Tėvai gėdijasi mane rodyti giminėms. Bet tai – dar nieko

Esu Vilmantas, man 25 metai. Rašau jums laišką, norėdamas atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į tokius kaip aš ir problemas, kurios neleidžia ramiai gyventi ir būti normaliu šios šalies piliečiu. Gal mano laiškas privers susimąstyti ir pradėti toleruoti žmones.

Atrodo, kam iš vis ta žemė mane nešioja, jei niekur nepritampu dabar.<br>„123rf.com“ asociatyvioji nuotr.
Atrodo, kam iš vis ta žemė mane nešioja, jei niekur nepritampu dabar.<br>„123rf.com“ asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Vilmantas

Mar 31, 2015, 11:02 AM, atnaujinta Jan 7, 2018, 10:07 PM

Gimiau ir užaugau Vilniuje. Baigiau mokyklą, kaip ir dauguma mano bendraamžių. Turėjau daug minčių ir svajonių dėl savo ateities, tačiau gyvenau sunkiai besiverčiančioje šeimoje, sunku ir gėda pripažinti, tačiau pinigų mums nuolat trūko, nors tėvai stengėsi kaip įmanydami. Tuo metu mano jaunesnė sesuo dar lankė mokyklą.

Norėdamas padėti šeimai, niekur nestojau ir nusprendžiau susirasti darbą. Darbo ieškojau ilgai, tačiau norinčių priimti vaikiną be patirties retas kuris sutikdavo, sekėsi tikrai prastai.

Vieną dieną iš pažįstamo sulaukiau skambučio, jog yra vienas darbas, už kurį bus daug sumokėta. Net nesvarstęs iš karto sutikau. Darbas buvo paprastas: reikėjo kai ką pavogti. Mane, aišku, patikino, kad viskas saugu... Prieš sutikdamas apie pasekmes negalvojau, nes reikėjo greitų pinigų, kad bent kiek šeimai galėčiau padėti.

Viskas sekėsi gerai, pinigų gaudavau daug, tačiau po kelių vagysčių, kai pradėjau uždirbti daugiau nei bendražygiai, jie sumanė manimi atsikratyti, nes suprato, kad nekvailas esu ir labai atidus. Todėl neilgai trukus mane sučiupo, gavau laisvės atėmimo bausmę. Atsėdėjau man skirtą laiką, jaučiu išpirkęs savo kaltę, tik motinos skausmo neatpirksiu, daug prisikentėjo dėl manęs, sveikatą prarado. Kalėdamas supratau, kad nelengva bus grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, neturėsiu draugų paramos, prarasiu giminių pasitikėjimą.

Jau tada buvo aišku, kad svajonių apie geresnį gyvenimą teks atsisakyti. Problema yra ta, kad oficialaus darbo niekada neturėjau, todėl dabar, išėjęs iš įkalinimo įstaigos, kad ir kur eičiau – joks darbdavys manęs nepriima, lyg būčiau koks raupsuotasis.

Pokalbio pasikviečia, bet kai pasakau, kad esu sėdėjęs, ilgai su manim ir nesikalba – keli žodžiai ir „viso gero, mes su jumis susisieksime“. Žvilgsnis iš karto pasikeičia, matau neigiamą nusistatymą veiduose. Mato, kad nesu kvailas, tai stengiasi mandagiai, bet viską aš suprantu – niekas nenori imti buvusių kalinių.

Sunku įgauti žmonių pasitikėjimą. Žinote, va taip rankos ir svyra. Atrodo, kam iš vis ta žemė mane nešioja, jei niekur nepritampu dabar, po poros metų, kai išėjau į laisvę, vėl vien nesėkmės. Pragyvenu tik iš pašalpų ir tėvų padedamas... Nuolat ieškau darbo, tačiau su kiekvienu kartu prarandu viltį.

Neliko nei draugų, nei artimieji bendrauja. Vieninteliai tėvai palaiko ryšį, bet ir tai gėdijasi kviesti į šventes su giminėmis.

Gaila man Lietuvos trumparegių žmonių, kurie, kaip sakoma „apie knygą sprendžia iš viršelio“. Taip, aš sėdėjęs, bet pirmiau pasidomėkite už ką, o ne teiskite iš karto. Nieko juk nenužudžiau...

Tiesiog noriu pradėti naują gyvenimą, o būtent šalis, kurioje užaugau, kurią labiausiai myliu ir kuri man turėtų suteikti pagalbą, mane atstumia ir nustumia į patį dugną su užrašu „niekam netinkamas“.

Sekite mus „Facebook“ ir skaitykite daugiau skilties „Bendraukime" temų.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.