„Formulės-1“ trečiajame etape Kinijoje triumfavo F. Alonso

Sekmadienį ryte „Formulės-1“ trečiajame etape Šanchajaus trasoje puikią pergalę iškovojo ispanas Fernandas Alonso iš „Ferrari" komandos, kuris visų lenktynių metu nedarė klaidų ir demonstravo pavyzdingą tempą. Antroje vietoje liko K. Raikkonenas („Lotus"), trečią vietą dramatiškame paskutiniame rate išsaugojo L. Hamiltonas („Mercedes"), ketvirtas liko S. Vettelis („Red Bull").

14. Pastoras Maldonado (Venesuela) „Williams - Renault" 01:35.453

15. Julesas Bianchi (Prancūzija) „Marussia - Cosworth" atsiliko 1 ratu.

16. Charlesas Picas (Prancūzija) „Caterham" atsliko 1 ratu.

17. Maxas Chiltonas (D. Britanija) „Marussia - Cosworth" atsiliko 1 ratu.

18. Giedo van der Garde (Nyderlandai) „Caterham" atsiliko 1 ratu.

Lenktynių eiga

Po starto pirmąją poziciją išsaugojo L. Hamiltonas. Antroje ir trečioje vietoje „Ferrari" atstovai F. Alonso ir F. Massa, ketvirtas - K. Raikkonenas.

5 rate abu „Ferrari" pilotai - F. Alonso ir F. Massa - aplenkė L. Hamiltoną.

13 ratas. Lenktynininkai prieš keletą ratų ėmė sukti į techninio aptarnavimo zoną, S. Vettelis - 9-oje vietoje, lyderis J. Buttonas.

15 rate į incidentą pateko M. Webberis, varžovas kliudė jo sparną, pilotas turės užsukti į į techninio aptarnavimo zoną. Lyderiai - J. Buttonas („McLaren") ir F. Alonso („Ferrari").

17 ratas. Lyderiai nesikeičia, S. Vettelis pakilo į penktą vietą. trečias - L. Hamiltonas, 4-tas - K. Raikkonenas. Iš lenktynių pasitraukė M. Webberis.

26 ratas. S. Vettelis - lenktynių lyderis, kuriam dar teks stoti antram kartui į boksus. Antras - F. Alonso.

33 ratas. Lenktynininkams įveikus daugiau nei pusę distancijos, po dviejų sustojimų boksuose pirmoje pozicijoje F. Alonso, antras L.Hamiltonas, trečias - K. Raikkonenas, ketvirtas - J. Buttonas (vienas sustojimas boksuose), 5-tas - S. Vettelis, 6-tas - N. Hülkenbergas.

40 ratas. Pirmoje pozicijoje - F. Alonso, antras - S. Vettelis, kuriam dar teks užsukti į techninio aptarnavimo zoną. Trečias - J. Buttonas, 4-tas - K. Raikkonenas, penktas - L. Hamiltonas, 6-tas - P. di Resta.

53 ratas. Artėjant lenktynėms į pabaigą, pirmoje pozicijoje - F. Alonso, antras - K. Raikkonenas, 3-ias - L. Hamiltonas, 4-tas - S. Vettelis, 5-tas - J. Buttonas, 6-tas - F. Massa.

56 ratas. Paskutinį ratą pirmoje vietoje įveikė Fernandas Alonso („Ferrari"), iškovojęs 31-ąją karjeroje pergalę. Antras liko K. Raikkonenas („Lotus"), trečią vietą dramatiškame paskutiniame rate išsaugojo L. Hamiltonas („Mercedes"), ketvirtas liko S. Vettelis („Red Bull"), 5-tas - J. Buttonas („McLaren"), 6-tas - F. Massa („Ferrari").

Greičiausiai vieną ratą įveikė Sebastianas Vettelis - 1 min. 36.808 sek. (53-ias ratas).

***

Šeštadienį vykusioje kvalifikacijoje Didžiosios Britanijos lenktynininkas L. Hamiltonas vieną 5,451 km trasos ratą įveikė per 1 minutę 34,484 sekundės. „Mercedes“ atstovas iš dėkingiausios pozicijos šiame sezone sezone startuos pirmą kartą bei 27-ąjį per visą karjerą.

Antroji pozicija kvalifikacijoje atiteko suomiui Kimiui Raikkonenui („Lotus - Renault“), trečias buvo ispanas Fernando Alonso („Ferrari“), o sezono lyderis bei čempiono titulą ginantis vokietis Sebastianas Vettelis („RedBull - Renault“) liko devintas.

Bene maloniausi prisiminimai iš lenktynių Šanchajuje išlikę „Mercedes“ komandos atmintyje. Pernai čia lygių sau neturėjęs Nico Rosbergas laimėjo ir kvalifikacines, ir pagrindines lenktynes bei tapo 103-uoju „Grand Prix“ laimėtoju nuo debiutinio „Formulės-1“ 1950-ųjų sezono. Tai buvo geriausias ekipos pasirodymas 2012-aisiais, o tokie įspūdžiai neblėsta ilgai.