Palangoje paaiškės pirmasis 1006 km lenktynių džentelmenas

Liepos 18-ąją prasidėsiančių „Aurum 1006 km lenktynių“ užkulisiuose pasklido žinia, kad Susisiekimo ministerija steigia specialųjį prizą „Lenktynių džentelmenas“, kuris atiteks vienam šių varžybų dalyviui. 

Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.<br> Organizatorių nuotr.
Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 9, 2018, 1:13 PM

Ta proga renginio spaudos centras pateikė porą klausimų susisiekimo viceministrui Pauliui Martinkui.

– Sakykite, kas paskatino steigti šį prizą ir kas į jį gali pretenduoti? 

– Lenktynėse, kaip ir gyvenime, yra viena svarbi taisyklė – tai tarpusavio pagarba ir supratimas. 

Puikiai žinome, kad net ir menkas kliudymas lenktynių trasoje gali konkurentą pašalinti iš varžybų arba stipriai sugadinti lenktyninį bolidą. 

Varžantis automobilių lenktynėse atsiskleidžia ne tik vairuotojo profesionalumas, bet ir tikrosios žmogaus charakterio savybės. 

Ypač gerai pastebimas sugebėjimas kritiniu momentu pasielgti kilniai ir atsakingai, pirmiau pagalvojant apie kitus, o ne apie save.

Susisiekimo ministerija, steigdama specialųjį prizą nori visokeriopai skatinti kultūringą vairuotojų elgesį ne tik lenktynių trasoje, bet ir užmiesčio keliuose bei miestų gatvėse. 

Šis prizas laukia būtent to lenktynių dalyvio, kuris varžysis garbingiausiai, nesukels avarinių situacijų kitiems eismo dalyviams, o jei kažkam prireiks pagalbos – nepabūgs paaukoti galimybės tapti nugalėtoju.

– Kokius poslinkius šiemet pastebite saugaus eismo srityje?  

– „Vizija 0“ – Lietuvos saugaus eismo strategija iki 2030 metų – patvirtina iš tiesų ambicingą siekį, kad šalies keliuose ir gatvėse nežūtų nė vienas žmogus. 

Šios strategijos prioritetai – saugesnė eismo dalyvių elgsena, keliai ir gatvės, transporto priemonės ir efektyvesnė pagalba po eismo įvykių. 

Tokiems prioritetams šių metų kovo mėnesį pritarė Valstybinė eismo saugumo komisija. 

Šiuo metu dar tobulinamą strategiją ir jos įgyvendinimo priemonių planą iki metų pabaigos turėtų patvirtinti Vyriausybė.

Laikotarpis iki 2030 metų – tai pirmasis etapas, kurio metu kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis siekiame žūčių keliuose skaičių sumažinti perpus. 

Svarbiausias tikslas – iki 2050-ųjų šį skaičių sumažinti iki nulio.

Pirmąsias „Vizijos 0“ priemones įgyvendiname jau dabar. Prevenciniu režimu valstybinės reikšmės keliuose šiemet pradėjo veikti vidutinio greičio matuokliai, kurie neabejotinai pagerins eismo saugą avaringuose ruožuose. 

Taip pat šiais metais aktyviai vykdoma saugaus eismo švietėjiška veikla, tobulinama kelių infrastruktūra. 

Naujų idėjų, inovatyvių eismo saugos priemonių galimybių paieškai birželio mėnesį surengėme „Vizijos 0“ kūrybines dirbtuves, į kurias sukvietėme nevyriausybinių organizacijų narius, transporto srities asociacijų atstovus.

Statistika rodo, kad netekčių Lietuvos keliuose skaičių pastaraisiais metais pavyko stabilizuoti, tačiau tendencijai pakreipti į gerąją pusę dar būtinos didelės bendros mūsų visų – valstybės institucijų, mokslo bei verslo atstovų ir visuomenės – pastangos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: ką rodo Lietuvoje vykstančios karinės pratybos?