Dukra negali atleisti mamai už vaikystės pašaipas

Jūsų tinklalapyje perskaičiau istoriją apie mamos ir dukters santykius. Vaikystės nuoskaudas. Vienišo vaiko dramą, išbandžiusio terminalinį pasirinkimą – savižudybę. Tokių vaikų dauguma. Suaugusių vaikų.

Kaskart bandydama pasikalbėti su mama, sulaukdavau daugiau pašaipos nei supratimo.<br>123rf. asociatyvi nuotr.
Kaskart bandydama pasikalbėti su mama, sulaukdavau daugiau pašaipos nei supratimo.<br>123rf. asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Oct 16, 2013, 3:24 PM, atnaujinta Feb 21, 2018, 3:00 AM

Mes - ne teisėjai. Galbūt neturime tesės vertinti kitų žmonių poelgių ar neveikimo, net jei tai glaudžiai susiję su mumis. Visuomenės įpareigoti vertinti tai, ką gavome, o ne tai, ko netekome. Ypač kai kalbame apie tėvus. Besąlygiškai gerbtinus ir viską atidavusius dėl mūsų....

Augau tradicinėje šeimoje. Buvau vienturtis vaikas. Turėjau ir tėtį, ir mamą. Ir dabar turiu, nors netrukus jau švęsiu antrą pilnametystę. Namuose buvo visko: juoko, humoro, persipynusio su kandžia pašaipa, barnių ir pykčių. Buvo visko - ir nieko, ko reikėjo man. Nebuvo gyvybiškai svarbios meilės ir supratimo. Atjautos ir palaikymo.

Kaskart bandydama pasikalbėti su mama, sulaukdavau daugiau pašaipos nei supratimo. Daugiau abejonių nei palaikymo. Daugiau pajuokos nei atjautos. Kaskart bandydama priglusti prie jos patirdavau atstūmimą, o ne besąlygišką meilę.

Užaugau. Gyvenu. Ir šiandien bandau sau kompensuoti tai, ko visada troškau. Gaudau artimų žmonių žvilgsnius, tiesiu rankas, ieškau atramos. Arba bandau tai duoti. Tikėdamasi gauti atgalios. Gyvenimas dosnus – gerais žmonėmis, supratingais draugais. Gyvenimas negailestingas Neužaugusiam vaikui. Kadaise Neužaugintam vaikui.

Mielieji, sustokite. Šiandien ta diena, kai galite apkabinti savo vaiką. Šiandien Jūs tas, į kurį jis gali atsiremti. Šiandien Jūs tas, kuriam rūpi jo problemos. Šiandien Jūs jo. Patikimas palydovas nesaugiame pasaulyje. Turite unikalią galimybę stebėti jo augimą, jo virsmą Suaugusiu žmogumi. Pasinaudokite tuo!

***

Lrytas.lt remia „Jaunimo linijos“ iniciatyvą Tyla žudo“ ir kviečia sumažinti tylą: paaukoti, savanoriauti „Jaunimo linijoje“ ar sužinoti daugiau apie pagalbą sau ir artimiesiems svetainėje sumazinktyla.lt.

Lrytas.lt kviečia pasidalyti savo asmeninių išgyvenimų istorija, nuomone ir patarimais sunkumų turintiems žmonėms.

* Jeigu jus slegia niūrios mintys ir nedrįstate apie tai pasikalbėti, parašykite mums. Kartais apie savo jausmus ir širdį slegiančius nutikimus lengviau parašyti, nei papasakoti. Užrašius savo mintis, jos dažnai pasidaro aiškesnės. Rašymas padeda išlieti susikaupusius jausmus ir pamatyti situaciją naujai.

* O gal tamsiausia – jau jūsų praeityje? Pasidalykite, kas jums padėjo pamatyti šviesą tamsaus tunelio gale, suteikė vilties ir jėgų gyventi.

* Psichologai išskiria ir kitą jautrią grupę – nusižudžiusių žmonių artimuosius, kamuojamus skausmo ir nežinios. Galbūt jūs – vienas jų? Pasidalykite, kaip išgyvenote tokią artimo žmogaus netektį. Ką galite patarti kitiems to paties likimo žmonėms?

Jei vienaip ar kitaip susidūrėte su savižudybe, pasidalykite savo patirtimi ir patarimais adresu bendraukime@lrytas.lt arba įkelkite čia.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.