Vestuvėms besiruošianti Skaiva Jasevičiūtė pasirūpino ir šunimis

Geriems darbams daryti nėra netinkamo laiko. Tai įrodė populiari radijo laidų vedėja, taksų veislyno „Marselio kompanija“ šeimininkė Skaiva Jasevičiūtė.

Skaiva Jasevičiūtė teigia: „Didysis mano gyvenimo įvykis net nebūtų nutikęs, jei ne mano šunys“.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Skaiva Jasevičiūtė teigia: „Didysis mano gyvenimo įvykis net nebūtų nutikęs, jei ne mano šunys“.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Agnė Taurinskaitė siekia šviesti žmones, kaip bendrauti su svetimu gyvūnu.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Agnė Taurinskaitė siekia šviesti žmones, kaip bendrauti su svetimu gyvūnu.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Inga Andrulevičienė asociacijos veikloje daug dėmesio skirs sveikai šunų mitybai.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Inga Andrulevičienė asociacijos veikloje daug dėmesio skirs sveikai šunų mitybai.<br>Asociacijos „Už laimingus šunis“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

lrytas.lt

2015-10-01 13:36, atnaujinta 2017-10-12 12:26

Vestuvių rūpesčiais gyvenanti ir laisvas minutes skaičiuojanti moteris spėjo su bendramintėmis įsteigti ir asociaciją „Už laimingus šunis“, kurios tikslas – skatinti atsakingą šunų auginimą.

Šunys suvedė su būsimu vyru

Fakto, kad visuomeniniams darbams ryžosi prieš pat vestuves, Skaiva nesureikšmina.

„Didysis mano gyvenimo įvykis net nebūtų nutikęs, jei ne mano šunys. Mūsų pirmas pasimatymas su mano būsimu vyru įvyko kartu važiuojant į šunų parodą“, – šypsosi Skaiva, pristatanti savo naują visuomeninę veiklą.

Žinoma moteris asociaciją „Už laimingus šunis“ įkūrė kartu su natūralios šunų mitybos šalininke, žalio šunų maisto įmonės „Rafus“ steigėja Inga Andrulevičiene ir kūrybininke Agne Taurinskaite.

Asociacijos „Už laimingus šunis“ tikslas – skatinti prisiimti atsakomybę už augintinį, juo rūpintis, užtikrinti jam kokybišką gyvenimą ir garantuoti, kad jis nekels pavojaus aplinkiniams.

Ateitį sieja su šunimis

Asociacija daugiausia dėmesio ketina skirti šioms sritims: auklėjimui ir dresūrai, sveikai mitybai, aktyviai veiklai, atsakingam šuns veislės pasirinkimui.

„Savo ateitį sieju su šunimis. Bendraudama su kolegomis iš šunų pasaulio pastebėjau, kad labai trūksta asociacijos, kuri šviestų žmones apie teisingą šunų auginimą, vienytų veisėjus, kurie veisia šunis siekdami gerinti ir populiarindami savo mylimą veislę.

Tiesa yra ta, kad žmonės sunkiai atskiria daugintojus nuo tikrų veisėjų ir palaiko jų, sakyčiau, nusikalstamą veiklą, pirkdami iš jų šunelius ir taip skatindami toliau veisti nesilaikant taisyklių, nedarant sveikatos tyrimų, neatsižvelgiant į veisiamų šunų gerovę“, – apgailestavo Skaiva.

Laidų vedėja akcentuoja ir teisingą veislės pasirinkimą. „Dažniausios žmonių klaidos – per jauno šuniuko įsigijimas, nemokėjimas parinkti tinkamo maisto, šuns rinkimasis pagal grožį, o ne pagal veislės savybes.

Labai dažnai žmonės nusiperka šuniuką, kuris yra gražus, tačiau jiems visai netinka jo temperamentas“, – pastebėjo Skaiva.

Atliekos – ne maistas šuniui

I.Andrulevičienė, žalio šunų maisto įmonės „Rafus“ steigėja, asociacijos veikloje akcentuoja ir sveiką mitybą.

„Norime šeimininkus šviesti apie natūralią šunų mitybą, paremtą šunų prigimtimi ir anatomija.

Atliekos nuo mūsų stalo, konservantais, kvapikliais paskanintas bevertės sudėties ėdalas žaloja šuns sveikatą, prastina savijautą.

Netinkamo ėdalo pasirinkimą veterinarai sieja su padažnėjusiais vėžio, piktybinių auglių atvejais. Prastai ir netinkamai šeriamas šuo niekada nebus laimingas“, – sako natūralios šunų mitybos šalininkė I.Andrulevičienė.

Kai dėmesio būna per daug

Trečioji asociacijos steigėja, kūrybinį darbą dirbanti A.Taurinskaitė, mėgsta išvėdinti galvą vaikščiodama su savo šunimi.

„Vaikštau dažnai ir daug, tad sutinku visokiausių žmonių, tarp jų – ir tėvų su mažais vaikais. Vieni mažieji bėga link šuns, norėdami prie jo prisiglausti, pamyluoti. Kitus skuba stabdyti suaugusieji.

Nė vieni iš jų nesielgia teisingai. Reikia mokyti vaikus, kad net prie gražiausio ir nekalčiausios išvaizdos šuns reikia prieiti atsargiai, prieš tai būtina paklausti šeimininko, ar galima tai daryti.

Jokiu būdu negalima daryti staigių ar grubių judesių. Tai gali išgąsdinti ir patį švelniausią šunį.

Labai svarbu išmokti atskirti šuns elgesį, suprasti, kada jis nenori būti glostomas, o kada džiaugiasi žmogaus dėmesiu. Juk tik pažindami tuos, kurių tiek daug gyvena šalia mūsų, galėsime jaustis saugiai ir džiaugtis jų šiluma ir begaline meile žmogui“, – sako Agnė.

Koks šuo yra laimingas?

Asociacijos „Už laimingus šunis“ steigėjos Inga, Skaiva ir Agnė reziumuoja, kad laimingas šuo bus tas, kuris gyvens pas šeimininkus, kuriems tiks jo temperamentas, kuris bus tinkamai auklėjamas, išdresiruotas, šeriamas sveiku maistu ir užsiims aktyvia veikla, stiprindamas ryšį su savo žmogumi.

„Jei šuo laimingas, bus laimingas ir jo šeimininkas“, – šypsosi Pasaulinę gyvūnų globos dieną ssu nauja asociacija pasitinkančios S.Jasevičiūtė, I.Adrulevičienė ir A.Taurinskaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.