Smagi pramoga baigėsi tūkstančių eurų nuostoliais: šeima įspėjo ir kitus

2019 m. vasario 14 d. 20:40
Populiarios pramogos kuponus sūnui nupirkęs tėvas iki šiol negali patikėti, kuo viskas baigėsi. Į tvorą atsitrenkęs vaikinas apgadino keturratį, o savininkas už padarytą žalą su kiekviena dieną ėmė reikalauti vis didesnės pinigų sumos. 
Daugiau nuotraukų (17)
„Bendri nuostoliai pasiekė 3 tūkst. eurų. Už tokią sumą išeitų neblogas keturratis“, – konstatavo į nepavydėtiną padėtį patekęs vilnietis Raimundas.
Įvykus incidentui paaiškėjo, kad pramogą siūliusio keturračių klubo motociklai ir teikiamos paslaugos – neapdrausti. Taip pat, anot vyro, kompanija pasistengė juos išsunkti – teisme pareikalavo netgi palūkanų už žalos sumą.
Žala išaugo per dieną
Vyras pasakojo, kad viskas įvyko 2016 metų žiemą – savo sūnums jis nupirko pasivažinėjimo keturračiais pramogos kuponus. Šiais jie pasinaudojo gruodžio 4 dieną. 
Abu sūnūs gyvena su buvusia jo žmona, kuri sukūrusi kitą šeimą, o tą dieną kartu su jaunuoliais buvo moters sutuoktinis. 
Anot Raimundo, mažiausio galingumo keturratis, kuriam ir buvo išpirktas kuponas, tą dieną buvo sugedęs. Vietoje jo vienas iš sūnų, kuriam tuo metu buvo 17 metų, gavo patį galingiausią motociklą.   
Incidentas nutiko, kai jaunuolis posūkyje nesuvaldė keturračio iš atsitrenkė į tvorą. Vaikinas nuvirto nuo keturračio, tačiau nesusižeidė. 
„Markizo Karabaso“ keturračių klubas gruodžio 5 dieną pateikė pirmąją žalos atlyginimo sąskaitą, kurioje nurodyta suma siekė 450 eurų. 
Taip pat buvo aplamdyta ir tvora, tačiau ją, anot Raimundo, sutvarkė pats patėvis. 
Visgi jau kitą dieną, gruodžio 6–ąją, jaunuolio šeima sulaukė net tris kartus didesnės sąskaitos. Keturračio remontas buvo įvertintas 1360 eurų suma. Keičiamų detalių sąraše atsirado priekinis ir galinis bamperiai, sparnas, bagažinės apdaila ir daugiau smulkesnių dalių.
„Kaip suprantu, principas toks, kad jis nuvarė keturratį į draugo parduotuvę, kurioje visas remontas buvo skaičiuojamas pritaikant naujas originalias detales“, – prisiminė vyras. 
Pareikalavo ir palūkanų
Raimundas negalėjo suprasti, kodėl visiškai nebuvo įvertintas nusidėvėjimas. Taip pat neįtikėtinai atrodė ir pačių detalių kainos.
Pavyzdžiui, nurodyta naujo priekinio sparno vertė – beveik 500 eurų. 
Nustebintas tokios įvykių eigos jis kreipėsi į teisininkus. Šie nežadėjo, kad žalos padengti nereikės, tačiau patvirtino, kad jos dydį galima užginčyti. 
Prasidėjo teismai, o paskutiniajame – apeliaciniame, sprendimas paskelbtas šių metų sausio 8 dieną. 
Teismo sprendimu, atsakovu byloje tapęs jaunuolio patėvis turi sumokėti keturračių nuomos kompanijai net 1614 eurų turtinės žalos atlyginimą ir padengti bylinėjimosi išlaidas. 
„Markizo Karabaso“ klubo vadovas nuo priteistos sumos taip pat pareikalavo 5 proc. dydžio metinių palūkanų. 
Pastarosios skaičiuojamos nuo bylos iškėlimo dienos ir taip pat buvo priteistos verslininkui. 
Toks prašymas buvo netikėtas vaikino šeimą atstovavusiam teisininkui. Jis galvojo, kad kaip įprastai, užteks tik perversti pinigus priteistus už turtinę žalą. 
Visgi šį kartą viskas buvo kitaip, o verslininkas dėl palūkanų išieškojimo netgi kreipėsi į antstolius. 
150 eurų pervedimo, anot Raimundo, jis negalėjo palaukti nė dienos.
„Mane kankina tokia nuojauta, kad mes ne pirmi, kurie taip nukentėjo. 
Galbūt tik esame pirmieji, kurie su byla pasiekė teismą. Toks įspūdis, kad jis apsidžiaugė pamatęs apgadintą keturratį“, – stebėjosi vyras. 
Vaikino šeima nepasinaudojo galimybe atlikti nepriklausomą motociklo ekspertizę, o apeliacinis teismas vėliau nurodė, kad jie neturi įrodymų, jog ne visi apgadinimai buvo susiję su avarija. 
„Markizo Karabazo“ keturračių klubo užsakyto teismui skirto transporto priemonės vertinimo pažymoje nurodyta, kad neapgadintos transporto priemonės rinkos vertė buvo 9609 eurai, o remonto kaštai – net 1952 eurai.
Niekas nesutiko apdrausti
„Markizo Karabaso“ keturračių klubo direktorius Vitalijus Milaševičius pažymėjo, kad į bet kokią įstaigą atvykęs klientas privalo susipažinti su taisyklėmis. 
Anot pašnekovo, punktų jose daug ir visų jų privalu laikytis. 
Verslininkas sakė, kad jaunuoliams ir juos atlydėjusiam vyrui buvo pravestas instruktažas, jie buvo aprūpinti specialiomis aprangomis ir šalmais.
„Viskas vyko kuo puikiausiai, bet tada jaunuolis nusprendė prasilėkti su vėjeliu, t. y. greičiau negu aprašyta sąlygose.
Dėl to jis sugadino aštuonis metrus tvoros“, – kalbėjo pašnekovas. 
V. Milaševičiaus teigimu, keturračiai nedrausti todėl, kad yra naudojami privačios valdos uždaroje teritorijoje. 
Jis tikino bandęs apdrausti visą verslą, tačiau nė viena šalyje veikianti kompanija nesutiko to padaryti. 
„Aš toje vietoje keturračius noriu ir laikyti, bet kol nėra pastato, niekas drausti nenori“, – komentavo jis. 
Įspėjo apie riziką
Anot verslininko, jaunuolį atlydėjęs vyras buvo įspėtas, kad bet kokia turtui padaryta žala bus atlyginama iš jų kišenės. 
Jis pabrėžė, kad minėtuoju atveju kaltas buvo pats jaunuolis. 
„Jie pripažino savo kaltę, pasirašė, o kitą dieną atvažiavę sutvarkė tvorą: dėl to aš jokių pretenzijų neturėjau. 
Visgi keturratį tvarkyti jei atsisakė – pareiškė, kad ne jie važiavo ir kad motociklas buvo sugadintas anksčiau“, – kalbėjo V. Milaševičius. 
Pašnekovas sakė, kad po smūgio į tvorą keturratis negalėjo likti be pažeidimų. 
Jis pridūrė, kad keturračiui padarytą žalą su visomis lūžusiomis detalėmis ir kitais gedimais įvertino nepriklausoma įmonė. 
V. Milaševičius siūlė šeimai geranoriškai atlyginti žalą, tačiau šie neva sutiko sumokėti tik 100 eurų.
„Tai jau ne pirmas toks atvejis: žmonės apgadiną turtą, bet paskui apsimeta, kad patys – niekuo dėti. 
Sakė, kad aš kaltas, nes pats daviau keturračius pasivažinėjimui, patys norėjo apkaltinti kažką kitą“, – kalbėjo verslininkas.
Įvertino specialistai 
Po to, kai šeima atsisakė susitarti gražiuoju, keturračių klubo vadovas kreipėsi į teismą. 
V. Milaševičius aiškino, kad pirminį žalos dydį jis įvertino pagal tai, ką matė. 
Anot jo, po to, kai klientai atsisakė sumokėti pinigus, kreipėsi į specialistus – todėl galutinė žalos atlyginimo suma taip ir išaugo. 
„Jie nuodugniai viską išardė, ištyrė ir rado apgadinimus, kurie buvo susiję su tuo įvykiu. Todėl suma ženkliai padidėjo“, – aiškino pašnekovas. 
Verslininkas atsisakė komentuoti, ar vaikinas iš tiesų gavo gerokai galingesnį keturratį, nei priklausė pagal jo turėtą kuponą. 
Anot jo, toks pareiškimas yra klientų melas – jiems esą taip pat netiko trasa ir tos dienos orai. 
V. Milaševičiaus teigimu, klientai šiuo atveju buvo itin įžūlūs. Jis prisiminė tik vieną kitą atvejį, kai buvo apgadintas keturratis, tačiau tuomet pavyko susitarti be teismo.  
keturratis^Instantpramoga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.