Vilnietė Gabrielė yra pasipiktinusi Vilniaus savivaldybei priklausančia automobilių stovėjimo aikštele, kuri yra Tilto g. 14.
„Ja su pertraukomis naudojuosi jau ne vienerius metus, bet tai, kas vyksta pastaruoju metu, yra pasibjaurėtina. Jau nesu tikra, ar šioje aikštelėje yra saugu palikti automobilį“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo Gabrielė.
Anot pašnekovės, vakarais būna baisu ateiti pasiimti transporto priemonės, nes aikštelėje per du jos aukštus grupelėmis visuomet būna prisėdę paauglių: „Dalis važinėja riedlentėmis, dalis rūko žolę – ne kartą teko pajusti jos kvapą. Galbūt taip Vilniuje sukuriama terpė nepilnamečių atsipalaidavimui nuo koronaviruso įtemptos situacijos?“.
Moteriai ne kartą teko matyti, kaip paaugliai žymekliais rašinėja ant sienų, šlapinasi kampuose ar tiesiog voliojasi. Gabrielė taip pat pabrėžė, kad vakarais stovėjimo aikštelė tampa milžinišku šiukšlynu – skraido plastikinės taros, maisto pakuotės.
Vilnietė piktinasi ir tuo, kad „Susisiekimo paslaugų“ darbuotojai apie šią situaciją žino ir nieko nedaro.
„Kartais net 3–4 ramiausiai rūko prie įėjimo į stovėjimo aikštelę ir nė vienam nekyla minčių sudrausminti, išvaryti ar perspėti tuos nepilnamečius. Juk visoje stovėjimo aikštelėje yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Nejaugi jie nemato to rūkančio, paišančio ir besišlapinančio jaunimėlio?“ – stebėjosi Gabrielė.
Anot pašnekovės, tiek jaunimo elgesys, tiek aikštelės personalo abejingumas yra vienodai nemalonūs ir verčia jaustis nesaugiai, nerimauti dėl palikto automobilio.
Imsis veiksmų
„Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos specialistė Dovilė Marčinskaitė naujienų portalui lrytas.lt teigė, kad automobilių stovėjimo aikštelė Tilto g., kaip ir kitos „Susisiekimo paslaugoms“ priklausančios aikštelės, yra skirta vairuotojams, kurie naudojasi stovėjimo aikštelių paslauga.
„Naudojimosi aikštele taisyklės yra nustatytos ir jos galioja tik transporto priemonių vairuotojams. Primename, kad aikštelė yra skirta automobilių stovėjimui, automobilių saugojimo paslauga neteikiama. Transporto priemonių apgadinimo atvejų, išskyrus eismo įvykių statant transporto priemonę, nėra užfiksuota“, – akcentavo D.Marčinskaitė.
Pasak pašnekovės, Tilto g. aikštelės teritorija yra prižiūrima kasdien – čia yra įrengtos stebėjimo kameros.
„Žinoma, aikštelėje dirbantys darbuotojai stebi pačią aikštelę, kameros vaizdus, tačiau sureaguoti į kiekvieną aikštelėje vykstantį veiksmą nėra galimybės. Darbuotojai atlieka ir kitas jiems priklausančias pareigas – atsakinėja klientams, šalina gedimus ne tik šioje aikštelėje, bet ir kitose miesto vietose“, – tvirtino „Susisiekimo paslaugų“ komunikacijos specialistė.
D.Marčinskaitė pridūrė, kad iki šiol darbuotojai geranoriškai ir mandagiai kreipdavosi į aikštelėje besibūriuojančius paauglius ar socialinei atskirčiai priskiriamus asmenis, primindami, jog viešoje vietoje būtina elgtis kultūringai, negadinti esamo turto.
Anot jos, dažniausiai aikštelėje būnantys asmenys į pastabas reaguoja laikinai – išėję vėl sugrįžta. Kai besilankantieji elgiasi netinkamai, yra galimybė kviesti policijos pareigūnus arba Vilniaus miesto savivaldybės (VMS) viešosios tvarkos skyrių.
Tačiau tik tuo atveju, kai yra pažeidžiama viešoji tvarka (pavyzdžiui, geriami alkoholiniai gėrimai) arba niokojamas turtas (pavyzdžiui, piešiama ant sienų). Dėl įvairių viešosios tvarkos pažeidimų įmonės atstovams yra tekę kviesti pareigūnus.
Pareigūnai teigia, kad tiesioginių nusiskundimų iš piliečių, dėl jaunimo elgesio aikštelės prieigose, nėra gaunama. Aišku, jie patruliuodami minėtoje teritorijoje savo nuožiūra patikrina aikštelės prieigas, kad būtų užtikrinama viešoji tvarka, tačiau konkrečių pažeidimų nėra užfiksavę.
„Artimiausiu metu imsimės veiksmų, kad Tilto g. aikštelė taptų saugesnė ir draugiškesnė visiems transporto priemonių vairuotojams. Visų pirma, atkreipėme visų aikštelėje dirbančių darbuotojų – tiek aikštelės budėtojų, tiek automobilių stovėjimo kontrolierių – dėmesį, jog jie privalo dar atidžiau palaikyti tvarką aikštelėje.
O pastebėję netinkamą elgesį aikštelėje, nedelsiant reaguotų – įspėtų pažeidėjus ar imtųsi įstatymiškai pagrįstų veiksmų“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo pašnekovė.
Be to, stovėjimo aikštelėje planuojama didinti vaizdo kamerų skaičių ir įrengti įspėjamuosius informacinius ženklus, kurie draustų aikštelėse būti pašaliniams asmenims.