10-asis Dakaro etapas: 10-uke skriejęs B. Vanagas lemiamu metu sulėtino tempą A. Gelažninkas tarp „vienišių“ buvo pirmas

Trečiadienį 2021 metų Dakaro ralyje šeši Lietuvos ekipažai tęsia savo lenktynes 10-ajame etape.

10-asis Dakaro etapas: stabilumą demonstravęs B. Vanagas – 10-uke.<br>V.Pilkausko ir Marian Chytka nuotr.
Lenktynininkams teks įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarys 342 kilometrai.<br>V.Pilkausko nuotr.
Lenktynininkams teks įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarys 342 kilometrai.<br>ZigmasDakarteam/Arno Strumilos nuotr.
Lenktynininkams teks įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarys 342 kilometrai.<br>L.Kanciaus komandos nuotr.
Lenktynininkams teks įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarys 342 kilometrai.<br>Heston Airlines team Pitlane nuotr.
Lenktynininkams teks įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarys 342 kilometrai.<br>Vytauto Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jan 13, 2021, 8:00 AM, atnaujinta Jan 13, 2021, 3:47 PM

Šį kartą lenktynininkams teko įveikti 583 kilometrus, iš kurių greičio ruožą sudarė 342 kilometrai. Geriausiai tarp lietuvių ir vėl pasirodė Benediktas Vanagas.

Pirmasis iš lietuvių trasą įveikė Arūnas Gelažninkas. Motociklininkas pademonstravo greičiausią savo pasirodymą šių metų Dakare. Lietuvis finišavo 23-ioje vietoje, o tarp „vienišių“ buvo pats greičiausias. Bendrosios įskaitos Lyderiui R.Brebecui lietuvis pralaimėjo 45 min. 14 sek.

Benediktas Vanagas ir Felipe Pereiro ir vėl buvo greiti. Ekipažas 10-ąjį etapą baigė 12-oje vietoje, nors didžiąją laiko dalį buvo tarp 10-ies greičiausių. Trasą ekipažas įveikė per 3 val. 15 min. 13 sek. Lyderiui pralaimėjo 11 min. 16 sek.

Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas užėmė 22-ąją vietą. Lyderiui jie pralaimėjo 20 min. 12 sek.

Edvino Juškausko ir Aisvydo Paliukėno ekipažas etapą baigė 26-oje vietoje. Lietuviai lyderiui pralaimėjo 23 min. 20 sek.

Gintas Petrus ir Jose Marquesas liko 41-oje vietoje. Jie nuo lyderio atsiliko 36 min. 23 sek.

Visureigių klasėje triumfavo Y.Al Rajhi, kuris trasą įveikė per 3 val. 3 min. 57 sek., antrasis liko N.Al-Attiyah, atsilikęs 2 min. 4 sek., trečiasis – S.Peterhanselis, pralaimėjęs 2 min. 53 sek.

Keturračių klasėje dalyvaujantis Laisvydas Kancius 10-ąjį etapą baigė užimdamas 10-ąją vietą. Lietuvis nuo lyderio atsiliko 56 min. 52 sek.

Bendroje įskaitoje B.Vanagas užima 11-ąją vietą, E.Juškauskas – 26-ąją, A.Juknevičius – 28-ąją, G.Petrus – 31-ąją.

Motociklų klasėje A.Gelažninkas yra 22-as.

Keturračių klasėje L.Kancius bendroje įskaitoje rikiuojasi 9-oje vietoje.

Nors Dakaro ralis pagal pirminį planą 2021 metais turėjo vykti jau net trijose valstybėse, pasaulinė koronaviruso pandemija pakoregavo planus ir antrus metus iš eilės jis vyksta tik Saudo Arabijoje.

Lrytas.lt primena, kad po variklio gedimo pirmuosiuose etapuose iš tolimesnės kovos pasitraukė Vaidoto Žalos ekipažas. Lenktynės vyks sausio 3–15 dienomis.