Vyras tik per plauką neįsigijo beveik 400 tūkst. kilometrų nuvažiavusio „Toyota“. To nepadarė tik per atsitiktinumą – dėl įtartinos mašinos jį įspėjo bičiulis.
Besirinkdamas automobilį Giedrius ilgai naršė internete. Galiausiai nusprendė, kad šeimai tiks japoniškos markės universalas su benzininiu 1,8 litro varikliu. Tuojau pat rado kelis variantus, ties kuriais apsistojo.
Buvo pasiryžęs pirkti
Pirmą automobilį nupirko kažkas kitas, tačiau su antruoju pasisekė labiau.
„Susisiekėme su pardavėju, kuris pasakojo, kad prekiauja tik kokybiškais automobiliais iš Vakarų Europos. Taip pat sakė, kad mūsų pasirinktas automobilis yra vienas iš tų, kurį pasiliktų sau ar parduotų geram draugui ir jam dėl to nebūtų gėda“, – prisiminė vyras.
Sudomintas tokio pristatymo kartu su žmona sėdo į taksi ir nuvyko apžiūrėti.
Giedrius pripažįsta, kad vaizdas jį maloniai nustebino – automobilis buvo kaip tik tai, ko jie ir ieškojo: puikiai išlaikytas, su 219 tūkst. kilometrų rida.
„Taip pat su juo buvo važinėjama Danijos keliais, kuriuose nebarstoma druska.
Be to, važinėtas itin mažai – tą patį patvirtino ir automobilyje buvusi serviso knyga.
Sakėme, kad su žmona pasitarsime ir vakarop paskambinsime. Leidome suprasti, kad tikriausiai pirksime“, – pasakojo vilnietis.
Skambutis prie bankomato
Grįždamas namo dar užsuko prie bankomato ir nusiėmė reikiamą pinigų sumą.
Apimtas pakilios nuotaikos dar paskambino kaimynui, norėjo kartu pasidžiauti, kad po dviejų mėnesių paieškų rado tai, ko ieškojo. Taip pat norėjo paklausti, ar šis galės nuvežti jį į vietą pirkti automobilio.
„Kalbėdamas telefonu kaimynas manęs užklausė, kokioje šalyje registruotas automobilis. Atsakiau, kad Danijoje ir nusiunčiau jam registracijos numerio ženklus“, – lemtingą pokalbį prisiminė Giedrius.
Po keleto minučių sulaukė kaimyno skambučio, kuris išvertė vyrą iš kojų.
Danijos kelių saugumo agentūros tinklapyje 2017 metų pabaigos duomenimis, automobilio rida siekė 386 tūkst. kilometrų.
Prieš keletą akimirkų vilnietis savo akimis matė, kad prietaisų skydelis rodė 219 tūkst. kilometrų.
Neprisiminė, iš kur pirko
Giedrius sakė, kad po šio įvykio buvo labai nusivylęs.
„Ką daro institucijos, turinčios prižiūrėti, kad rida nebūtų klastojama? Juk tai akivaizdus atvejis. Už ridos klastojimą yra numatyta atsakomybė. Ar nors vienas yra nubaustas? Ar bausmė už ridos klastojimą yra tik dėl akių?“ – retoriškai klausė jis.
Automobilio savininkas iš Vilniaus portalo lrytas.lt žurnalistui tvirtino, kad skelbime įrašė ridą, kuri buvo nurodyta pirkimo-pardavimo sutartyje.
„Toyota Avensis“ jis esą pirko iš lietuvių firmos, kurios pavadinimo neprisiminė.
Vyras patikino, kad dabar sužinojęs tikrąją automobilio ridą savo skelbime ją taip pat pakoreguos.