1. Spintelių ir stalčių atidarymas be rankenėlių
Nors
virtuvės baldų rankenėlės gali būti ne tik funkcionalus, bet ir vienas pagrindinių
virtuvės baldų akcentų, vis dažniau jų apskritai atsisakoma.
„Vertinant dizainą – tai labai modernus, estetiškas sprendimas, o žvelgiant iš namų šeimininkų perspektyvos – šis sprendimas reikalauja daugiau priežiūros ir atsakomybės, nes atidarant liečiama ne rankenėlę, o fasadas. Taip jis labiau tepasi, riebaluojasi, tenka dažniau valyti.
Be to, renkantis šį sprendimą, svarbu, kad fasadai būtų kokybiškai laminuoti, antraip ilgai gražiais baldais neteks džiaugtis, nes nuo šlapių rankų ar dažno drėgno valymo jie gali išsipūsti“, – pastebi ekspertas.
Renkantis šį sprendimą svarbu įvertinti, kaip dažnai gaminate
virtuvėje ir ar pavyks užtikrinti namų švarą. Visgi nusprendus planuoti
virtuvės baldus be rankenėlių naudinga atvykti į
virtuvės baldų saloną ir išbandyti šį sprendimą praktiškai, taip lengviau galėsite išsirinkti kitus furnitūros elementus.
2. Matiniai paviršiai
„Jau nepamenu, kada teko projektuoti blizgių paviršių
virtuvės baldus“, – šypteli
virtuvės baldų salono DOMDOM ekspertas. Matiniai baldai išpopuliarėjo ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir dėl praktiškumo.
Nors vis dar yra dvejojančių, tačiau iš tiesų
virtuvėje matiniai paviršiai nurungia blizgius. A. Šajauka sako, kad nereikėtų baimintis ir matinių grublėtų paviršių. Mitas, kad juos sunku prižiūrėti ar tarpuose kaupiasi nešvarumai, iš tiesų, būtent tokie paviršiai reikalauja mažiau priežiūros.
3. Pilki atspalviai
Ilgus metus lietuvių
virtuvėse dominavo balti baldai, tačiau, anot eksperto, taip jau kurį laiką nėra. Dabar didžioji klientų dalis renkasi pilkus atspalvius. Kaip pastebi jis, šios tendencijos tikrai nereikia bijoti, kruopščiai suplanavus apšvietimą ir suprojektavus tamsius baldus, galėsite džiaugtis erdvumo įspūdžiu, to tikrai neteks aukoti. Visgi ekspertas primena, kad planuojant tamsesnių atspalvių baldus, pirmenybę reikėtų teikti matiniams paviršiams.
Šiandienėse
virtuvėse apskritai dominuoja žemės spalvos, monochrominiai ar šiltai pilki atspalviai. Vis daugėja drąsesnių žmonių, kurie renkasi labai tamsius (grafito ar visiškai juodus) paviršius.
4. Plonesnis stalviršis
Seniau projektuotose
virtuvėse, storas stalviršis buvo lyg kokybės ar prabangos elementas, tačiau dabar fiksuojama priešinga tendencija – lietuvių
virtuvėse dominuoja plonesnis stalviršis. „Dabar dažniausiai naudojame 10 mm compact HPL arba 19 mm laminuotus stalviršius.
Prie jų plautuvė klijuojama iš apačios, tai leidžia lengviau palaikyti tvarką
virtuvėje. Apskritai, stalviršis yra bene svarbiausia
virtuvės dalis. Jį renkantis reikėtų labai stipriai apgalvoti, jis turėtų būti pakankamai ilgaamžis, tvirtas, atsparus vandeniui ir karščiui“, – sako A. Šajauka.
5. Viršutinės spintelės iki lubų
Taupydami erdvę naujakuriai arba atnaujinantys būstą vis dažniau stengiasi kuo efektyviau išnaudoti
virtuvės plotą. „Naujos statybos būstai yra mažesni, todėl dažnai trūksta vietos įvairiems daiktams.
Žmonės pasidarė praktiškesni ir dažniausiai nori maksimaliai išnaudoti visą erdvę, todėl iki pat lubų suprojektuotos spintelės palieka daugiau erdvės daiktams susidėti, tai leidžia lengviau palaikyti tvarką“, – sako A. Šajauka. Jis priduria savo klientams visuomet rekomenduojantis maksimaliai praktiškus sprendimus.
Kas tinka vienam, nebūtinai tinka visiems
Interjero dizaineris ir
virtuvės baldų ekspertas A. Šajauka pataria, projektuojant naujus
virtuvės baldus, konsultuotis su ekspertais, nes jie gali pasiūlyti individualiai geriausiai tinkančius sprendimus. Anot jo, šis namų įsirengimo etapas yra svarbus ir turėtų būti gerai apgalvotas,
virtuvės baldai dažnai planuojami maždaug dešimtmečiui.
„Kadangi savo klientams nemokamai siūlome ir senos
virtuvės išmontavimo paslaugą, matome kad
virtuvės baldus dažniausiai jie keičia kas 10–15 metų. Žinoma, tai priklauso nuo kokybės ir naudojimo įpročių. Tad aklai tendencijų sekti tikrai neverta, jos keičiasi kas penkerius metus ar dar rečiau, tačiau atsiradus naujam produktui rinkoje, prireikia laiko įsitvirtinti. Vieni dalykai – pasiteisina, o kiti – ne“, – sako ekspertas.
Aklai sekti tendencijomis neverta ir dėl skirtingų gyvenimo įpročių. Kaip pabrėžia A. Šajauka, tai kas vienam tinka, kitam gali būti visai nepriimtina, o tai, kas labai gražu, nepraktiška arba atvirkščiai. „Daugelis vaikosi naujoves, šiuo metu populiarius, madingus dizaino sprendimus, taip kartais apsisunkina gyvenimą, pasidaro jį daug nepatogesniu“, – sako jis.
Naudinga prieš įsirengiant virtuvę pasikalbėti ir su draugais, kaimynais, kartais jie gali pasidalinti savo patirtim, pasiteisinusiais ir nepasiteisinusiais sprendimais, kurie padėtų susikurti svajonių virtuvę savo namuose.