„Formulės-1“ antrame etape Malaizijoje triumfavo S. Vettelis

Malaizijoje „Formulės-1“ čempionato antrajame etape pasaulio čempionas, „Red Bull“ komandos pilotas vokietis Sebastianas Vettelis finišavo pirmas ir iškovojo 27-ąją karjeroje pergalę. Antras liko komandos draugas Marko Webberis, trečias - „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas.

Malaizijoje „Formulės-1“ čempionato antrajame etape pasaulio čempionas, „Red Bull“ komandos pilotas vokietis Sebastianas Vettelis finišavo pirmas ir iškovojo 27-ąją pergalę karjeroje.<br>AP

Mar 24, 2013, 11:42 PM, atnaujinta Mar 9, 2018, 9:52 AM

Sek sporto naujienas socialiniame tinkle „Facebook“!

11. Valtteri Bottas (Suomija) „Williams" 01:28.610

12. Estebanas Gutierrezas (Meksika) „Sauber" (atsiliko 1 ratu)

13. Julesas Bianchi (Prancūzija) „Marussia - Cosworth" (atsiliko 1 ratu)

14. Charlesas Picas (Prancūzija) „Caterham" (atsiliko 1 ratu)

15. Giedo van der Garde (Nyderlandai) „Caterham" (atsiliko 1 ratu)

16. Maxas Chiltonas (D. Britanija) „Marussia - Cosworth" (atsiliko 2 ratais).

Lenktynės

Jau po dviejų ratų iš lenktynių pasitraukė vienas lenktynių favoritų ispanas Fernando Alonso („Ferrari"). Startuojant vienas lenktynininkų kliudė ispano bolido sparną, lenktynininkas rizikavo ir bandė tęsti lenktynes su pažeistu sparnu. Tačiau netrukus F. Alonso turėjo palikti trasą, nes nuo bolido visiškai nulūžo sparnas ir lenktynių pilotas tęsti nebegalėjo.

Po pirmų 4 ratų pirmoje vietoje Sebastianas Vettelis („Red Bull“), antroje vietoje - Markas Webberis („Red Bull“), trečias - Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), ketvirtas - Nickas Rosbergas („Mercedes“).

Po šešių ratų lyderis pasuko į boksus pasikeisti tarpines padangas į sausai trasai skirtas padangas. Netrukus jo pavyzdžiu pasekė ir kiti lenktynininkai.

Pasukus į boksus beveik visiems lenktynininkams, po 9 ratų pirmavo du „Red Bull“ pilotai - M. Webberis ir S. Vettelis. Už jų du „Mercedes“ atstovai - L. Hamiltonas ir N. Rosbergas. Aukštoje 5-oje pozicijoje - J. Buttonas („McLaren").

K. Raikkonenas, Australijos GP nugalėtojas, po 10 ratų važiuoja tik 10-oje pozicijoje, nuo lyderio atsilieka beveik jau 30 sek.

Po 20-ies ratų - pirmoje pozicijoje - S. Vettelis, už jo nugaros - „Mercedes“ pilotas N. Rosbergas. Trečias - L. Hamiltonas. Ketvirtoje pozicijoje - „Red Bull“ pilotas M. Webberis. Penktoje vietoje - J. Buttonas („McLaren").

Nesėkmingas savaitgalis „Force India" komandai, dėl techninių problemų iš lenktynių pasitraukė abu pilotai P. Di Resta ir A. Sutilas.

Įpusėjus lenktynėms po 28 ratų pirmasis lenktynininkų penketukas nepasikeitė.

30-ajame rate į boksus pasikeisti padangų užsuko M. Webberis. Trasos danga sausa, mechanikai uždėjo „kieto" tipo padangas. S. Vettelis taip pat užsuko į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangas ir į trasą grįžo ketvirtoje pozicijoje, už M. Webberio, L. Hamiltono bei J. Buttono, kuris kol kas dar neužsuko į boksus ir 32-ajame rate skriejo pirmoje pozicijoje.

35 rate M. Webberis („Red Bull“) aplenkė J. Buttoną („McLaren"). Netrukus ir J. Buttonas trečią kartą pasuko į boksus. Deja, mechanikai nesėkmingai tvirtino priekinį ratą, lenktynininkas prarado daug brangaus laiko. Verta pažymėti, kad komandų mechanikai klydo jau ne vieną kartą.

44 rate labai graži ir intriguojanti dvikova dėl pergalės ir čia tarpusavyje konkuravo abu „Red Bull“ pilotai M. Webberis ir S. Vettelis. Už jų abu du „Mercedes“ atstovai - L. Hamiltonas ir N. Rosbergas. Penktas - F. Massa („Ferrari").

45 rate S. Vettelis aplenkė komandos draugą ir tapo lenktynių lyderiu. F. Massa pauko į boksus. K. Raikkonenas („Lotus") - 6-oje pozicijoje.

Puikiai važiavęs J. Buttonas („McLaren") po incidento techninio aptarnavimo zonoje atsidūrė 14-oje pozicijoje.

48 rate 1-oje pozicijoje esantį S. Vettelį nuo M. Webberio jau skiria 4 sek.

54 rate iš lenktynių pasitraukė J. Buttonas („McLaren").

Lenktynes laimėjo S. Vettelis („Red Bull“), tai jo 27-oji pergalė karjeroje. Antras - M. Webberis („Red Bull“). Trečioje pozicijoje - L. Hamiltonas („Mercedes“), ketvirtas N. Rosbergas („Mercedes“). Penktoje vietoje brazilas F. Massa („Ferrari").

Trečiasis etapas - Kinijos „Grand Prix" lenktynės - vyks balandžio 14 dieną.

Lenktynių nebaigė Jensonas Button (D. Britanija) „McLaren", Danielis Ricciardo (Australija) „Toro Rosso", Pastoras Maldonado (Venesuela) „Williams", Adrianas Sutilas (Vokietija) „Force India", Paulas Di Resta (D. Britanija) „Force India", Fernando Alonso (Ispanija) „Ferrari".