Tik pažiūrėkite, kuo po rekonstrukcijos virto šimtametis vilniečių namas

Beveik prieš šimtą metų statyto namo Vilniuje projektas turėjo būti rekonstrukcija, tačiau atnaujinimo darbai netikėtai virto naujo modernaus būsto statymu. Tiesa, namuose išliko senojo statinio fragmentas – geltonų plytų siena. Ji tapo išskirtiniu erdvės elementu.

Kone šimtametė senojo namo siena tapo išskirtiniu modernaus būsto Vilniuje elementu.<br>L.Garbačausko nuotr.
Kone šimtametė senojo namo siena tapo išskirtiniu modernaus būsto Vilniuje elementu.<br>L.Garbačausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 1, 2016, 6:16 PM, atnaujinta Feb 10, 2018, 1:18 AM

„Šeimininką, ko gero, patraukė šio namo vieta – jaukus, subrendęs sklypas, apaugęs pušimis. Iš pradžių jis tikėjosi, kad pavyks išsaugoti bent namo dalį, tačiau vėliau paaiškėjo, jog jo gelbėti paprasčiausiai neverta. Po truputį jis buvo nugriautas, o naujasis būstas įgavo visiškai naują išraišką ir veidą“, – pasakojo vienas projekto autorių architektas Laurynas Žakevičius.

Jeruzalės rajone esančio būsto šeimininkai ypatingų poreikių naujiems namams neturėjo, tačiau aktyviai dalyvavo jų įrengimo procese, dalijosi idėjomis. Pavyzdžiui, įkurdinti juodą senovinę krosnelę koridoriaus erdvėje ar pritaikyti grubią sienų faktūrą sugalvojo patys užsakovai.

„Iš pradžių pastarąją idėją vertinau skeptiškai, nes specialių sienų faktūrų pasitaiko įvairių, tačiau galiausiai parinktas efektas maloniai nustebino. Natūralu, kad užsakovai pateikia pasiūlymų, juk statosi būstą tam, kad jame gyventų, o ne įrengtų muziejų.

Kartais žmonės reguliuoja kiekvieną namų kvadratinį centimetrą ir per trumpą laiką nori tapti architektais, tačiau šiuo atveju viskas buvo kitaip. Šeimininkai visuomet turėjo laiko apgalvoti, susigyventi su mano pasiūlytomis idėjomis, kai ką keitėme, tačiau viskas buvo daroma logiškai“, – kalbėjo L.Žakevičius.

Išskirtines 200 kv. metrų ploto būsto erdves pavyko sukurti ne tik išlaikius autentišką sieną, bet ir antrame aukšte įrengus stoglangį, pro kurį patenka šviesa į tamsioje zonoje esančią virtuvę. Įdomią atmosferą papildo ir chaotiški skirtingo dydžio langai, dienos metu sukuriantys savotišką šviesos spektaklį.

„Čia mums pavyko sukurti atsipalaidavimo, ne visai asketiškas erdves. Būstas puikiai atitinka šeimos poreikius, jame nuolatos gyvena trys šeimos nariai, įrengtas svečių kambarys.

Namo rekonstrukcija ir įrengimas truko apie pusantrų metų, projektuoti nebuvo sunku, kiek kebliau buvo dirbti su senu statiniu, kas dieną pateikiančiu naujų siurprizų“, – pridėjo architektas.

Šio namo interjeras (autoriai L. Žakevičius ir  Evelina Gumuliauskaitė) šiemet tapo nominantu  geriausio namo  interjero kategorijoje konkurse „Mano erdvė 2016“. Laimėtojas – „Arches“ Slėnio vila. Konkurso vertinimo  komisija – tarptautinė.  

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.