7 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie automobilio plovimą

Automobilio plovimas reikalingas visais metų sezonais, tačiau laiko ir dėmesio šiai įprastai procedūrai dažnas vairuotojas neskiria tiek, kiek reikėtų.

Net kai prognozuojami prasti orai, automobilį verta plauti, nes kitaip ant jo susiformuos storas laką ir dažus ardančio purvo sluoksnis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Net kai prognozuojami prasti orai, automobilį verta plauti, nes kitaip ant jo susiformuos storas laką ir dažus ardančio purvo sluoksnis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 16, 2014, 2:30 PM, atnaujinta Jan 30, 2018, 7:11 PM

„Egas“ degalinių ir plovyklų tinklo atstovas Kęstutis Žilinskas sako, kad elementarius patarimus, kokiu būdu ir kur reikėtų plauti savo automobilį, dar dažnai pamirštame, todėl net paprasčiausias vizitas plovykloje gali vairuotojui sukelti ne tik galvos skausmą, bet ir finansinę žalą.

Pateikiame keletą esminių patarimų, kaip kuo geriau nusiplauti savo automobilį.

1. Plauti reikia bent kartą per mėnesį

Tiek miestų gatvėse, tiek regionų keliukuose automobilio kėbulas nuolat išbandomas suodžiais, dulkėmis, rūgštimis ir kitomis medžiagomis, kurios bėgant laikui sudaro nešvarumų cheminę plėvelę, ardančią pirmiausia dažus, o vėliau, tikėtina, ir kėbulo metalo paviršių.

Būtent todėl patariama automobilį plauti bent kartą per mėnesį, o jei yra galimybė ir keletą. Žiemą automobilis turėtų būti plaunamas dažniau nei šiltuoju sezono metu.

2. Kur plauti?

Savomis rankomis su kempine darbuotis prie automobilio laiko dažniausiai pritrūksta, o ir atidžiai nuplauti visas automobilio detales – tikimybė nėra didelė, todėl plovimas kempine lieka tik alternatyva. Be to, kiemuose ar paežerėse to daryti negalima.

Juo labiau, naudojant nekokybišką chemiją arba prieš plaunant kempine nenuplovus purvo aukšto slėgio srove, galima stipriai pakenkti savo automobilio išvaizdai ar net subraižyti lako dangą.

Reikia pripažinti, kad kol kas geriausia išeitis yra plauti automobilį plovykloje, kurioje veikia specialiai tam pritaikyta technika – šepečiai arba aukšto slėgio vandens purškikliai.

Išvengti neprižiūrimų šepečių pavojaus ir tuo pačiu nuplauti visą mašiną be taip vadinamų „purvo šešėlių“ galima plaunant jį be jokio kontakto – tik vandens srove, tačiau Lietuvoje kol kas veikia tik viena tokio tipo automatinė, bešepetinė plovykla sostinėje.

Dar viena alternatyva – rankinės plovyklos. Jose paprastai automobiliai plaunami atsargiau, tačiau užtrunka ilgiau ir brangiau kainuoja.

3. Kas lemia plovimo kokybę?

Temperatūra, paviršiaus poveikis, chemikalų kokybė ir trukmė – tai yra esminiai plovimo sėkmės faktoriai. Visi jie turi derėti tarpusavyje, o vieno iš jų trūkumas trukdys pasiekti norimą rezultatą.

Vienose plovyklose naudojami polietileno šepečiai, jei yra šiurkštesni, o kitose – naujos kartos polimerų, porėti, minkštesni ir švelniau plaunantys automobilį šepečiai. Alternatyva šepetiniam plovimui yra bekontaktis plovimas, tik srovės pagalba. Tai galite daryti patys su savo įranga arba plauti automobilį bešepetinėje plovykloje.

Priklausomai nuo sezono, reikia žinoti, ir kokią chemiją naudoti, jei to nežinote – geriau važiuoti į plovyklą, kur tai už jus padarys specialistai. Kuo daugiau skirtingų paviršinio aktyvumo medžiagų yra ploviklyje, tuo jis veiksmingesnis.

4. Ratlankių plovimas

Ratlankių paviršius skiriasi nuo kėbulo jau vien tuo, kad yra reljefinis, todėl kartu su šepečiu, kuris gerai nuplauna tik plokštumą, būtina naudoti aukšto slėgio vandens srovę ir specialią chemiją, kuri tirpdo stabdžių trinkelių dulkių apnašas.

5. Dugno plovimas

Dugno plovimas ypač naudingas žiemą ir pavasarį, siekiant nuo automobilio dugno nuplauti susikaupusias druskas iš visų tarpelių tam, kad automobilio dugnas išliktų toks, koks buvo ilgiau.

Dugnas yra dažniausiai vairuotojų pamirštama nuplauti automobilio kėbulo vieta.

6. Automatinio poliravimo nauda

Poliruojančių plovyklos programų metu polirolis į automobilio kėbulo dažus yra „įtrinamas“. Prie automobilio paviršiaus padengto poliroliu rečiau limpa dulkės ir purvas, o automobilio dažai, plastikinės detalės, paviršius tampa lygesnis ir ilgiau išlaiko spindesį.

Specialus poliravimui naudojamas vaškas užpildo lako dangos įtrūkimus ir taip ne tik atstato blizgesį, bet ir papildomai apsaugo nuo korozijos. Kokybiškai nupoliruotas automobilis, net ir pakankamai dažnai jį plaunant, bus gerai apsaugotas keletą mėnesių ir išlaikys savo spindesį.

Automatinių plovyklų specialistai rekomenduoja automobilį poliruoti kas 4-5 plovimus, kitų plovimų metu pakanka pasirinkti kitas plovimo programas.

7. Neatsakingiems plovėjams – baudos

Reikia žinoti ir tai, kad draudžiama plauti automobilį paežerėse ir kitose viešose vietose, nes taip yra teršiamas gruntas, paviršiniai ir giliau esantys vandens telkiniai. Automobilį plauti galima tik tinkamai įsirengus užteršto vandens nutekėjimo ir surinkimo sprendimus.

Sekite Lrytas.lt Auto naujienas Facebook'e.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.