Atskleidė, kaip keisis viešojo transporto bilietų kainos: klaipėdiečiai, žinodami pokyčius, galės sutaupyti

Gruodžio 22 dieną Klaipėdos miesto taryba peržiūrėjo ir patvirtino viešojo transporto bilietų kainas 2023-iesiems. Pokyčių nėra daug, tačiau juos žinodamas keleivis kitais metais galės taupyti, rašoma „Klaipėdos keleivinio transporto“ pranešime.

Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Keleivis, žinodamas pokyčius, kitais metais galės taupyti.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

2022-12-31 09:42

Pokyčiai Klaipėdos mieste

Klaipėdos mieste (I bilietų zonoje) bilietų kainos nesikeičia.

Vienintelė išimtis – papildoma nuolaida vienai bilietų rūšiai, 365 dienų visos kainos bilietui, jeigu naudojamasi Klaipėdiečio kortele. Tokiu atveju šis bilietas perkant internetu kainuos nebe 255, o 205 eurus.

Kas yra Klaipėdiečio kortelė ir kuo ji naudinga, surašyta savivaldybės pranešime Jau galima užsisakyti Klaipėdiečio kortelę (klaipeda.lt) , ten pat galima sužinoti ir kaip ją užsisakyti. Mūsų atveju svarbu prisiminti, jog užsisakyti reikia ne tik virtualiąją, bet ir fizinę kortelę. Tik su ja bus galima įsigyti ir autobuse žymėti lengvatinį 365 dienų bilietą.

Beje, tokią Klaipėdiečio kortelę bus galima naudoti ir kaip įprastą Klaipėdos viešojo transporto elektroninio bilieto kortelę, jos funkcionalumas neapsiriboja tuo vieninteliu lengvatiniu bilietu. Ji gali visiškai pakeisti mūsų kortelę – taip pat galima pildyti e.piniginę arba kitos rūšies terminuotais bilietais .

Pravartu prisiminti, jog ilgalaikių terminuotųjų bilietų galiojimas nustatytas ne kalendoriniais metais ar mėnesiais, o nustatytą dienų skaičių. Jeigu užsisakę fizinę Klaipėdiečio kortelę ją gausite 2023 02 14, spaudos kioske su ja minėtą 365 dienų bilietą nusipirksite vasario 15 ir iš karto ją autobuse pažymėsite – galios tas bilietas iki 2024 02 14.

Nuo 2022–01-01 įvesti Senjorų 70+ metų 365 dienų bilietai už 10 Eur lieka galioti, čia jokių naujovių nėra.

Du pokyčiai nukreipti į ateitį. Nustatyta vandens autobuso bilieto kaina (su Klaipėdiečio kortele irgi taikoma nuolaida). Taip pat nustatytos kainos atsiskaitant bekontakte banko kortele. Tai taps aktualu tik po šios žiemos.

Pokyčiai priemiestyje

Priemiesčio (II ir III tarifinėse zonose) perkant bilietą iš vairuotojo kaina didėja, priklausomai nuo atstumo, 10 ir daugiau centų. Maršrutinių taksi į Kretingą ir Palangą bilietų kaina nustatyta, atsiskaitant kortele – 1,80 Eur, perkant bilietą iš vairuotojo – 2,20 Eur.

Ir iki šiol priemiestyje buvo kainos skirtumas tarp elektroninio ir iš vairuotojo perkamo bilieto. Tačiau dabar tos „žirklės“ tapo dar platesnės. Pavyzdžiui, į Dituvą pilnos kainos bilietui dabar jos bus 40 centų (1,50/1,10 Eur). Tai – pilnos kainos bilietams.

Šie tarifiniai pokyčiai įsigalios nuo sausio 16 dienos, taigi dar kurį laiką vešime senomis kainomis.

Per tą laiką priemiesčio keleiviams, kurie pirkdavo bilietą iš vairuotojo, siūlytume pereiti prie atsiskaitymo už kelionę iš e.bilieto sąskaitos, tokių bilietų kainos nesikeičia. Bilieto kortelės parduodamos spaudos kioskuose, ten pat papildomos pinigais. Perkant kortelę būtina nurodyti, ar/kokią keleivis turi teisę į kelionės lengvatą. Važiuojant priemiesčio maršrutu kortelę reikia žymėti du kartus – įlipus ir išlipant. Taip bus iš kortelės sąskaitos nuskaičiuojama tiksli (ir ženkliai mažesnė nei perkant bilietą iš vairuotojo) suma už nuvažiuotą atstumą.

Kelionės sutinkant Naujuosius

Sveikindami su pagrindine kalendorine metų švente primename, jog Naujųjų išvakarėse viešojo transporto maršrutai darbą baigs anksčiau. Kita vertus, po to namo dar bus galima grįžti proginiu 88-uoju maršrutu ir maršrutiniais taksi. Detaliai išvakarių darbo režimą esame paskelbę www.klaipedatransport.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.