Klaipėdos meras dėl slidžių gatvių kaltina afrikietišką druską: darbo įdėta daug, bet gero rezultato nėra

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas dėl slidžių gatvių ir, jo teigimu, neveiksmingos egiptietiškos druskos pirmadienį į susitikimą kviečia gatves valančias bendroves.

Sekmadienio vakarą meras feisbuke skelbė, kad miestą valančioms bendrovėms pareiškė pretenzijas ir neatmeta, kad joms bus taikomos nuobaudos.<br>Lrytas.lt koliažas
Sekmadienio vakarą meras feisbuke skelbė, kad miestą valančioms bendrovėms pareiškė pretenzijas ir neatmeta, kad joms bus taikomos nuobaudos.<br>Lrytas.lt koliažas
Druska gatvių barstymui.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Druska gatvių barstymui.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Žiema.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

2022-12-12 10:51, atnaujinta 2022-12-12 16:31

Pirmadienį dėl šių problemų su kelininkais susitiko Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Anot jo, susitikimo metu kalbėta ir apie nuobaudas – ar jas skirti bus vertinama išanalizavus papildomą informaciją.

„Tvarkymo skyriaus specialistai stebi situaciją. Galime matyti pagal GPS, kiek kartų važiavo ir ar tai atitinka sutartinius dalykus. Bus įvertinti ir skundai, reakcija į skundus, sprendimai bus priimti“, – BNS teigė A. Dobranskis.

Anot jo, vienintelis patarimas kelininkams esant tokiai gana stichinei situacijai – „dirbti ir barstyti druską“.

„Yra druska, žvyras, smėlis, druskos tirpalą naudoja, ką įmanoma daro, bet situacija yra tokia, kokia yra. Sutarėm, kad maksimaliais tempais visi juda, maksimaliais tempais barsto druską ir, tikėkimės, kad debesis, užslinkęs ant Klaipėdos ir Lietuvos, liausis“, – sakė pavaduotojas.

Anot A. Dobranskio, bendrovės deda visas pastangas valydamos miestą ir „važiuoja nemažai kartų“, tačiau problemų esama dėl netinkamos druskos. Pasak jo, problema kyla dėl per menko pasirinkimo, kadangi rinkoje tiekėjai siūlo tik vokišką ir iš Egipto vežamą druską.

Per mažas efektas

Sekmadienio vakarą meras feisbuke skelbė, kad miestą valančioms bendrovėms pareiškė pretenzijas ir neatmeta, kad joms bus taikomos nuobaudos.

„Manau, kad sankcijos iki pačių griežčiausiųjų bus pritaikytos, bet gatvėse ir keliuose slidinėjome vakar, slidinėjame ir šiandien, nors tos druskos, „afrikietiškosios“, beriama buvo gerokai daugiau nei reikėtų pagal normatyvus. Tačiau efektas – arba minimalus, arba jo net ir nebuvo ir tai, deja, bet faktas“, – feisbuke skelbė meras.

V. Grubliauskas skelbė susitiksiantis su bendrovių, kurios dalyvauja miesto valyme, vadovais, „kad nedelsiant būtų rasti reikalingi ir operatyvūs sprendimai, o miesto gatvės ir šaligatviai būtų valomi kaip pridera“.

Ne tokia veiksminga druska

Uostamiesčio gatves valančios bendrovės teigia darančios viską – valančios sniegą, beriančios smėlį ir druską, tačiau pastaroji į oro sąlygas reaguoja kitaip nei anksčiau naudota baltarusiška druska.

„Mes kalti būtume, jei neišvažiuotume, o kai išvažiuoji, ir beri, ir valai, ir to sniego tiek per kelias dienas kiek žiemų nebuvo“, – BNS sakė šiaurinę Klaipėdos miesto dalį valančios bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ vadovas Vaidas Ramanauskas.

Anot jo, šį savaitgalį darbo valant gatves įdėta itin daug, tačiau „rezultato gero neturime“.

„Pirmas dalykas, dėjo daug sniego, buvo piko metas ir po to staigiai krito temperatūra, tai iškart važinėtą sniegą pavertė ledu. Ir toliau, kada po piko išvažiavo mašinos, (teko – BNS) bert ir valyt, jau ledas po apačia suformuotas, – sakė V. Ramanauskas. – Kaip parodė praktika, kadangi baltarusiškos druskos nebėra, yra egiptietiška, ji neefektyviai tirpdo“.

Bendrovės vadovo teigimu, šiomis dienomis gatvėse buvo išbertas rekordinis kiekis druskos, tačiau jis ledo nesutirpdo. Specifikacijose nurodoma, kad ši druska efektyviausia esant -12 laipsnių temperatūrai. Klaipėdoje temperatūra kol kas nebuvo nukritusi žemiau -10.

„Buvo -10, ji netirpo, o ar tirptų prie -12, nežinia“, – kalbėjo vadovas,

V. Ramanauskas teigė, kad bendrovės „tokia situacija tikrai nedžiugina“, tačiau vairuotojai šešiomis transporto priemonėmis dirba pakaitomis tiek dieną, tiek naktį. Į pagalbą pasitelktas ir subrangovas.

„Darbą padarai, bet viduj jautiesi blogai, nes efekto nėra. Žmonės pikti, pikta valdžia, baudom ir kitom sankcijom kalba, bet situacija nepasikeis, druskos nesuminkštinsime“, – sakė bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ vadovas.

Bėrė gausiau

Pietinę miesto dalį valančios bendrovės „Vakarų švara“ vienas bendrasavininkų Virgilijus Šidlauskas BNS teigė, jog kelių barstymui įmonė dar turėjo užsilikusios baltarusiškos druskos, nors naudoja ir egiptietišką.

„Baltarusiškos nedaug turėjom, beriam egiptietišką, bet reaguoja prasčiau – tai faktas. Reaguoja prasčiau į sniegą, į temperatūrą, prasčiau dirba, nei dirbdavo ana“, – sakė V. Šidlauskas

Anot jo, bendrovė druskos bėrė daugiau nei tradiciškai, tačiau situaciją veikia ir pačios oro sąlygos – gausus sniegas, žema temperatūra.

Savaitgalį bendrovė sulaukė skambučio iš miesto valdžios, tačiau, pasak V. Šidlausko, „didelių pretenzijų niekas nereiškė“.

Jo teigimu, pietinėje miesto dalyje gatvės buvo maksimaliai valomos ir pakankamai švarios.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.