Švedijos baleto ir šiuolaikinio šokio konkurse – lietuvaičių triumfas: „Tai didžiulė sėkmė“

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus vadovas Eligijus Butkus su Lrytas.lt portalu pasidalino džiugia žinia apie auklėtinių triumfą Švedijoje vykusiame konkurse. Iš Skandinavijos lietuvių delegacija grįžo su aukso medaliais ir įvertinimais.

Šiaurės ir Baltijos šalių baleto ir šiuolaikinio šokio konkurse „Prix du Nord“ (Švedija) lietuvaitės pelnė aukso medalius!<br> Asmeninio albumo nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Mar 29, 2024, 1:26 PM, atnaujinta Mar 29, 2024, 3:29 PM

„Vakar pasibaigė Šiaurės ir Baltijos šalių baleto ir šiuolaikinio šokio konkursas „Prix du Nord“ (Švedija), kur mūsų mokinės savo amžiaus grupėse pelnė aukso medalius! Tai pirmas kartas, kuomet laimimi net du aukso medaliai. Tai didžiulė sėkmė.

Konkursas vyksta nuo 1988 metų, o pirmosios lietuvaitės laurus nuskynė 2002 metais, kuomet sidabrą Lietuvai pelnė dabartinė Kanados nacionalinio baleto primabalerina Jurgita Dronina, o Olesia Pavliukevič pelnė bronzą.

I-ją vietą jaunių grupėje laimėjo 9 kl. mokinė Alicija Klimaševska (mokytojos Rūta Kudžmaitė-Daraškevičienė ir Audronė Domeikienė).

I-ją vietą vyresniųjų grupėje ir specialų komisijos prizą laimėjo 11 kl. mokinė Ieva Repšytė (mokytoja Nelli Beredina ir šiuolaikinio šokio choreografė Milana Komarova (Latvija)).

Baleto ir šiuolaikinio šokio konkursas „Prix du Nord“ (Švedija) suburia atrinktus 46 dalyvius iš Šiaurės ir Baltijos šalių nacionalinių mokyklų. Lietuvai šiame konkurse yra skiriamos 2 vietos. Dalyviai, suskirstyti į dvi amžiaus grupes: jauniai 14–16 m. ir vyresnieji 17–18 m.

Pusfinalyje, kuris vyksta Švedijoje, merginos ir vaikinai varžosi kartu. Į finalą patenka 7 dalyviai (vaikinai ir merginos) iš vyresniųjų grupės ir 8 dalyviai iš jaunių (vaikinai ir merginos) grupės. Kiekvienoje grupėje išdalinama po vieną aukso, sidabro ir bronzos medalį“, – pasakojo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus vadovas E. Butkus.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.