Kaip šiomis dienomis namuose neprisidaryti rimtų rūpesčių

Šalyje įvedus karantiną, nemažai gyventojų dirba iš namų nuotoliniu būdu ar prižiūri savo mažamečius vaikus. Kaip elgtis, kad namuose nekiltų gaisras, ir ką naudingo nuveikti, kad jie taptų dar saugesni.

Kaip elgtis, kad namuose nekiltų gaisras, ir ką naudingo nuveikti, kad jie taptų dar saugesni.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kaip elgtis, kad namuose nekiltų gaisras, ir ką naudingo nuveikti, kad jie taptų dar saugesni.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 19, 2020, 10:22 AM

„Šiemet šalyje jau kilo beveik 2 tūkst. gaisrų, jų metu žuvo 28 žmonės,– sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas. – Pernai per tą patį laikotarpį aukų buvo mažiau – 26.

Todėl gyventojai, leisdami laiką namuose, turėtų atkreipti dėmesį į elementariausius priešgaisrinės saugos reikalavimus: patikrinti, ar veikia autonominiai dūmų detektoriai, pakeisti, jeigu reikia, jų maitinimo elementus, pasirūpinti šildymo prietaisais, apžiūrėti, ar besibaigiant šildymo sezonui dūmtraukis ir krosnis tvarkingi, nepatingėti užlipti į palėpę ir patikrinti, ar dūmtraukis sandarus“.

Pareigūnas taip pat pataria gyventojams apžiūrėti, ar tvarkingi elektros laidai, nepamiršti išjungti nenaudojamus elektros prietaisus, atkreipti dėmesį į jungiklius ir kištukinius lizdus. O kai meistras namuose, puikus metas juos ir sutvarkyti.

„Ir svarbiausia, dar kartą noriu įspėti gyventojus, kad jie nerūkytų lovose, nepaliktų smilkstančių nuorūkų, naudotų tik nedegias pelenines, o geriausia rūkytų tik lauke. Šiemet dėl neatsargaus rūkymo šalyje jau žuvo 10 žmonių.

Manau, kad karantino metu gyventojai turi daugiau laiko pasirūpinti savo namų saugumu ir su šeimos nariais, pavyzdžiui, sudaryti ir aptarti veiksmų kilus gaisrui planą, evakuacijos kelius, vaikams priminti, kaip išsikviesti pagalbą,“ – patarė pareigūnas.

Jis primena ir per ilgai nepalikti į elektros tinklą įjungtų telefonų įkroviklių, įkraunant telefoną padėti jį ant tvirto, geriausia nedegaus, pagrindo, nepalikti krautis telefono, numesto ant lovos ar fotelio. Taip pat nepalikti įjungtos viryklės ir gaminamo maisto be priežiūros, nelaikyti šalia viryklės degių daiktų, atsargiai elgtis su atvira ugnimi, žvakėmis, nepalikti jų be priežiūros.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.