Graužikai dairosi žiemojimo vietų - imkitės apsaugos priemonių

Nepaisant šilto oro už lango, pelės ir žiurkės jau dairosi prieglobsčio gyventojų būstuose. Dabar – pats laikas imtis prevencinių priemonių.

Pelės be vargo gali keliauti lietvamzdžiais, grublėtomis sienomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pelės be vargo gali keliauti lietvamzdžiais, grublėtomis sienomis.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Sep 19, 2014, 1:55 PM, atnaujinta Jan 30, 2018, 10:02 AM

Jei gyvenate individualiuose namuose

Individualių namų, sodo namelių gyventojams „Dezinfos“ specialistai pirmiausia pataria užsandarinti visus įmanomus kelius, kuriais graužikai patenka į namus. Sienos, grindys, langai ir netgi pastogės turi būti sandarios, nes pelės be vargo gali keliauti lietvamzdžiais, grublėtomis sienomis.

Sandarinti plyšius galima betonu, metalinėmis detalėmis ar kitomis panašiomis priemonėmis, kurių graužikai negalėtų įveikti.

Rekomenduojama aplink namus išdėlioti specialias vyliaus dėžutes, kurios yra saugiai užrakintos, kad graužikai neišnešiotų nuodų po teritoriją, augintiniai ar vaikai neparagautų užnuodyto jauko. Taip pat galima statyti ir gyvagaudžius spąstus. Tikėtina, kad pelės ir žiurkės, radusios maisto lauke, nebesiverš jo ieškoti į uždaras patalpas.

Jei gyvenate daugiabučiuose

Į butus pelės ir žiurkės dažniausiai patenka per kanalizacijos, elektros bei šildymo sistemas. Ekspertai rekomenduoja kiek įmanoma užsandarinti skyles aplink praustuvus, tualetus, ventiliavimo, šildymo bei elektros instaliacijos sistemas, ventiliacijos angas uždengti metaliniais tinkleliais iš vidaus ir išorės.

Vertėtų didelį dėmesį skirti ir rūsių priežiūrai, kadangi įprastai čia ir slypi problemos priežastys. Esant graužikams palankioms sąlygoms, jie įsikuria rūsyje ir per vandentiekio šachtas ar nesandarias vietas tarp grindų ima veržtis į gyventojų namus.

Svarbi prižiūrėta aplinka ir švara

Tiek individualių, tik daugiabučių gyventojai privalo atsakingai rūpintis aplinka, kad patys neviliotų graužikų į savo namus.

Atliekos lauke turi būti laikomos tvarkingai, kiek toliau nuo gyvenamųjų pastatų, kartoninės dėžės, audeklai, porolonai turi būti išmesti arba sandariai paslėpti. Patariama nuolat pjauti žolę, pašalinti besiraizgančius vijoklius. Maistas, rūsiuose laikomos daržovės, vaisiai turi būti sandariose dėžėse.

Graužikai platina žmogaus gyvybei pavojingomis ligomis: salmonelioze, trichinelioze, leptospiroze ir kt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.