Šeima atostogas užsienyje iškeitė į Lietuvos pajūrį: pasidalino savo įspūdžiais

2022 m. birželio 14 d. 22:17
Lrytas.lt
Beveik kiekvieną vasarą tenka skaityti pasipiktinimo straipsnius, kuriuose liejama kritika mūsų pajūriui. Daugiausia kliūna Palangai dėl poilsiautojų kultūros ir Nidai dėl neadekvačių kainų. Neseniai pas jus perskaičiau tekstą, kaip šeimai apkarto ir nepasisekė keliauti į Turkiją su kūdikiu. Tai štai, mes taip pat turėjome nemalonių patirčių.
Daugiau nuotraukų (33)
Lietuvos pajūryje su vaikais atostogaujame jau ne vieną vasarą ir galiu pasakyti, kad ir čia galima surasti pačių įvairiausių pramogų ir užsiėmimų.
Galbūt apie jas kiti ir žino, o galbūt dar ne. Mes atradome kelias vietas ir nusprendėme pasidalinti savo įspūdžiais bei papasakoti, kiek tokios pramogos kainuoja.
Taigi, viena tokių vietų, kuri ilgam įkrovė teigiamų emocijų, tai Jūrų muziejus ir delfinariumas. Nors šis malonumas (jei eina visa šeima), nėra pigus.
Bilietus į jūrų muziejų vaikams teko pirkti po 6 eurus, mums su vyru po 12 eurų. Bilietai į delfinų pasirodymus kainuoja vaikams po 9 eurus, suaugusiems – po 14 eurų. Pastebėjom, kad kai kurie tėvai, norėdami sutaupyti, likdavo laukti lauke arba vaiką lydėdavo tik vienas iš tėvų.
Šią pramogą pabrangina dar ir tai, kad į Smiltynę tenka keltis keltu (suaugusiam bilietas kainuoja 1,30 euro, vaikui perpus pigiau) ir nuo kelto dar eiti (arba dar už papildomą kainą važiuoti traukinuku, bet juo nevažiavome, tad kainos nežinau) gerą kelio gabalą iki muziejaus.
Aišku, į Smiltynę galima keltis ir automobiliu, bet tuomet pramogos išlaidos dar išauga. Mes kėlėmės automobiliu už 18,30 euro. Bet vieną kartą gyvenime tokį reginį tikrai pamatyti verta. Mes Jūrų muziejuje su vaikais buvome jau du kartus. 
Aišku, ekspozicijos kartojasi, tad jau ne taip domina, bet užtat nuo pingvinų, ruonių, jūrų liūto akvariumų neįmanoma atsitraukti. Išvykai reikėtų skirti apie 2-3 valandas bei pasirūpinti maistu, nes Smiltynėje netoli muziejaus esnti kavinė dažniausiai būna perpildyta.
Dar vienas būdas iš arčiau stebėti ir pažinti laukinius gyvūnus, tai netoli Klaipėdos įsikūręs zoologijos sodas (apie 10 km nuo Klaipėdos).
Ši vieta labai patiko vaikams, bet man asmeniškai narvuose uždaryti gyvūnai kelia liūdesį. Mano nuomone, galėtų būti geresnės tokių laukinių gyvūnų gyvenimo sąlygos.
Šis minizoo išgarsėjo tuo, kad čia galima pamatyti baltuosius tigrus, kurie yra vieni rečiausių Baltijos šalyje, o su mažaisiais tigriukais už papildomą mokestį įmanoma netgi nusifotografuoti.
Išties, pamatėme per šimtą įvairių rūšių gyvūnų ir paukščių, kuriuos išvysti ir išgirsti riaumojančius, bliaunančius, mekenančius, čirpiančius gyvai, ne per televizorių, vaikams buvo didelė atrakcija. Buvo tikrai įdomi pažintis su mūsų planetos gyventojais, užsitęsusi kelias valandas. Apsilankymas suaugusiems kainuoja 12 eurų, vaikams 5–8 eurai (priklausomai nuo amžiaus).
Dar vienai įdomiai vietai netoli pajūrio – Radailiuose (apie 10 km nuo Klaipėdos) esančiam dinozaurų parkui – rekomenduotume skirti ne kelias valandas, o visą dieną. Mes buvome apie 4 valandas, nors juokėmės, kad jei jėgos neapleistų, tai išbandyti ir apeiti visas ten siūlomas pramogas reikėtų ir visos savaitės.
Prieš tai buvome ten gal prieš penkerius metus, tai parkas per tą laiką gerokai išsiplėtė. Dvaro teritorijoje riaumoja ne tik daugiau nei pusšimtis dinozaurų. Čia gyvena ir kelios lamos, ožkytės, užsiveisęs visas triušių kaimas. Parke taip pat galima paplaukioti laiveliais, pačiaužyti nuo kalno su vasaros rogutėmis.
Vyresnėliui itin patiko šaudytis sėdint elektriniame automobilyje, 9D kinoteatras, mažyliui siusti babutų parke ir sutpis karuselėje.
O kur dar karstynės medžiuose, klaidžiojimai veidrodžių labirintu, nykštukų miestelis, traukinukas, apversto namelio magija. Visko net neišvardinsim, nes visko net nespėjom aplankyti. Pramogų išties daug bet kokio amžiaus vaikams. Bilietas į dinozaurų parką su apverstu namu suaugusiems kainuoja 22 eurus, vaikams po 18 eurų.
Negaliu nepaminėti ir neišdildomų patirčių padovanojusios pramoga pajūryje – pamokos su banglente. Tiek Klaipėdoje, tiek Palangoje, tiek Šventojoje galima užsisakyti pamoką (ar visą kursą) su treneriu Baltijos jūroje.
Žinoma, išbandyti pasigauti pirmąją bangą reikia drąsos. Mūsų šeimai tai buvo kol kas drąsiausia pramoga (grupinė pamoka asmeniui kainuoja 30–40 eurų. Privati nuo 70 eurų). Pramogą apsunkina išankstinės registracijos, rezervacijos ir iš anksto rezervuotas laikas. Tad spontaniškai papramogauti nepavyks. Pramogos smagumas, bent man asmeniškai, taip pat priklauso ir nuo oro sąlygų.
Todėl čiuožti su banglente Baltijos jūroje porąkart pabandėme tik mes su vyresnėliu (pramogą skirtingos mokyklos siūlo nuo 7–12 metų, tad mūsų mažyliui dar ne laikas, o vyras nedrįso). Papasakoti, ką reiškia pabandyti pirmąkart atsistoti ant banglentės, būtų beprasmiška.
Galiu pasakyti tik tiek, kad tikrai daugiau gaudžiau ne bangas, bet vandens gurkšnius. Tai sunki ir sekinanti pramoga. Tačiau nepaisant to, dėl adrenalino ir gerų emocijų bent pirmą ir paskutinį kartą išbandyti tikrai verta. Nuo tada visai kitaip pradėjau žiūrėti į jūrą ir bangas. Sūnus gailėjosi, kad gyvena ne prie jūros ir negali banglente pasiiplaukioti dažniau.
Kretingoje (apie 13 km nuo Palangos) esantis grafo Tiškevičiaus dvaras bei įspūdingų rūmų Žiemos sodas – buvusi oranžerija (mes lankėmės pernai, kai žiemossodas su jame esančiu įspūdingu, augaluose paskendusiu restoranu tuomet dar veikė, dabar žiemos sodą, deja, kuriam laikui uždarė rekonstrukcijai).
Tačiau ši vieta visai šeimai vis tiek paliko neišdildomą įspūdį. Kretingos dvaras, paverstas muziejumi, ne vienintelis traukos centras miestelyje.
Išties verta pasivaikščioti ir po patį parką, pasigrožėti sodu, vandens telkiniais, aplankyti išlikusius unikalius dvaro statinius.
Vienas jų – buvęs vandens malūnas, 1878 perdarytas į pirmąją Lietuvoje hidroelektrinę. Tarpukariu čia veikė grafų įkurtas aliejaus fabrikas ir saldaininė. Dvaro saldaininė, beje, veikia iki šiol.
Čia galima įsigyti unikalių tautinio paveldo sertifikuotų, rankų darbo saldainių, pagamintų pagal ano meto receptus.
Pavyzdžiui, juodojo šokolado su šoninės gabaliukais ir obuoliais – būtent taip, sako, mėgdavo šokoladą užkąsti dvaro didikas Tiškevičius. Įėjimas suaugusiems į muziejų kainavo 5 eurus, vaikams – po 1,20 euro.
Aišku, kai kurios mūsų išbandytos pramogos nėra pigios. Apskritai, poilsiauti Lietuvos pajūryje nėra pigu. Jei dar pridėsime ir nakvynės, kavinių kainas, biudžetas keturių asmenų šeimai tikrai išsipučia. Tačiau dėl koronaviruso prieš porą metų atsisakę atostogų užsienyje ir pasirinkę poilsį prie Baltijos jūros, nepasigailėjome. Čia taip pat atradome labai daug mus maloniai nustebinusių vietų.  
AtostogosKlaipėdaPalanga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.