Nuo Nemuno pakrančių rieda stintų prikrauti vilkikai

Nemuno pakrančių gyventojams prasideda darbymetis. Žvejai tinklais traukia į nerštavietes plaukiančias stintas. Sugautas plėšrūnes krauna į vilkikus ir veža parduoti į kitus Lietuvos miestus. Arba už simbolinę kainą parduoda čia pat, ant Nemuno kranto.

Žvejai jau traukia stintas.<br>A. Aleksėjūnienė
Žvejai jau traukia stintas.<br>A. Aleksėjūnienė
Daugiau nuotraukų (1)

Aldona Aleksėjūnienė

Apr 13, 2013, 8:09 PM, atnaujinta Mar 8, 2018, 8:26 AM

Koks snūdas gali lenkti paryčiais, jei į Nemuno deltą kaip tik po saulėtekio atrieda tušti vilkikai su priekabomis-šaldikliais? Į juos pats metas krauti dėžes su nakties laimikiu – šviežiomis stangriomis stintomis, žuvelėmis plėšrūnėmis, kurias naktį pakeliui į nerštavietes traukiamais tinklais sugaudė pamario žvejai.

10 valanda ryto, bet vienas traktorininkas, kurio pilnutėlė stintų priekaba nuo nakties stovi netoli Atmatos tilto, šalia automobilių stovėjimo aikštelės, vis dar gaudo saldų nuovargio sapną.

Žmogus per naktį be poilsio, nes į jo traktorinę priekabą dešiniajame upės krante krovė ir krovė naktinių valksmų laimikį čia žvejojančios bendrovės darbininkai. Kai pristigo dėžių, žuvis pylė ant priekabos dugno.

Ji - jau pilna, stintos užkimšo priekabos plyšius, tad galinėje dalyje vyrai padarė užtvarą, kad žuvys neišsprūstų, užstatę tuščių dėžių eilę.

Ir su šiuo kupinu atviro gyvojo gėrio aruodu traktorininkas kelias valandas priešaušrio tyloj laukia treilerio su šaldikliu. Nenuostabu, kad saldžiai užmigo, kai saulutė patekėjo ir kabiną įšildė.

Pabudo, kai žvejų grandies vadas šaižiai sušvilpė. Pasuko į aikštelę, kur atvyko vilkikas su priekaba-šaldikliu, ir užvirė nelengvas darbas.

Dėžes iškilnojo nemaža vyrų talka, o palaidas žuvis kastuvu ir kibiru išsėmė ir į dėžes supilstė du į priekabą užlipę darbininkai. Mosuojant įnagiais iš peties, tai truko apie porą valandų.

Visas krovinys čia buvo skubiai sveriamas, kol stintos šviežios, kol netyžta ir nešvinksta nuo saulės. Didmenininkai už kilogramą stintų dabar moka po 6 litus.

„Mums moka gerai, todėl ir nuotaika visų gera“,- žurnalistei sakė būrelis jaunų vyrų, ištempę į Atmatos krantą paskutinį šeštadienio rytą valksmą stintų. Jame buvo apie šimtas kilogramų žuvų. Įkliuvusias lytis, kad nesuplėšytų tinklo, vyrai išstumdė per plūdurais nužymėtą kraštą.

„Dar tikimės ir didesnės sėkmės, orai šyla, į Nemuno aukštupį stintos neršti plauks tirštesniais tuntais“, - žurnalistei šypsojosi Donatas, pasvėręs laimikį ir susiruošęs tvarkyti tuščių tinklų prieš kitą užmetimą.

„Mūsų tinklai nauji, speciali žvejų apranga – taip pat, stengiamės dirbti saugiai ir laikomės gamtosaugos ir kitų taisyklių“, - sakė vyrai.

Čia pat po kelis kilogramus sveriantis ir po 6 litus pavieniams pirkėjams žuvis pardavinėjantis vyras neapskaitytomis pajamomis jų nevadino.

Iš viso pamario krašte stintų žvejybai aukcione vietas šiemet išsipirko 44 bendrovės ir dešimt fizinių asmenų.

Pavasarinė stintų žvejyba traukiamais tinklais kasmet žvejams duoda didžiausią investicijų grąžą . Išlaidos sezoniniam verslui nedidelės, o pelnas garantuotas, nes paklausa stintų - didžiulė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.