Kliento pergalė: jis neturės mokėti už negautas paslaugas

Norėčiau jus informuoti tokiu klausimu: sudarius su UAB „Tele2“ reguliaraus mobiliojo ryšio paslaugų sutartį ir norint nutraukti ją anksčiau numatyto minimalaus sutarties termino „Tele2“ neteisėtai skaičiuoja netęsybas už likusius sutarties mėnesinius pokalbių plano mokėjimus. Nors realiai tokios paslaugos nėra suteikiamos ir  galutinis paslaugos vartotojas, norėdamas anksčiau laiko atsisakyti arba nutraukti sutartį neturint objektyvių ir konkrečių sutarties nutraukimo  priežasčių, nukenčia turėdamas sumokėti už likusį sutarties laikotarpį periodinius mokėjimo plano mokesčius, už kuriuos nutraukus sutartį nėra suteikiamos nei paslaugos, nei kokiu nors kitokiu būdu suteikiama materialinė arba kitokia vertė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra išaiškinęs, kad protingos išlaidos apima tik tiesioginius nuostolius, bet neapima negautų pajamų.<br>V. Balkūno asociatyvi nuotr.
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra išaiškinęs, kad protingos išlaidos apima tik tiesioginius nuostolius, bet neapima negautų pajamų.<br>V. Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Romas IKI

Feb 8, 2013, 2:29 PM, atnaujinta Mar 12, 2018, 8:22 AM

Man dabar norint nutraukti sutartį anksčiau termino pabaigos „Tele2“ į netesybų mokestį nori įtraukti sumą už mobilaus telefono aparato mėnesinį mokestį ir pokalbių mokėjimo plano mokestį už likusį sutarties laikotarpį.

Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.721 str. 1 d., klientas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, nepaisydamas to, kad paslaugų teikėjas jau pradėjo ją vykdyti. Šiuo atveju klientas privalo sumokėti paslaugų teikėjui kainos dalį, proporcingą suteiktoms paslaugoms, ir atlyginti kitas protingas išlaidas, kurias paslaugų teikėjas, norėdamas įvykdyti sutartį, padarė iki pranešimo apie sutarties nutraukimą gavimo iš kliento momento.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra išaiškinęs, kad aukščiau minėtos protingos išlaidos apima tik tiesioginius nuostolius, bet neapima negautų pajamų. Teismas taip pat nurodė, kad paslaugų sutartyje negali būti nustatyta sąlygų, ribojančių įstatyme įtvirtintas paslaugų gavėjo teises, taip pat ir jo teisę vienašališkai nutraukti sutartį, ar apsunkinančių šių teisių įgyvendinimą.

***

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims:

„Lietuvos teisės aktai numato, kad vartotojas, nutraukiantis paslaugų teikimo sutartį, paslaugų tiekėjui turi kompensuoti pagrįstas išlaidas; negautų pajamų kompensavimas į šią sąvoką neįeina, todėl tiekėjas negali reikalauti jų apmokėti.

Suprantama, kad griežtai laikomės šio reikalavimo.

Deja, kartais pasitaiko atvejų, kai įvyksta klaida. Tai nemalonu, tačiau turime procedūras joms ištaisyti. Klientui reikia kreiptis klientų aptarnavimo telefonu ir nurodyti, kur, jo manymu, padarėme klaidą. Jei tai iš tiesų mūsų klaida, ją ištaisyti trunka porą minučių. Kliento atsiprašome, o mokėtina suma nedelsiant anuliuojama.

Taip pasielgėme ir šiuo atveju. Naudodamasis, proga, dar sykį atsiprašau kliento dėl patirtų nepatogumų.

Lygiai tą patį patarti galiu ir kitiems vartotojams. Susidūrę su, jų nuomone, mūsų klaida, jie turėtų kreiptis klientų aptarnavimo telefonu 117 (iš Tele2 tinklo) arba 8 684 00117 (iš visų tinklų) ir nurodyti klaidą. Jei paaiškės, kad klientas teisus, klaidą ištaisysime ir atsiprašysime kliento – taip elgiamės visuomet.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.