Norite samdytis interjero dizainerį, bet nedrąsu, brangu? Ko galima iš jo tikėtis

Kokias būsto problemas padės išspręsti interjero dizaineris?

 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
 Šio  interjero autorė - J.Balvočiūtė.<br>L.Garbačausko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

May 3, 2017, 10:12 AM

Namų interjero mados nesikeičia taip greitai kaip drabužių, tačiau poreikį atsinaujinti neretai padiktuoja atsibodęs, dažnai neišpildytas interjeras, nusidėvėję baldai ar įsigytas būstas su daline apdaila. Nors dažnai pasikliaujama savo jėgomis ir vaizduote, lietuviai nevengia savo namų jaukumo atiduoti ir į profesionalių interjero dizainerių rankas. Visgi architektė ir interjero dizainerė Justina Balvočiūtė teigia, kad lietuviai vis dar nežino, kokių paslaugų gali tikėtis iš interjero dizainerio ir nuoširdžiai nustemba pamatę, kaip tinkamai parinkti dizaino sprendimai gali išspręsti mažos erdvės, prasto apšvietimo ar kitas problemas.

Populiariausia – tarp naujakurių

Septynerius metus svajonių namus lietuviams kuriančios J. Balvočiūtės teigimu, interjero dizainerio paslaugos Lietuvoje aktualiausios naują būstą įsigijusiems žmonėms, todėl šie sudaro didžiausią klientų dalį. Tokie užsakovai pageidauja pilno būsto įrengimo – nuo sienų ir grindų apdailos, baldų projektų iki namų tekstilės parinkimo.

 

Mitais apipintas darbas


J. Balvočiūtė pasakoja, kad pradėjusi darbą su naujais klientais neretai išgirsta apie savo profesijos atstovus daugybę tikrovės neatitinkančių faktų, todėl paaiškina dažniausius iš jų.


Interjero dizaineris yra tas pats kas interjero dekoratorius. Neretai klaidingai įsivaizduojama, kad interjero dizainerio rūpesčiai apsiriboja kelionėmis po parduotuves, ieškant ir tarpusavyje derinant baldus. Su tuo anksčiau nesusidūrę žmonės galvoja, jog interjero dizaineris pasirūpins tik estetiniu būsto įvaizdžiu, tačiau po šia profesija slypi kur kas daugiau. Interjero dizaineris rūpinasi funkcinių zonų išdėstymu ir bendradarbiauja su kitais rangovais, kurie yra atsakingi už sienų, lubų ir grindų apdailą, santechnikos montavimą, bei kitus darbus. Tik vėliau pereinama prie baldų, šviestuvų ir namų tekstilės bei smulkesnių interjero elementų parinkimo ir derinimo.


Geram interjerui reikia gero erdvių išplanavimo. Vyrauja nuomonė, kad jeigu būstas išplanuotas nepatogiai, jo „neišgelbės“ net geriausias dizaineris. Tačiau tinkamai parinkti sprendimai nulemia ne tik būsto patrauklumą, bet ir funkcionalumą – egzistuoja įvairūs interjero dizaino principai, kuriuos pritaikius ne tik galima džiaugtis geresniu natūraliu apšvietimu, bet ir palengvėja buitis bei užtikrinamas patogesnis judėjimas.

 

Pavyzdžiui, labai svarbu, kad su pirkiniais įžengus pro namų duris pavyktų patogiai, be būtinybės apeiti didelius baldus ar kitas kliūtis, pasiekti virtuvę. Taip pat įsirenginėjant būstą retai pagalvojama apie tai, kad virtuvės baldai ir įranga turėtų būti išdėstyti tam tikra seka, t. y. kad išsiėmus daržoves iš šaldytuvo būtų galima jas iškart plauti kriauklėje, tada patogiai pereiti prie pjaustymo ant darbastalio ir galiausiai – pasiekti viryklę. Dar kiti „stebuklai“ būste prasideda pašalinus vieną nereikalingą sieną arbą šiek tiek pastūmus ne vietoje „išdygusią“ pertvarą. Interjero dizaineris žino daug tokių taisyklių ir, apjungdamas jas į bendrą visumą, užtikrina maksimalų namų komfortą.


Interjero dizaineris tik dar labiau padidina namų įrengimui numatytas išlaidas. Klaidingai manoma, kad interjero dizaineris nėra suinteresuotas įrengti būsto mažiausiomis sąnaudomis ir švaisto užsakovo pinigus. Tačiau susipažinus su klientais, visuomet apsikeičiama analogais, t. y. patraukliais interjero ir jo elementų pavyzdžiais, o prieš imantis konkrečių darbų, aptariamas ir būsto įrengimui skiriamas biudžetas. Interjero dizaineriai yra ne mažiau suinteresuoti, kad numatytas biudžetas nepasibaigtų tik darbams įpusėjus ir būtų galima pasiekti suplanuotą rezultatą.


Dizaineriai įrenginėja būstą pagal savo skonį. Visuomenėje yra susiformavusi nuomonė, kad interjero dizaineris visuomet įrenginėja būstą pagal savo individualų skonį – tokius namus, kuriuose pats norėtų gyventi. Visgi geras specialistas privalo kiekviename žingsnyje tartis su užsakovu, nebent sutariama kitaip. Įdomu tai, kad praktikoje išryškėjo tendencija, jog į namų interjero kūrimą kur kas aktyviau įsitraukia moterys – jeigu būstą įsirenginėja pora, dažniausiai bendraujama su moterimis, nes joms namų jaukumas yra ypač svarbus. Vyrai dažniau įsikiša, kai prasideda darbas su rangovais – natūralu, kad jie šią sritį išmano šiek tiek geriau nei moterys ir nori daugiau kontroliuoti būtent šį procesą. 


Būsto pardavimo ekspertė E. Dedelienė priduria, kad moterys labiau įsitraukia ne tik į būsto įrengimo, bet ir jo paieškų procesą. „Sprendimą įsigyti konkretų būstą poroje dažniausiai nulemia moterys, kurioms be visų klausimų, apie kuriuos pagalvoja ir vyrai, itin svarbi ir namų estetika bei komfortas. Dalinę apdailą siūlančių nekilnojamojo turto vystytojų užduotis – sukurti pagrindą kokybiško būsto, atitinkančio šiuolaikinių žmonių poreikius, kūrimui, tačiau akivaizdu, kad vėliau į pagalbą pasitelktas interjero dizaineris gali visiškai pakeisti būsto išplanavimą ar apšvietimą ir maksimaliai pritaikyti jį prie kiekvieno asmeninių poreikių“, – teigia „Pilaitės terasų“ atstovė.

Pataria nepersistengti

Nusprendusiems savo būsto jaukumu ir komfortu pasirūpinti patiems, interjero dizainerė pataria nesivaikyti sezoninių madų ir verčiau investuoti į ilgalaikius interjero sprendimus. Pasirinkus universalų stilių, galima konkretų įspūdį sukurti tarpusavyje derinant detales, kurias vėliau visuomet lengva pakeisti ir būstą vėl atnaujinti. 

Kuriant naują namų interjerą taip pat nėra būtinybės atsisakyti visų iki tol turėtų baldų ar kitų interjero elementų. „Nors žmonės, įsigiję būstą, neretai nori jį įsirengti visiškai naujai, natūralu, kad kartais atsiranda daiktų, kurie kelia tam tikrus sentimentus. Tačiau tikrai nebūtina visko kurti nuo pat pradžių –  kartu su interjero dizaineriu visuomet verta paieškoti sprendimų, kaip tokius brangius daiktus padaryti natūralia naujo interjero dalimi. Kartais klaidingai manoma, kad reikės atsisakyti visko, tačiau kūrybingi sprendimai leidžia suderinti nauja ir sena“, – teigia J. Balvočiūtė. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.