Kas žmonėms atsitiko – perka butus dar tik statomuose namuose?

Kas penktas pastaruoju metu Vilniuje parduodamas būstas yra dar tik statomame name, o kai kuriais atvejais – architektų brėžiniuose. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai sostinės rinkoje pastebi naują tendenciją – dar nebaigtus statyti būstus drąsiai perka jauni būsimi profesionalai.

Jauni būsto prikėjai linkę įsigyti butus dar nebaigtuose statyti daugiabučiuose.<br>Archyvo nuotr.
Jauni būsto prikėjai linkę įsigyti butus dar nebaigtuose statyti daugiabučiuose.<br>Archyvo nuotr.
Jei būsto kaina tinka, projektas atitinka pirkėjų lūkesčius, būstus jie perka ilgai negalvodami, net jei statybų pabaiga žadama po metų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Jei būsto kaina tinka, projektas atitinka pirkėjų lūkesčius, būstus jie perka ilgai negalvodami, net jei statybų pabaiga žadama po metų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Įdomi sostinės NT rinkos naujovė – pirkėjai būstą renkasi ne tik pagal kainą, vietą ir kokybę, bet ir pagal projekto koncepciją.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Įdomi sostinės NT rinkos naujovė – pirkėjai būstą renkasi ne tik pagal kainą, vietą ir kokybę, bet ir pagal projekto koncepciją.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

lrytas.lt

Nov 5, 2015, 9:50 AM, atnaujinta Oct 5, 2017, 5:21 PM

„Dar visai neseniai gyventojai pirkdavo naujus butus tik pastatytuose namuose, nes bijodavo, kad gali pasikartoti krizės metais pasitaikydavę nesklandumai – statybos gerokai užsitęsdavo ar statytojai bankrutuodavo“, – pastebėjo NT agentūrų tinklo „Capital“ vadovas Dmitrij Semionov.

Naujoji profesionalų karta, žmonės, kurie pradėjo siekti karjeros prieš 4-5 metus savo kailiu sunkmečio nepatyrė, jų požiūris į gyvenimą drąsesnis, turėdami finansinį užnugarį jie į ateitį žiūri be baimės. Tad jeigu būsto kaina tinka, projektas atitinka jų lūkesčius, būstus jie perka ilgai negalvodami, net jei statybų pabaiga žadama po metų.

Kita įdomi sostinės NT rinkos naujovė – pirkėjai būstą renkasi ne tik pagal kainą, vietą ir kokybę, bet ir pagal projekto koncepciją. Statytojams vis dažniau tenka nuo pat projekto pradžios pagalvoti apie originalų pavadinimą, vertybes, rinkodarą, kaimynystę – prieš pasiimdami būsto raktus vilniečiai nori įsitikinti, kad naujas pirkinys atitinka jų gyvenimo būdą ir stilių.

Rinktis pirkėjai Vilniuje dabar turi iš ko – per trečią šių metų ketvirtį buvo pasiūlyti 1149 nauji butai. Rinkoje iš viso šiuo metu yra daugiau nei 4200 naujų butų – tai rekordinis visų laikų pasiūlos sostinėje rodiklis.

Daugiausiai naujienų naujakuriams per ketvirtį pasiūlyta Šnipiškių rajone – čia pastatyta daugiau nei 450 naujų butų. Pasak D.Semionov, šiam rajonui atsinaujinti impulsą davė netoliese statomi komercinės paskirties objektai.

„Konstitucijos prospekte netrukus atsiras kur kas daugiau naujų darbo vietų – tai į viršų kilsteli visą Šnipiškių rajoną, nes statyti gyvenamuosius namus šalia biurų – gana įprasta praktika. Statytojams nerimą kelia tik rajone kai kur vis dar stūksantys lūšnynai. Tačiau iš esmės Šnipiškės yra arti centro ir arti naujų biurų pastatų, tad šio rajono veidas netrukus pasikeis į moderniąją pusę“, – teigia D.Semionov.

Tiesa, daugiausiai – apie 700 naujų butų vis dar yra Naujamiestyje – jų čia pridygo anksčiau šiais metais. Tačiau vertinant paklausą, lyderiauja Pašilaičių seniūnijoje plėtojami projektai. Trečiąjį šių metų ketvirtį čia buvo parduota daugiausiai butų – 118. Antroje vietoje – Naujamiestis (99 butų), trečioje vietoje – Pilaitė (94 butai). Lyginant su antruoju metų ketvirčiu, parduotų ir rezervuotų butų kiekis rinkoje sumažėjo penktadaliu, tačiau įvertinus 2014-ųjų trečiąjį ketvirtį, fiksuojamas 41 proc. augimas.

„Butų pardavimai išlieka rekordiniai, pardavimai neturėtų nuslūgti ir IV ketvirtyje, tad labai tikėtina, kad bus mušamas ir metų rekordas. Šiuo metu rinka yra palanki abiems pusėms – pirkėjai turi iš ko rinktis, statytojai rūpinasi kokybe, o kainos išlieka stabilios. Prognozuojame, kad artimiausiu metu mieste augs prestižinės klasės naujų būstų ir kotedžų paklausa“, – sako D.Semionov.

Lyginant šių ir praėjusių metų trečiųjų ketvirčių kainas, matyti, kad 8,1 proc. brango ekonominės klasės būstai, tuo tarpu vidutinės klasės būstai pigo 2,7 proc., prestižinės 20,7 proc. Vidutinė ekonominės klasės naujų butų kaina šiuo metu Vilniuje yra 1309 EUR/kv. m., vidutinės – 1.702 EUR/kv. m., prestižinės – 2.459 EUR/kv. m. Brangiausi butai tradiciškai parduodami sostinės Senamiestyje (1.158-4.612 EUR/kv. m.), Užupyje (1.389-4.750 EUR/kv. m.) ir Žvėryne (1.537-5.490 EUR/kv. m.).

Pigiausius butus galima rasti Naujojoje Vilnioje (732-1.125 EUR/kv. m.), Justiniškėse (528-1.274 EUR/kv. m.) ir Pašilaičiuose (899-1.535 EUR/kv. m.).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.