Kad mestų rūkyti, vyras traukė cigaretes iki pusės

Dabar man 35 metai. Be cigaretės gyvenu jau daugiau nei 5 metus. Norėdamas papasakoti kaip mečiau, turiu papasakoti kaip pripratau.

Pradžioje surūkydavau nevisą cigaretę, vėliau pusę, dar vėliau užtekdavo vieno dūmo. 123rf asociatyvi nuotrauka.<br>123rf
Pradžioje surūkydavau nevisą cigaretę, vėliau pusę, dar vėliau užtekdavo vieno dūmo. 123rf asociatyvi nuotrauka.<br>123rf
Daugiau nuotraukų (1)

Jonas Baltokas

2012-10-03 10:29, atnaujinta 2018-03-16 09:49

Pradėjau būdamas studentas. 19 metų yra tas amžius kai norisi viską išbandyti – nikotiną, perdozuoti alkoholio (stipresnių narkotikų, ačiū Dievui, nepasitaikė), norisi iš gyvenimo pasiimti viską ir iškart.

Pirmosios cigaretės susižavėjimo nekėlė, bet po truputi rūkymas tapo įpročių. Vėliau įsidarbinau. Iškart turiu pastebėti – įpročiai perimami iš aplinkos. Rūkantys bendradarbiai, bendraklasiai, bendrakursiai – dažniausia rūkymo priežastis. Negaliu pasakyti, kad buvau užkietėjęs rūkorius. Cigarečių pakelio man užtekdavo 2-3 dienoms.

Tiesą sakant nelabai ką čia ir yra pasakoti, esu eilinis rūkantis lietuvis. Kaip eilinis rūkantis lietuvis vis pasvajodavau, kiek pinigų sutaupyčiau nerūkydamas. Sveikatos problemos manęs niekada labai nekamavo, tad net dabar, kai ilgą laiką nerūkau, negaliu pasakyti ar rūkymas kenkia.

Čia prasideda mano pasakojimo teorinė dalis.

Svarbiausia – motyvas

Man tai buvo pinigai. Kitiems – sveikata. Tretiems – pavyzdys artimiesiems. Ketvirti tiesiog neturi sąlygų rūkyti. Jei nėra motyvo, mano galva, mesti rūkyti (beje kaip ir visų kitų „žalingų“ įpročių) neverta net pradėti.

Antras žingsnis – sistema

Kurdamas savo sistemą į rūkymo poveikį žiūrėjau grynai mediciniškai. Nors nesu tos srities specialistas, tačiau pastebėjau, kad sistemingas cigaretės užsitraukimas (pvz.: per darbo pertraukėles) skatina mane didinti dozę ir atvirkščiai. Tada supratau auksinę tiesą – standartinės cigaretės žmogui yra per daug.

Trečias žingsnis – sistemos pritaikymas

Logiškai peršasi išvada – rūkyti galiu, tačiau tik tiek, kiek reikalauja mano organizmas. Praktikoje atrodė taip: pradžioje surūkydavau nevisą cigaretę, vėliau pusę, dar vėliau užtekdavo vieno dūmo.

Tokia sistema gali atrodyti kaip grynas išlaidavimas. Tačiau per pusmetį išmetęs aibę nurūkytų cigarečių jau penkeri metai neišleidau nė lito šiam įpročiui. Kartais kompanijoje man kyla noras užsitraukti cigaretę, tačiau užtraukęs pirmą dūmą suprantu – viskas, man jau gana.

Savo sistemą aš pavadinau „Grįžti atgal savo pėdomis“.

Pabaigai norėčiau pastebėti, kad iki pat šios dienos aš nelaikau rūkymo „žalingu“ įpročiu. Kiekvienas savaip eina iš proto, kiekvienas yra savo kūno šeimininkas. Tačiau cigaretės atsisakymas pakoregavo mano gyvenimą. Ir galiu drąsiai teigti – tik į gerą.

***

Šis tekstas dalyvauja konkurse „Kaip aš mečiau rūkyti“. Jeigu ir jūs atsikratėte šio žalingo įpročio, pasidalinkite savo istorija ir patarimais. Jūsų asmeninių istorijų ir patarimų laukiame iki spalio 14 d. Savo tekstus ir vaizdus siųskite adresu bendraukime@lrytas.lt arba įkelkite čia.

Trijų, redakcijos nuomone, labiausiai įkvepiančių istorijų autoriams padovanosime savaitgalio poilsį dviems gamtos apsuptyje esančiame viešbutyje „Belvilis“.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.