Specialistai kviečia nenumoti ranka į paspirtuko priežiūros svarbą bei atkreipia dėmesį, kuriomis šios transporto priemonės dalimis bei aspektais turėtume pasirūpinti nuolat.
Riedėti – smagu, prižiūrėti – nelabai
„Deja, retas pagalvoja apie elektrinio paspirtuko priežiūrą. Jeigu laiku nebus atliekama paspirtuko techninė priežiūra, gali pradėti dilti kai kurios dalys, atsipalaiduoti įvairūs varžtai – dėl to paspirtukas gali nustoti važiuoti, o tuomet jį patikimai sutvarkyti užtruks daugiau laiko bei sąnaudų, jau neminint paties važiavimo saugumo.
Laiku prižiūrėti paspirtuką – vadinasi, laiku priveržti varžtus, pripūsti padangas bei suveržti stabdžius. Jei turite įsigiję paspirtuką, reikėtų ieškoti, kas šiuos darbus atliktų gerai, nebrangiai, operatyviai“, – sako transporto nuomos paslaugas teikiančios bendrovės „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Lietuvoje ir Latvijoje Eimantas Balta.
Kenčia nuo netinkamo naudojimo
„Skirtingų modelių paspirtukai turi skirtingas problemas. Dažnu atveju dėl neatsakingo naudojimo nukenčia paspirtukų greičio bei stabdžių rankenėlės, galiniai purvasargiai. Kartais neteisingai pastačius paspirtukas gali nuvirsti ir taip gali nulūžti viena ar kita dalis. Kai kada būna ir sisteminių gedimų“, – aiškina E.Balta.
„Labai retais atvejais gedimų priežastis būna susidėvėjimas, dažniausiai tai yra netinkamas paspirtuko naudojimas“, – tvirtina jis.
E.Balta elektrinių paspirtukų savininkams pataria pirmiausia atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytas naudojimo rekomendacijas – jose įvardijami visi svarbūs eksploatavimo momentai.
6 patarimai paspirtukų naudotojams
1. Varžtai. Viena iš svarbiausių eksploatavimo rekomendacijų yra periodiškai apžiūrėti paspirtuką, patikrinti visas dalis, apžiūrėti atsipalaidavusius varžtus: jei reikia, priveržkite.
2. Tepimas. Pasirūpinkite sutepti reikiamas paspirtuko dalis.
3. Laidai. Patikrinkite, ar nėra atsipalaidavę ar atsijungę jungiamieji laidai. Patikrinus juos galima sujungti, suveržti papildomomis tvirtinimo priemonėmis. Vis dėlto panašiais atvejais geriau rinktis remonto paslaugas atliekančias įmones.
4. Padangos. Patikrinkite ir, jei reikia, pripūskite.
5. Važiavimo kultūra. Ji irgi turi įtakos paspirtuko gyvavimo laikui. Važiuokite atsakingai, kur reikia – sulėtinkite greitį (ypač lenkdami pėsčiuosius ar dviratininkus – šiuo atveju nelaimingo atsitikimo rizika yra didžiausia).
6. Parkavimas. Svarbu paspirtuką pastatyti tvarkingai, ne viduryje šaligatvio ar dviračių tako, geriausia – prie dviračių stovų ar prie stabilios atramos, kad papūtus vėjui nenuvirstų.
„Atkreiptinas dėmesys, kad sugedęs ir nebenaudojamas paspirtukas nėra metalo laužas – jis yra elektronikos atlieka, kuri turi būti atitinkamai profesionaliai sutvarkoma“, – primena Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė.