Palygino atostogas Palangoje ir Kretoje: mirkdami jūroje pražiopsojo net pietus

2020 m. rugpjūčio 8 d. 12:18
Jovita Jarutienė
Šią vasarą planavome ilsėtis Lietuvoje ar Latvijoje, kaip ir daugelis tautiečių. Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija ir baimė, kaip bebūtų gaila, pakoregavo ne tik mūsų išsvajotų atostogų planus.
Daugiau nuotraukų (12)
Kaip sudužo mūsų iliuzija pailsėti Lietuvoje? Jei kažkam pavyksta puikiai pailsėti kaime sodyboje ar savo daržo lysvėje auginant pomidorus, tai mano svajonių atostogos – šilta jūra, saulė, tobulas oras, kokybiškas maistas. Tokių atostogų laukiu visus metus.
Dėl jų galiu daug „arti“, atsisakyti naujų drabužių, batų, rankinių, taupyti, bet be atostogų šiltuose kraštuose neįsivaizduoju savo gyvenimo. Praėjusiais metais net 3 kartus skridome į šiltus kraštus. Ačiū Dievui, kad galime sau tai leisti!
Atostogos prie šiltos jūros – mano atgaivos ir įkvėpimo šaltinis. Tad likti be svajonių atostogų šiemet man buvo baisiausias dalykas. Ypač po tokio sekinančio karantino.
Prisipažinsiu, bandžiau nuteikti save, kad puikiai pailsėsime ir Palangoje, Nidoje, Jūrmaloje ar Liepojoje. Bandėme „gaudyti“ gerą orą, kelioms dienoms „pabėgti“ į Lietuvos pajūrį.
Negailėjome pinigų viešbučiams, restoranams, kad nors kiek pailsėtume ir pajaustume bent šiltų kraštų atostogų skonį.
Tačiau Baltijos jūra nebuvo mums draugiška – nuo 12 iki 18 laipsnių šiluma, neišdrįsau maudytis nė sykio.
Orai taip pat buvo permainingi – saulę keitė lietūs, o be megztinių, striukių ir skėčių neįmanoma buvo išsiversti.
Nuolat stebėjome orų prognozes Lietuvos ir Latvijos pajūrių kurortuose, tačiau jos nedžiugino kaip ir viešbučių kainos.
Būtume „nuriję“ vienos nakvynės kainą mūsų šeimai – apie 300 eurų gerame viešbutyje, jei būtų garantuotas oras.
Tačiau išleisti „kosminę“ pinigų sumą atostogoms be jokių garantijų dėl gero oro ir šiltos jūros, būtų tiesiog neprotinga. Juolab, kad už tokią pinigų sumą ir net gerokai pigiau galima įsigyti kelionę su skrydžiu į Graikiją ar į kurią nors jos salą su „viskas įskaičiuota“ paketu.
Siaubas ėmė vos pagalvojus, kad tiek pinigų išleidus vis tiek galiu nepailsėti. Paskutinis apsisprendimo skubiai pirkti kelionę į šiltus kraštus „lašas“ buvo dėl stresų ir įtampų sukilęs kraujo spaudimas, o vyrui ištinusi alkūnė, susikaupę vandenys ir sąnario uždegimas, nepraeinantis jau 2 savaites.
Ar Palangoje, kur jau buvome rezervavę vietas savaitei, jis būtų pasveikęs? Greičiau susirgęs labiau. Ačiū mano brangiai draugei, atvėrusiai akis ir padrąsinusiai skristi į šiltus kraštus.
Įveikti baimę padėjo logika
Ar aš nebijau užsikrėsti ir susirgti COVID-19 virusu? Žinoma, bijau kaip ir daugelis žmonių. Suprantu, kad reikia turėti išminties ir saugotis: dėvėti kaukę, nuolat dezinfekuotis rankas, laikytis saugaus atstumo.
Tačiau tą reikia daryti kur bebūtum: ar Lietuvoje, ar Latvijoje, ar Lenkijoje (kurioje pavojus stipriai išaugo, o tautiečiai vis tiek veržiasi pigiau apsipirkti, rizikuoja užsikrėsti dėl pigesnių produktų), ar Graikijoje, kurią stebėjau nuo pat karantino pabaigos.
Ši šalis pavyzdingai tvarkėsi ir tvarkosi su viruso protrūkiu pasaulyje. Ilgą laiką sergamumo rodikliai Graikijoje buvo geresni nei Lietuvoje. Tad ko bijoti? Rizika susitikti sergantį žmogų – tokia pati kaip ir mūsų šalyje.
Daugelis žmonių bijo užsikrėsti oro uoste ar lėktuve. Tačiau ten privaloma dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas ir taip toliau. Žmonių oro uostuose – gal 10 kartų mažiau nei įprastai. Tad rizika – minimali.
Lėktuve visi privalomai dėvi kaukes, dezinfekuoja rankas ir sėdynių, stalelių paviršius, o orlaiviuose oras keičiasi dažniau nei namuose, biuruose ar parduotuvėse.
Kiekviena oro linijos bendrovė, patyrusi tiek nuostolių dėl pandemijos, stengiasi maksimaliai užtikrinti saugumą, kad tik galėtų vykdyti skrydžius ir „išgyventi“. Tad ji kaip niekas kitas yra suinteresuota garantuoti saugias keliones keleiviams.
Graikai – itin atsakingi ir atsargūs
Graikija, gyvenanti iš turizmo ir jau stipriai nukentėjusi dėl pandemijos šį sezoną, daro viską, kad tik neįleistų į savo šalį sergančių žmonių. Norint būti įleistam į Graikiją, privaloma užpildyti anketą ir gauti QR kodą.
Iš kiekvieno lėktuvo atvykę turistai atsitiktine tvarka testuojami dėl COVID 19. Iš šalių, kur viruso daugiau nei Lietuvoje, gali būti testuojami visi lėktuvo keleiviai.
Kaip sužinojome iš „Tez Tour“ atstovės Monikos Čiuželytės, nuo liepos pradžios, kai buvo pradėti skrydžiai iš Lietuvos į Graikiją, nebuvo nė vieno atvejo, kad bent vienam lietuviui būtų nustatytas virusas. Tokie faktai tikrai padrąsina ir įkvepia ryžtis keliauti.
Ne šiaip sau lėktuvai į Kretą skraido po 5 kartus per savaitę, neskaičiuojant kitų Graikijos salų ar žemyno. Ir mūsų lėktuvas buvo pilnas: vos porą laisvų vietų!
Pilnas lėktuvas šeimų su mažamečiais vaikais, išsiilgusių tikros vasaros ir maudynių šiltoje jūroje, pigesnius Turkijos kurortus iškeitusios šiemet į saulėtąją Graikiją.
Ar kas gali būti brangiau nei sveikata? Keli šimtai eurų nėra tokie reikšmingi, palyginus poilsio kokybę Lietuvoje ir Graikijoje.
Jei kas bijo neprognozuojamų išlaidų susirgus, gali įsigyti draudimą, specialiai sukurtą naują draudimo rūšį nuo koronos, už 25 eurus metams. Be to, Graikijos vyriausybė užtikrino kiekvieno turisto, kuris susirgtų, gydymą ir apgyvendinimą nemokamai.
Kiekvienoje uždaroje erdvėje – autobusuose, parduotuvėse – privaloma dėvėti kaukes. Ir stebėtina, bet vos atskridome į Kretą, čia ėmėme jaustis dar saugiau nei Lietuvoje: baimė išgaravo, pasitikėjimas sustiprėjo. Sakyčiau, kad lietuviai – jau per daug atsipalaidavę, o graikai – labai atsakingai saugosi patys ir saugo kitus.
Ne visi viešbučiai veikia
Graikijos vyriausybės reikalavimus dėl saugumo galėjo išpildyti ne visi viešbučiai, todėl daug jų – net neveikia šį sezoną. Kai kurie tinklai, pavyzdžiui, populiarusis Aldemar, atidarė tik 1 viešbutį iš 3.
Veikiantys viešbučiai reguliuoja turistų srautus – priima mažiau svečių dėl saugumo. Kai kuriuose viešbučiuose užimtumas siekia tik 20-30 procentų, kai kur – 50 procentų. Tad jokių žmonių grūsčių nėra, o ilsėtis tuštesniuose viešbučiuose – dar smagiau ir kokybiškiau.
Mūsų šeima rinkosi viešbutį su atrakcionų parkais, nes atvykome su 4 ir 10 metų dukrytėmis. Viešbutis „Lyttos Beach“ visiškai pranoko mūsų lūkesčius: nuotraukose jis neatrodė taip įspūdingai kaip realiai pamatėme čia atvykę.
Didžiulė žydinti teritorija, puikūs atrakcionų parkai skirtingo amžiaus vaikams – nuo kūdikių iki paauglių, modernus viešbutis ir prabanga dvelkiantys apartamentai.
Ypač suklusti turėtų Turkijos populiariausių viešbučių šeimoms „Gural“ „fanai“, nes ir mes jais tapome po pernai metų atostogų.
Stebėtinas atradimas – šis viešbutis savo kokybe ir pramogomis tiek vaikams, tiek suaugusiems prilygsta „Gural“. Kadangi šiemet nėra galimybės vykti atostogų į Turkiją, drąsiai rekomenduoju „Lyttos Beach“ viešbutį visiems.
Gavome brangiausią kambarį
Graikai labai vertina ir brangina savo svečius. Nors mes pirkome pigiausią variantą šeimai, tačiau gavome „upgrade“ – pagerinimą – vienus geriausių apartamentų su savo mini baseinėliu. Karališkos atostogos!
Abejoju, kad tokią dovaną gautume, jei viešbutis būtų pilnutėlis. Tad dabar pats tinkamiausias laikas ilsėtis tiems, kas nori gauti aukščiausią kokybę už mažiausią kainą. Tokių apartamentų kaina turbūt dvigubai brangesnė.
Kambariai dėl mažesnio kontaktų kiekio tvarkomi kas antrą parą, nebent kas nors pageidautų dažniau. Prieš atvykstant naujiems viešbučio gyventojams apartamentai visą parą būna laisvi ir vėdinami, dezinfekuojami visi paviršiai.
Visas aptarnaujantis personalas – ypatingai dėmesingas ir malonus, bet neįkyrus kaip turkai. Visi su kaukėmis ar skydais, mūvi pirštines. Ant kiekvieno kampo rasite dezinfekcinių skysčių ir net vienkartinių pirštinių nemokamai.
Restoranuose maisto negalite liesti ir įsidėti patys dėl saugumo. Už stiklinių pertvarkų esantį maistą jums į lėkštes pagal pageidavimą įdės virtuvės personalas.
Visur sužymėta, kokiu atstumu turite stovėti prie baro ar patiekalų. Saugumas pirmoje vietoje.
Pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti saugu, nes stalai nuolat dezinfekuojami po kiekvieno svečio. Be to, visi restoranai yra lauke, kur tikimybės užsikrėsti praktiškai nėra.
O jei dalis restorano patalpų viduje, tai per didžiules atviras terasas skersvėjai viską išpučia lauk, nes vėdinimas nuolatinis – jautiesi lyg būtum lauke.
Šiuo metu oras Kretoje – tiesiog tobulas! Oro temperatūra dieną – apie 30-31 laipsnį šilumos, pučia lengvas vėjelis, tad visiškai ne per karšta. Vandens temperatūra – ideali – net 27 laipsniai. Naktimis „atvėsta“ iki 24 laipsnių, tiek, kiek tobulas oras Lietuvoje dienomis, kurį reikėjo „gaudyti“ ir mums nelabai sekėsi.
Mirkdami jūroje pražiopsome net pietus
Maudytis šiltoje jūroje – toks malonumas, kad galima „mirkti“ vandenyje nuolat, o kartais „pražiopsome“ net pietus restorane! Žinoma, alkani neliekame, nes bet kuriuo paros metu gali rasti kur užkąsti ar net sočiai pavalgyti, pavyzdžiui, burgerių, picų ar kitokio greito maisto.
Atrakcionų parkai, keli baseinai – nuo vaikiškų iki romantiško širdies formos ar olimpinio, kur galima net treniruotis – tikra atgaiva ir palaima, kad mažiausiai dukrytei net leidžiame nemiegoti pietų, kad tik ilgiau galėtų leistis nuo kalnelių į šiltą vandenį.
Atostogos – tikrai tobulos svajonių atostogos! Tikiu, kad mums neteks nė minutės gailėtis dėl šio sprendimo ir šias atostogas prisiminsime visą gyvenimą. Mano vyras dar iki šiol negali patikėti, kad aš ryžausi skristi į Graikiją, nes tikrai visą laiką bijojau taip pat, kaip ir kiti bijo.
To viruso baimė gali sukelti daugiau žalos nei naudos. Juk nepailsėję žmonės gali dažniau sirgti depresija, juos gali labiau kamuoti niūrios mintys (karantino metu tą parodė ir pagausėję skambučiai į „Jaunimo liniją“, visą parą teikiančią emocinę pagalbą).
Tiesiog norisi padrąsinti daugiau žmonių neatsisakyti savo svajonių ir pailsėti ten, kur oras garantuotas, pasisemti naujų jėgų, sveikatos, vitamino D, geros nuotaikos ir pasiruošti rudens, žiemos sezonui, nes nė vienas nežinome, koks jis bus.
Tik gerai pailsėję išvengsime depresijos, apsaugosime daugiau žmonių nuo niūrių minčių ir kitų pavojingų – širdies, kraujagyslių ligų.
Kiekvienas sau atsakykite į klausimą, ką darytumėte, jei laimėtumėte milijoną? Daugumos atsakymai – kelionės po visą pasaulį. Tokia pat ir mano svajonė.
Tik šiandien aš jau jaučiuosi taip, lyg būčiau laimėjusi tą milijoną, nes ne piniguose esmė, bet svajonių išsipildyme.
Svajokite ir drąsiai keliaukite, bent jau į Graikiją – sąžiningai rekomenduoju. Dabar geriausias laikas, nes žmonių – mažiausiai, o kokybė – aukščiausia!
O šiandien mes leisimės į dar vieną kelionę – kruizu į Santorini salą. Ačiū Monikai, kuri įkvėpė išpildyti dar vieną mano seną svajonę – aplankyti žymiąją Santorini salą, nes būtent dabar toje saloje – mažiausiai turistų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.