Lietuvis – tarp taupiausių vairuotojų pasaulyje

Geteborge (Švedija) vykusiame bendrovės „Volvo Trucks“ ekonomiško

Vilkiko vairuotojas J.Gudauskas itin sėkmingai pasirodė pasaulio varžybose Švedijoje.<br>„Volvo Trucks“ nuotr.

Arūnas Karaliūnas

Sep 20, 2014, 1:36 PM, atnaujinta Jan 30, 2018, 6:52 AM

Bendrovėje „Gran Taralrud“ dirbantis 49 metų klaipėdietis J.Gudauskas tapo Lietuvos čempionu, o vėliau užėmė antrąją vietą Vidurio Rytų Europos regiono šalių finale Slovakijoje.

Iš viso šiose varžybose visame pasaulyje dalyvavo daugiau kaip 11 tūkstančių vairuotojų, o į finalą Švedijoje pateko 23 šalių atstovai.

Vairuojant vilkiką „Volvo FH“ jiems reikėjo įveikti 6,9 kilometro ilgio trasą sunaudojant kuo mažiau degalų. Teisėjai vertino vilkiko vairavimą ir stabdymą, variklio bei pavarų dėžės išnaudojimą skirtingose situacijose. Dalyviai privalėjo neviršyti nustatyto laiko ir nepažeisti kelių eismo taisyklių.

Nugalėtoju tapo 30 metų austras Christianas Scheifingeris, kuris vilkiko vairą sukioja jau 8 metus. Antras liko Suomijos, trečias – Estijos atstovas.

Dar prieš vykdamas į Švediją J.Gudauskas tvirtino nejaučiantis įtampos, nes vien galimybė varžytis finale – jau labai geras pasiekimas. Galutinis rezultatas dar labiau pradžiugino lietuvį bei jo palaikymo komandą.

Šios vilkikų ekonomiško vairavimo varžybos yra vienintelės pasaulyje. Nors jas rengia „Volvo Trucks“, varžytis gali ir tie vairuotojai, kurie vairuoja kito gamintojo vilkiką. ˙

Gyvai: UŽT komentarai apie pokyčius ūkio sektoriuje, darbo rinkoje