Aviacijos specialistė paneigė siaubingą mitą apie gyvūnų keliavimą lėktuvu

Nors keliavimas oro transportu su gyvūnais tampa vis labiau įprastas reiškinys, gyvūnų gabenimas lėktuvu dažnai būna lydimas mitų, kurie, anot aviacijos specialistų, yra nepagrįsti.

 Gyvūnas.<br> 123rf.com nuotr.
 Gyvūnas.<br> 123rf.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 20, 2022, 11:40 AM

Orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovės specialistė Gretė Černychienė teigia, kad šiais laikais augintiniai yra pilnaverčiai kelionių lėktuvu dalyviai, kurie skrydžių metu oro transporte jaučiasi taip pat komfortiškai, kaip ir jų šeimininkai.

Visgi, ruošiantis tokiai kelionei, specialistė pataria pasiskaityti pagrindines keliavimo su gyvūnais taisykles.

Pasak „Litcargus“ išvykstančių keleivių aptarnavimo poskyrio vadovės Gretė Černychienės, jei ruošiatės skristi su augintiniu, pirmiausia būtina išanalizuoti avialinijų, kurios vykdys skrydį, gyvūnų gabenimo taisykles ir principus, mat kiekviena aviakompanija gali kiek skirtingai vykdyti šią paslaugą.

„Dauguma aviakompanijų dažniausiai apsiriboja tik kačių bei šunų skraidinimu. Jei gyvūnas nedidelis, yra avialinijų, kurios leidžia jam skristi kaip bagažas, lėktuvo salone, kartu su šeimininku. Toks gyvūnas turėtų sverti ne daugiau kaip 8 kg ir privalo keliauti specialiame kelioniniame krepšyje, kuriame gyvūnas galėtų laisvai atsistoti, apsisukti bei atsigulti. Šis krepšys yra laikomas po priešais esančia sėdyne“, – sako ji, pridurdama, jog kiekviena aviakompanija taiko savo nustatytas kainas. Šios gali priklausyti nuo maršruto arba paskirties vietos ir svyruoti nuo 55 iki 100 eurų ir daugiau.

Specialistė pažymi, jog gyvūnai, kurie sveria nedaug, tačiau dėl savo didelio ūgio netelpa į krepšį ar neatitinka kitų salone transportuojamiems gyvūnams numatytų taisyklių, gali būti gabenami atskirai nuo šeimininko. Tuomet augintinis keliauja vadinamame bagažo skyriuje, specialiuose, saugumo reikalavimus atitinkančiuose narvuose, kuriais būtina pasirūpinti patiems šeimininkams. Šios paslaugos kaina augintinio šeimininkui, priklausomai nuo nuo gyvūno ir konteinerio dydžio, svorio bei kelionės maršruto, gali svyruoti nuo 90 iki 400 eurų ir daugiau.

„Orlaivio bagažo skyriuje keliaujančių augintinių narvai privalo atitikti nurodytas taisykles – būti erdvūs, kad augintinis galėtų laisvai judėti, jam netrūktų vėdinimo angų, nebūtų aštrių kampų, jame taip pat turi būti indelis vandeniui ir paklotas ant grindų, skirtas skysčiams sugerti. Be to, jei šeimininkas pageidauja, jog jo augintinis būtų pamaitintas tranzitiniame oro uoste, narve papildomai turi būti ir maistui skirtas indelis“, – aiškina specialistė ir priduria, jog pastarieji narvai vėliau yra talpinami gyvūnams laikyti skirtoje patalpoje.

Specialistė atkreipia dėmesį, jog gyvūnų, kurie keliauja kartu su šeimininkais orlaivio salone, priežiūra turi pasirūpinti pats šeimininkas, o jei augintinis keliauja gyvūnų laikymo skyriuje esančiame narve, jų patogia kelione atsakingai pasirūpina konkrečiai tai funkcijai priskirti orlaivius aptarnaujančios bendrovės darbuotojai.

„Pasitaiko atvejų, kai keliaujantys asmenys baiminasi, jog jų augintiniai keliaus bagažo skyriuje kartu su lagaminais ir kitais kroviniais. Tai klaidingas mitas, kadangi gyvūnai yra laikomi specialiai tam skirtoje ventiliuojamoje erdvėje su reguliuojama temperatūra. Gyvūnai yra skraidinami atsižvelgiant į visas Tarptautinės oro transporto asociacijos, aviakompanijų bei kitų Valstybės institucijų (VET tarnybos) taisykles, siekiant užtikrinti, jog mylimas augintinis kelionės metu nepatirs streso bei nebus neigiamos įtakos jo psichinei būklei“, – sako ji.

Specialistė primena ir apie kitą svarbų aspektą, kuriuo turi pasirūpinti gyvūnų šeimininkai – apie planuojamą kelionę su gyvūnu būtina įspėti aviakompaniją, kadangi gyvūno transportavimo paslauga privalo būti užsakyta ir patvirtinta avialinijų bendrovės.

G. Černychienė įvardija ir kitą, ne mažiau svarbų elementą – kelionei būtinus dokumentus: „Oro transportu skraidinami augintiniai turi turėti mikroschemą, kurioje talpinama visa būtinoji informacija apie gyvūną, be to, reikia pasirūpinti ir augintinio pasu. Gyvūnai taip pat privalo būti paskiepyti nuo pasiutligės ir kitų virusinių ligų, turėti privalomų skiepų sertifikatą. Svarbu šių skiepų nenukelti paskutinei akimirkai, tad vizitą pas veterinarą rekomenduojama suplanuoti likus bent mėnesiui iki kelionės datos.“

Orlaivių antžeminio aptarnavimo bendrovės specialistė pažymi, kad avialinijų augintinių transportavimo taisyklės sudarytos siekiant užtikrinti pilną komfortą ir saugumą visos jų kelionės metu. Gyvūnams šis keliavimo lėktuvu modelis yra ramus ir neretai net priimtinesnis nei kelionės automobiliu.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.