„Vos tik išgirdusi šią idėją, pamaniau, jog ji labai jaunatviška. Šeimininkai mėgsta žiūrėti filmus ir rengti kino vakarus su draugais, todėl norėjo projektoriaus ir kuo didesnės erdvės svetainėje, leidžiančios judėti laisvai.
Iš pradžių galvojome gaminti sofą iš transformuojamų modulių, bet supratome, jog ji bus pernelyg nemobili, užims daug vietos. Baldą pakeitė natūralus, ilgų šerių kilimas su skirtingo dydžio pagalvėmis, o jei norisi išgerti kavos, galima prisėsti ant fotelių ar prie valgomojo stalo“, – dėstė pašnekovė.
Netradicinė svetainės erdvė nėra vienintelis šio interjero išskirtinumas. Siekiant tamsiam palėpiniam butui suteikti daugiau šviesos architektė nusprendė vonios kambarį įrengti už virtuvės erdvės, o bendroje šių kambarių sienoje pritaikyti stiklinius blokelius.
Toks neįprastas sprendimas pasiteisino – šviesa sklindanti pro stoglangį vonioje dienos metu nesunkiai patenka į virtuvės kambarį ir apšviečia darbastalį.
„Vonios kambaryje nusprendėme išsaugoti autentišką plytinę sieną, nors dalis jos atrodė ir ne taip tobulai, tačiau vis dėlto ji atspindi seno pastato charakterį. Tereikėjo plytas impregnuoti laku ir jos tapo tinkamos voniai“, – prisiminė R.Tutkutė-Mikalauskienė.
90 kv. metrų ploto namuose galima rasti ir daugiau įdomių ar funkcionaliai pritaikytų idėjų. Pavyzdžiui,
erdviame miegamajame įrengtos dvi durys, kad vėliau jį būtų galima padalinti į du kambarius. Žemiausiose patalpų vietose įkurdintos lentynos, o drabužinė – pirmajame buto aukšte.
„Kartu su šeimininkais pavyko sukurti šviesius, modernius ir lengvumo įspūdį turinčius namus. Manau, kad kūrybinė laisvė architektui nėra itin aktuali, jei pavyksta surasti bendrą kalbą į sprendimą su užsakovais. Užmezgus dialogą gimsta bendri sprendimai, tinkantys abiems pusėms“, – apibendrino kūrėja.