Mirtį nešančios erkės jau siautėja: kaip apsaugoti augintinį?

Atėjęs pavasaris prabudino ir ne taip jau giliai įmigusias erkes, kurios jau skuba malšinti savo alkį aukos krauju. Tiek erkės, tiek blusos minta krauju ir gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus: alergines reakcijas bei odos susirgimus, o erkės platina itin sunkią, o kastais ir mirtimi pasibaigti galinčią babeziozę.

Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Erkės augintiniams jau graso skausmingomis ligomis.<br>123rf asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 20, 2016, 3:42 PM, atnaujinta May 28, 2017, 6:31 AM

Erkės bei blusos dažniausiai augintinius užpuola šiltaisiais metų mėnesiais, tačiau ant gyvūno kailio jų galite rasti bet kuriuo metų laiku.

  Pagrindiniai požymiai, kad jūsų gyvūnas gali turėti parazitų yra šie:

Tamsūs taškeliai ant kailio;

Blusų kiaušinėliai;

Gyvūnas nuolat kasosi, laižosi;

Paraudusi, nudraskyta oda ir odos dėmės;

Kailio silpnėjimas, plaukų netekimas. 

Šeimininkai gali lengvai patikrinti ar gyvūnas turi parazitų kailyje: apžiūrėti kaklo sritį, taip pat kailį ties uodega, pilvo sritį, apžiūrėti ar nėra išplikusių vietų kailyje. Būtina kruopščiai apžiūrėti gyvūno ausis, kaklą, vietas aplink akis.

Erkės ir blusos labiau pavojingos mažiems šuniukams ar kačiukams, kadangi, dėl mažo jų kūno svorio netenkant kraujo, kuriuo maitinasi parazitai, gyvūnai gali susirgti anemija. Pagrindiniai anemijos požymiai: papilkėjusios dantenos ir energijos stoka.

Blusos dažnai sukelia alergines reakcijas, kadangi kąsdamos suleidžia nuodingų medžiagų, dažnai sukeliančių niežulį, dėl ko silpnėja gyvūno kailis, odą itin niežti, tad gyvūnas nuolat kasosi bei netenka kailio. Kasydamas kailį gyvūnas gali pradraskyti odą bei įnešti infekciją, tad tai sukelia dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. 

Dažniausiai gyvūnai užsikrečia blusomis bei erkėmis vos pasivaikščioję ant žolės ar turėdami nors trumpą kontaktą su kitais užsikrėtusiais gyvūnais. Blusos patelė padeda apie 40-50 kiaušinėlių per dieną, tad parazitai greitai pastebimi. 

Pastebėjus blusų gyvūno kailyje būtina taip pat kruopščiai išsivalyti kilimus, minkštus baldus, kadangi parazitai gali išlikti gyvybingi ir tarpinėje aplinkoje.

Erkių prevencija ir higiena

Erkes geriausia šalinti mūvint gumines pirštines, tvirtai suėmus pincetu. Jei matote, kad palikote erkės galvutę, geriausia būtų kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad ją pašalintų. Dažniausiai gyvūnui įsisiurbia briedinės erkės, kurios puola ne tik naminius gyvūnus, bet daugelį žinduolių, taip pat ir žmones. 

Pagrindiniai požymiai, kad gyvūnui įsisiurbusi erkė, kuri kelia sveikatos sutrikimus:

Apetito netekimas;

Apatija, energijos stoka, gyvūnas atrodo liūdnas;

Sąnarių skausmas;

Patinę limfmazgiai.

Ligos, kurias gali sukelti erkės yra: anemija, odos infekcija, gyvūną taip pat gali ištikti paralyžius.

Šiuolaikinės priemonės leidžia apsaugoti gyvūną nuo erkių ir blusų: tai įvairūs prevenciniai šampūnai, antkakliai, lašai, tabletės. 

Šias priemones geriausia rinktis konsultuojantis su veterinarijos gydytoju, kuris patars reikiamą priemonės dozę ir paaiškins vartojimo instrukciją, kad prevencija būtų efektyvi.

veterinaras.lt

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.