Po pašiurpinusio G. Ivanausko poelgio su šuniuku – VMVT žinia: gresia atsakomybė už žiauraus elgesio propagavimą

Socialiniuose tinkluose pasklido visuomenėje žinomo asmens nufilmuotas įrašas, kuris savo gyvūną, pririštą prie pavadėlio apsuko ore. Dėmesį į tai atkreipė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai (VMVT).

Po pašiurpinusio G. Ivanausko poelgio su šuniuku – VMVT žinia: gresia atsakomybė už žiauraus elgesio propagavimą.<br> Stop kadras
Po pašiurpinusio G. Ivanausko poelgio su šuniuku – VMVT žinia: gresia atsakomybė už žiauraus elgesio propagavimą.<br> Stop kadras
Daugiau nuotraukų (1)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Oct 17, 2023, 9:53 AM

Įraše matyti, kad gyvūnas jaučiasi neramiai, nori ištrūkti, nuleistas ant žemės, panašu, kad jaučia stresą, nuleidžia uodegą ir bando slėptis už savo savininko, toks šuns elgesys gana natūralus, kiekvienam brandžiam asmeniui turėtų būti aišku, kad šunys „neskraido“, jų negalima mėtyti.

Jiems tai nėra įprasta, todėl toks elgesys gyvūną gąsdina. Kaip žinia Lietuvos įstatymai taip pat nurodo, kad gyvūnų gąsdinimas prilyginamas žiauriam elgesiui, už kurį kyla teisinė atsakomybė. Atskira teisinė atsakomybė yra taikoma ir už žiauraus elgesio propagavimą, pavyzdžiui viešinant tokius įrašus internete.

Neseniai visoje Lietuvoje nuskambėjusių Pasaulinės gyvūnų dienos proga buvo džiaugtasi, kad visuomenės požiūris į gyvūnų gerovę jau yra ryškiai pasikeitęs bei kalbėta, kad aukštesniųjų gyvūnų gerovės standartų nėra įsisąmoninę tik tam tikros, mažiau edukuotos visuomenės grupės atstovai. Tačiau, visus pašiurpinusiu elgesiu su savo gyvūnu vakar pademonstravo visuomenėje populiarus asmuo, kurį seka virš 30 tūkst. sekėjų viename iš populiariausių socialinių tinklų.

VMVT smerkia tokį pademonstruotą elgesį bei jo propagavimą. VMVT gyvūnų gerovės specialistai kviečia visuomenę įsitraukti ir padėti skleisti žinutę: gyvūnas yra jusli būtybė, kuri jaučia baimę, skausmą, kančią, nepatogumą. Įsisąmoninti tai privalo visi, net ir tie kurie vis dar mano, kad gyvūnas yra savininko nuosavybė ir elgtis su juo galima taip, kaip tik patinka.

Savaime suprantama, kad net jei gyvūnas negali pasakyti ar tai kaip mes su juo elgiamės jam yra priimtina, kiekvienas sąmoningas šuns savininkas žino, kad baimę patyręs šuo susigūžia, pabruka uodega, bando slėptis ir pan. Taigi pastebėjus tokius ženklus reikia suprasti, kad taip elgtis nevalia, bet ne viešinti tokį veiksmą su tikslu kelti savo asmeninį populiarumą ar gauti dar vieną „Like“. Socialiniais tinklais aktyviai naudojasi jaunoji karta, seka ir nori būti panašia į populiariausius nuomonės formuotojus. Juk niekas negali garantuoti, kad pamatę tokį elgesį, nebus norinčių tai pakartoti, o gal ir video sukurti „dar įdomesnį“?

Šioje situacijoje svarbiausią ir didžiausią vaidmenį atliko visuomenė – pasmerkusi ir viešai sugėdinusi taip savo augintiniu pasielgusiu savininku. VMVT, gavusi pranešimą apie šį atvejį, įvertinusi visas aplinkybes spręs dėl teisinės atsakomybės taikymo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.