„Nuotraukose pamatysite, kokie
tualetai šiuo metu veikia pagrindinėje šalies geležinkelio stotyje.
„Lietuvos geležinkeliai“ didžiuojasi, kad traukinys važiuoja ir į oro uostą. Kai kurie užsieniečiai gal taip pat traukiniu važiuoja, gal irgi nusifotografuoja „prabangius“ tualetus. Tai čia apie Lietuvos įvaizdį.
O apie higieną – trūksta žodžių... Pagrindinis
tualetas ne tik uždarytas remontui (jau kokios dvi savaitės), o laikini
tualetai pastatyti pačioje perono pabaigoje. Ženklai, kaip juos rasti, arba klaidinantys, arba jų išvis nėra. O jei jau „pasiseka“ rasti, tai randi štai tokį vaizdelį kaip nuotraukose.
Nors per visą žiniasklaidą visi – pradedant Sveikatos apsaugos ministerija ir baigiant visais kitais, kurie tik netingi komentuoti – skalambija apie rankų plovimą, spėkite, ar pastatomuose tualetuose yra kur nusiplauti rankas (na, jei užteks drąsos ten įeiti atlikti reikalų)?
Ar apskritai stotyje yra kur nusiplauti rankas? Ar yra priemonės dezinfekavimui, jei nesudarytos sąlygos rankoms nusiplauti? Žinoma, kad ne! Kaip sakoma – skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas.
Nepagalvojama ir apie tai, kad stotyje žmonės dažniausiai yra su keliais krepšiais – tai kur tokiuose tualetuose krepšius pasidėti? Kablių jiems pasikabinti nėra. Ant žemės dėti – kur priteršta ir neaišku, kada paskutinįkart valyta?
Ir dar be krepšių žmonės juk su žieminiais paltais – tai kaip realiai tokiu tualetu pasinaudoti? Bet juk „Lietuvos geležinkeliams“ turbūt taip patogiau ir pigiau – nesvarbu, kad keleiviams nepatogu... Kaip sakiau – pačių reikalas...
Taip pat kyla visa eilė kitų klausimų. Kodėl remontuojamas visas
tualetas, kodėl negalėjo uždaryti remontui vienos dalies – vyrų ar moterų, o kita leisti naudotis ir vyrams, ir moterims? O suremontavus sukeisti (juk pastatomi
tualetai tai ir vieniems, ir kitiems!)?
Kodėl užrakintas neįgaliųjų
tualetas ir reikia eiti maldauti rakto, kad galima būtų juo pasinaudoti? Kas per nesąmonė? (Niekur užsienyje nemačiau, kad neįgaliųjų
tualetas būtų rakinamas ir juo laisvu metu negalėtų naudotis kiti).
Taip pat, jei jau taip reikalinga remontuoti tualetus būtent dabar, tai tegu atidaro darbuotojų tualetus – netikiu, kad ir darbuotojai lekia į tuos pastatomus apš... tualetus.
Dėl nešvaros tai „Lietuvos geležinkeliai“ turbūt sakytų – mes įmonę samdom - jie nesutvarkė. Bet jei samdo, tai ir patys yra atsakingi, kad užtikrintų tinkamą švarą ir higieną – ypač virusų protrūkių metu!“
Nauji tualetai – po mėnesio „Lietuvos geležinkelių“ atstovė spaudai Justina Molytė informavo, kad
tualetas Vilniaus geležinkelio stotyje yra uždarytas nuo šio pirmadienio, kovo 2 d.
„Lietuvos geležinkelių“ grupės dukterinė bendrovė „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ įgyvendina projektą“ Vilniaus geležinkelio stoties rūsio patalpų ir centrinio tunelio, Geležinkelio g. 16, Vilniuje, pritaikymo keleivių pasienio ir muitinės kontrolės punkto įrengimui paprastojo remonto projektas“.
Vilniaus geležinkelio stotyje esančios viešojo tualeto patalpos numatytos iškelti į kitą vietą, todėl visos rūsio patalpos, kurios yra projekto zonoje, turi būti atlaisvintos ir numatytos pasienio kontrolės veiklai.
Iki kovo mėn. pabaigos planuojama baigti įrengti naujus viešuosius tualetus.
Dėl saugos ir prevencinių priemonių
tualetas, skirtas negalią turintiems žmonėms, yra užrakintas. Prie tualeto durų yra nuoroda, kurioje nurodoma, į ką kreiptis dėl rakto.
Dezinfekciniai dozatoriai buvo padėti, tačiau jų išsaugoti nepavyksta. Šiuo metu užsakymas naujai partijai yra pateiktas.
Šiuo metu galima naudotis biotualetais, esančiais šalia geležinkelio stoties. Stotyje ir peronuose yra informacinis žymėjimas, kuris nurodo kur yra biotualetai. Biotualetai įrengti tinkamai, praustuvų blokas užsakytas ir bus įrengtas artimiausiu metu atsižvelgiant į oro sąlygas“, – į skaitytojos komentarą atsakė „Lietuvos geležinkelių“ atstovė spaudai.