Kuo rizikuojate negrąžinę automobilio numerių „Regitrai“

Vadovaujantis lapkričio 14 dieną įsigaliojusiomis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisomis, išregistruotų transporto priemonių valdytojai iš esmės atleidžiami nuo prievolės grąžinti registracijos numerio ženklus „Regitrai“.

Numerių "Regitrai" negrąžinę vairuotojai lieka už juos atsakingi.<br>V.Balkūno nuotr.
Numerių "Regitrai" negrąžinę vairuotojai lieka už juos atsakingi.<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 25, 2014, 1:41 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 4:13 PM

Tačiau tai neatleidžia vairuotojų nuo atsakomybės už pasiliktus numerius.

Dabartinį standartą atitinkantys registracijos numeriai automobiliams, motociklams ir visoms kitoms transporto priemonėms, kokios tik rieda mūsų keliais, Lietuvoje išduodami nuo 1992-ųjų vasaros.

Iš pradžių Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registru rūpinosi policija, o nuo 2000-ųjų – „Regitra“.

Įrankis vagims

„Teisės aktuose, reglamentuojančiuose transporto priemonių registraciją, visą laiką buvo fiksuojama, kad valstybiniai numeriai yra registrą prižiūrinčios institucijos, o ne automobilio ar motociklo savininko nuosavybė.

Teoriškai, transporto priemonę baigus eksploatuoti ar pardavus į užsienį, ji turėjo būti išregistruota, o numeriai grąžinti.

Praktiškai dėl daugybės įvairiausių priežasčių šis reikalavimas buvo ignoruojamas, susiklostė tokia situacija, kad į „Regitrą“ grįždavo tik dalis išduotų numerio lentelių“, – neslėpė „Regitros“ Transporto priemonių registracijos metodikos skyriaus vyresnysis specialistas Antanas Raudonis.

Įsigaliojus naujovėms, žmonės gali pasilikti turėtos ir išregistruotos transporto priemonės numerio lenteles su viena sąlyga – jie patys prisiima atsakomybę už jų panaudojimo teisėtumą, t y., jei kas nors tokius numerius nuspręstų „pasiskolinti“ ir, tarkim, pasprukti iš degalinės nesusimokėjęs už įsipiltus degalus, buvusiam jų šeimininkui greičiausiai tektų pabendrauti su policijos tyrėjais.

Bet kokiu atveju, pridavus numerius „Regitrai“, eliminuojama net teorinė tikimybė sulaukti kokių nors nemalonių siurprizų.

Galima panaudoti kitam automobiliui

„Regitros“ Transporto priemonių registracijos metodikos skyriaus vyresnysis specialistas taip pat atkreipė dėmesį ir į tai, kad išsaugojus (tokią mokamą paslaugą teikia ir „Regitra“) valstybinius registracijos numerius nuo kažkada turėto automobilio ar motociklo, juos galima panaudoti registruojant kitą transporto priemonę.

Tokiu atveju netgi sutaupoma – mokėti reikia tik už registraciją, bet ne už pačių numerių gamybą.

Nenaudojami registracijos numeriai sukarpomi ir siunčiami pakartotinai perdirbti.

Šiuo metu numerio lenteles iš aliuminio, padengtas specialia šviesą atspindinčia plėvele ir turinčius identifikacinius bei apsauginius ženklus, gamina Kaune veikianti bendra Lietuvos ir Vokietijos įmonė UAB „Baltic Sign“.

Sekite Lrytas.lt Auto naujienas Facebook'e.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.