Sekinančios darbo Norvegijoje paieškos lietuvei baigėsi euforija

Aštuonerius metus „Vaikų linijoje“ savanoriavusi ir dirbusi Giedrė Aleliūnaitė jau beveik metus konsultuoja Norvegijoje gyvenančius vaikus. Giedrės teigimu, psichologės darbą jaukaus miestelio Egersundo psichiatrinėje poliklinikoje jai padėjo gauti „Vaikų linijos“ rekomendacija ir savanoriaujant įgyti praktiniai psichologijos įgūdžiai bei žinios.

Giedrė Aleliūnaitė.<br>Audrės nuotr.
Giedrė Aleliūnaitė.<br>Audrės nuotr.
Egersundo miestelio psichiatrinė poloklinika.<br>Audrės nuotr.
Egersundo miestelio psichiatrinė poloklinika.<br>Audrės nuotr.
Egersundo miestelis Norvegijoje.<br>Audrės nuotr.
Egersundo miestelis Norvegijoje.<br>Audrės nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Audrė

Jan 10, 2016, 7:35 AM, atnaujinta Jun 11, 2017, 1:14 PM

Aštuoneri metai „Vaikų linijoje“

Ant vienų Norvegijos Pietuose esančio Egersundo miestelio poliklinikos durų kabo lentelė su lietuvišku vardu ir pavarde: „Psykolog Giedre Aleliunaite“. Šiame kabinete jau beveik metus vaikams ir paaugliams sunkumus padeda spręsti laisvai norvegiškai kalbanti lietuvė. Giedrė neslėpė – šiuo metu ji dirba savo svajonių darbą ir džiaugiasi nauju gyvenimo etapu.

Prie to, ką šiandien yra pasiekusi, pasak jos, labai prisidėjo savanoriavimas ir darbas „Vaikų linijoje“.

„Jau pirmame kurse, kai įstojau studijuoti psichologijos, nusprendžiau, kad būtinai eisiu savanoriauti. Atsimenu, po „Vaikų linijos“ atrankos labai jaudinausi, nes ilgai laukiau atsakymo, tačiau, laimei, mane priėmė, – prisimindama šypsojosi Giedrė. – Trejus metus telefonu ir internetu konsultavau vaikus ir paauglius, vėliau savanorystę tęsiau mokydamasi.  

Po pusantrų metų jau pati vedžiau mokymus naujiems savanoriams. Tuo metu pradėjau magistro studijas ir kaip tik ieškojausi darbo – buvau be galo laiminga, kai jį man pasiūlė „Vaikų linija“. Tapau savanorių koordinatore ir rūpinausi visais savanorių darbo grafiko bei kitais reikalais.“

Universitete – teorija, „Vaikų linijoje“ – praktika

Lipdama karjeros laiptais, Giedrė „Vaikų linijoje“ praleido aštuonerius metus, kurie, kaip tikina ji, davė ne mažiau nei studijos universitete.

„Savanorystė „Vaikų linijoje“ man suteikė daug praktinių psichologijos žinių ir įgūdžių. Universitetas orientuojasi į teoriją ir praktikos mes mažai „pačiupinėjame“, o „Vaikų linijoje“ gali gauti labai daug praktikos. Būtent čia aš išmokau teikti grįžtamąjį ryšį bei aktyviai klausytis – tai kertiniai įgūdžiai, kuriuos dabar visur naudoju, – pasakojo Giedrė. – Taip pat „Vaikų linijoje“ išmoksti pagarbaus tarpusavio bendravimo ir tolerancijos.“

Įsiminė kitokia bendravimo kultūra ir bendrumo jausmas

Ypatingi tarpusavio santykiai su kartu savanoriaujančiais ir dirbančiais žmonėmis Giedrę iki šiol traukia vos grįžus į Lietuvą užsukti į „Vaikų liniją“.

„Vaikų linijoje“ sutinki labai įvairių žmonių, su kuriais pradedi mokymus ir kartu nueini tam tikrą kelią, sukuriantį ypatingą bendrumo jausmą. Natūralu, kad motyvacija savanoriaujant kinta, bet ją palaiko čia sutikti žmonės ir bendra patirtis, – dalijosi Giedrė. – „Vaikų linijoje“ egzistuoja kitokia bendravimo kultūra – čia žmonės labai pagarbiai ir empatiškai bendrauja vieni su kitais.

Toks bendravimas ugdo tave kaip asmenybę ir tu jau niekad nebebūni toks pats, koks buvai, kai pirmą kartą peržengei „Vaikų linijos“ durų slenkstį.“

Nauji iššūkiai Norvegijoje

Praplėtusi savo socialinį ratą ir sukaupusi vertingos patirties, Giedrė pajuto, kad nori kardinalių permainų, naujų iššūkių. Taip jos mintyse atsirado Norvegija.

„Buvau viena ausimi girdėjusi, kad Norvegijoje reikia psichologų, ypač dirbančių su vaikais, būtent todėl ši šalis buvo mano pirmas pasirinkimas, apsisprendus išbandyti gyvenimą svetur, – užtikrintai pasakojo Giedrė. – Supratau, kad pirmiausia turiu išmokti norvegų kalbą, todėl nedelsdama pradėjau lankyti kalbos kursus Lietuvoje, o paskui išvykau į Norvegiją su „Au Pair“ programa dirbti aukle ir toliau lavinti kalbos įgūdžių.“

Šeima, į kurią nuvyko, žinojo Giedrės tikslą ir labai ją palaikė. Jie apmokėjo kalbos kursus ir stengėsi patys padėti, kasdien kalbėdami su ja. Taip po pusantrų metų mokymosi ir kasdienio bendravimo norvegiškai lietuvė išmoko norvegų kalbą, išlaikė privalomą Bergeno testą ir galėjo ieškotis psichologės darbo.

Tiesa, klausantis Giedrės istorijos, gali atrodyti, kad viskas ėjosi kaip per sviestą, tačiau ji patikina, kad buvo visko – nuo nerimo ir ašarų iki euforijos akimirkų.

Padėjo rekomendacija iš Lietuvos

Parašiusi motyvacinį laišką ir užpildžiusi savo CV, atkakli mergina išsiuntinėjo juos į beveik visas psichologo darbą siūlančias įstaigas visoje Norvegijoje.

„Iš beveik šimto išsiųstų laiškų, sulaukiau 3 pakvietimų į darbo pokalbius. Dėl vienokių ar kitokių priežasčių tuos pasiūlymus man teko atmesti ir aš jau buvau beprarandanti viltį. Tačiau visai netikėtai mane pakvietė į darbo pokalbį Egersundo miestelyje, ir darbo sąlygos ten pasirodė tinkamos.

Savo dabartiniam viršininkui nurodžiau, kad dėl mano rekomendacijų gali kreiptis į norvegų šeimą, kurioje dirbau, ir „Vaikų linijos“ vadovą Robertą Povilaitį, – šypsojosi Giedrė. – Nuvykusi į dabartinę savo darbo vietą, iškart po pokalbio iš savo viršininko išgirdau: „Jeigu tu nori – darbas tavo“. Vėliau jis prasitarė, kad pakalbėjo su mano norvegų šeima, o tada parašė R.Povilaičiui ir iš jo sulaukė labai daug gerų atsiliepimų apie mane.

Jaučiausi lyg laimėjusi loterijoje! Aš amžinai liksiu dėkinga už tuos šiltus žodžius.“

Dabar psichologė iš Lietuvos džiaugiasi nauju gyvenimo etapu Norvegijoje, kuria naują socialinį ratą ir noriai dirba su Norvegijoje gyvenančiais vaikais. Šiltai prisimindama savanoriavimo patirtį, kuri padėjo jai augti kaip asmenybei, Giedrė prisipažįsta:

„Niekas nežino, kur keliai nuves ateityje, tačiau šiuo metu jaučiu, kad esu ten, kur ir turėčiau būti. Esu laiminga ir man smagu, kad „Vaikų linija“ prie to prisidėjo.“

„Vaikų linija“ gali pakeisti ir jūsų biografiją – tapkite „Vaikų linijos“ savanoriu

Sekite mus „Facebook“ ir skaitykite daugiau skilties „Bendraukime“ temų.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį lrytas.lt neatsako.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.