Ką būtina žinoti, jei į renginius mieste einate su šunimi?

Ar kada nors norėjote pasiimt šunį į šventę, mugę, parodą, tačiau negalėjote, nes bijote, kad nesugebėsite jo suvaldyti? Arba pasiėmėte šunį į vieną iš šių renginių ir turėjote greitai pasišalinti, nes negalėjote augintinio išlaikyti? Nesijaudinkite, jūs ne vieni. Tad ką turite žinoti, kad patogiai jaustumėtės renginyje, o jūsų šuo nekeltų pavojaus?

Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>V. Ščiavinsko nuotr.
Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>V. Ščiavinsko nuotr.
Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>J. Stacevičiaus nuotr.
Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>J. Stacevičiaus nuotr.
Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>lrytas.lt nuotr.
Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį.<br>lrytas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Vetvila.lt

Jun 19, 2015, 11:42 AM, atnaujinta Oct 30, 2017, 8:24 AM

Vedžioti šunį minioje gali būti sudėtinga. Minia savaime pavojinga – daug žmonių, kurie gali kliūti, lipti ant kojų ar tiesiog liestis, kiti šunys, vaikai, kvapai, garsai ir daugybė kitų dirgiklių. Šie patarimai turėtų sumažinti stresą ir padėti kontroliuoti šunį renginyje.

Pradėkite anksti. Kai įsigyjate šuniuką, lankykitės su juo gausybėje vietų, kur daug garsų, šunų ir žmonių. Kuo daugiau šunelis pamatys būdamas mažas, tuo lengviau su juo bus kai jis paaugs.

Žinokite savo šuns ribą. Nesvarbu, jaunas jis ar senas, yra tikimybė, kad kažko jis nemėgsta ar bijo. Namuose su draugų ir vaikų pagalba galite pamatyti, kokiose situacijose jam pasidaro nepatogu. Geriau tokias bėdas išsiaiškinti namie. Kai žinosite problemas, dresūros pagalba jas įveiksite ar galų gale žinosite ko vengti viešose vietose.

Venkite hiperstimuliacijos. Jei šuo niekada nebuvo dideliame renginyje, rinkitės mažesnius, kur mažiau spūsčių ir trukdžių. Svarbu, kad kiekviena patirtis būtų maloni. Užtenka vieno blogo atsitikimo, kad šuo pradėtų bijoti susibūrimų.

Laikykite šunį šalia savęs. Blogiausia, ką galite padaryti, tai didelėje minioje šunį vedžioti su ilgu pavadėliu (ypač „Flexi“ tipo) ar visai jį paleisti. Kuo gyvūnas arčiau jūsų, tuo lengviau jį kontroliuoti. Tai ne tik dėl šuns saugumo – kas nors gali užkiūti už pavadėlio ir suklupti.

Greta. Nėra nieko geriau, negu ši komanda. Šuo, kuris puikiai moka eiti greta, minioje bus lengvai kontroliuojamas, visada laikysis vienoje Jūsų pusėje.

Mokykite sutelkti dėmesį. Prieš žengiant į renginį, šuo po atitinkamos komandos turi mokėti sutelkti dėmesį į jus.

Būkite ramus, pasitikėkite savimi, stebėkite šunį ir kas vyksta aplink jį. Dažnai matome savininkus, kurie su kažkuo kalba, valgo, o šuo paprastai guli už kelių metrų pririštas ilgu pavadėliu, lenda prie kitų žmonių, pešasi su šunimis ar vagia kieno nors maistą. Visada stebėkite savo augintinį.

Daugiau skaitykite vetvila.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.