Europos Parlamentas siekia geriau apsaugoti ungurius

Per paskutinius tris dešimtmečius europinių ungurių ištekliai sumažėjo 95 proc. Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas (EP) kviečia iki kitų metų kovo pasiūlyti naujas taisykles, kurios apsaugotų šias žuvis nuo išnykimo. EP taip pat ragina įvesti sankcijas toms šalims, kurios delsia pateikti informaciją apie europinių ungurių išteklius. Apie tai informuoja EP spaudos tarnyba.

Europinių ungurių mažėjimą greičiausiai lemia per didelė žvejyba, tarša ar net vandenyno srovių pokyčiai, nes unguriai migruoja iš vandenynų į upes ir atgal.<br>lrytas.lt asociatyvi nuotrauka
Europinių ungurių mažėjimą greičiausiai lemia per didelė žvejyba, tarša ar net vandenyno srovių pokyčiai, nes unguriai migruoja iš vandenynų į upes ir atgal.<br>lrytas.lt asociatyvi nuotrauka
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

2013-09-11 17:06, atnaujinta 2018-02-22 07:51

Rezoliucijai pritarė 427 EP nariai, nepritarė 249, o susilaikė 25. EP prašo Europos Komisijos iki šių metų gruodžio 31 d. įvertinti dabartinių ungurių išteklių atkūrimo priemonių veiksmingumą, visų pirma, ar pasiteisina ungurių perkėlimas iš donorinių teritorijų į tas vietas, kuriose jie nyksta. Šio vertinimo pagrindu iki kitų metų kovo raginama parengti naujas taisykles, kurios padėtų atkurti europinių ungurių išteklius.

Parlamentas įtraukė nuostatas, kurios įpareigoja valstybes dažniau informuoti apie ungurių išteklių valdymo priemonių poveikį, t.y., kas dvejus metus, o ne kas šešerius, kaip iki šiol. ES valstybėms, pažeidusioms šį reikalavimą, siūloma perpus sumažinti ungurių sugavimo kvotą.

Europinių ungurių mažėjimą greičiausiai lemia per didelė žvejyba, tarša ar net vandenyno srovių pokyčiai, nes unguriai migruoja iš vandenynų į upes ir atgal. Iki šiol nepavyko užtikrinti komercinės grąžos iš ungurių išteklių atkūrimo jų sugavimo vietose.

„Ungurių ištekliams iškilęs pavojus, o ES valstybės deda per mažai pastangų juos atkurti. Todėl EP kviečia Europos Komisiją parengti naujas ungurių išteklių atkūrimo taisykles, kurios ištaisytų dabartinių taisyklių, leidusių pereikvoti šių žuvų išteklius, spragas“, - teigė EP pranešėja Isabella Liovin (Žalieji, Švedija).

Dėl šių taisyklių toliau bus deramasi su ES Taryba. Tikėtinas antrasis svarstymas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.