsų šunį kamuoja vidurių pūtimas, tokie skanėstai jam gali ir netikti. Jie gaminami iš sunkiai virškinamų baltymų ir, tyrimų duomenimis, gali būti laikomi daugelio šunų meteorizmo atvejų kaltininkais. Taip pat šie skanėstai gali išprovokuoti maisto alergiją ar netoleravimą, laisvinti vidurius.

Šėrimas vaisiais ir daržovėmis. Šunys šiuos produktus virškina sunkiai (nebent jie virti ar trinti), tad jie taip pat gali sukelti vidurių pūtimą.

Šėrimas maistu nuo stalo bei skanėstais, kurių sudėtyje yra jautienos ar nenurodytos mėsos/grūdų produktų, taip pat gali sukelti meteorizmą. Jautiena ir kviečiai – du bene labiausiai paplitę maisto alergenai, kurių šuns organizmas gali netoleruoti.

Maisto alergija/netoleravimas. Jei visos aukščiau išvardintos priežastys gali būti atmestos, vertėtų apsvarstyti ir tai, jog problemą kelti gali viena ar daugiau raciono sudedamųjų dalių. Jei Jūsų šuo šeriamas produktu, kuriame yra kviečių (arba avižų ir/arba miežių, rugių, kuriuose yra gliadino ir gliutenino baltymų, sudarančius daugelio vengiamą kviečių glitimą), jautienos, sojų ir/arba pieno produktų, pakeiskite jį į hipoalerginį pašaru.

Pašarų netoleravimas labai priklauso nuo kiekvieno šuns virškinimo ir medžiagų apykaitos.

Parengė Vetvila.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.