Statybvietėse tik rūšiuoti atliekų nebepakaks

Nuo vakar (rugsėjo 15 d.) įsigaliojo patikslintos Statybinių atliekų tvarkymo taisyklės, kuriose nustatomas reikalavimas statybvietėje ne tik rūšiuoti. Nuo šiol susidarančios išrūšiuotos atliekos turės būti laikomos atskirai.

Išrūšiuotos atliekos turi būti perduodamos turinčioms teisę jas tvarkyti įmonėms.<br>M.Patašiaus nuotr.
Išrūšiuotos atliekos turi būti perduodamos turinčioms teisę jas tvarkyti įmonėms.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 15, 2014, 6:26 PM, atnaujinta Jan 29, 2019, 10:18 AM

Pokyčių priežastys

Aplinkos viceministras Algirdas Genevičius LRT teigė, kad iki šiol galiojusioje taisyklų redakcijoje nebuvo aiškiai nurodoma, kaip statybvietėse reikia tvarkytis su atliekomis. Kai kurios sąvokos buvo per daug apibendrintos. „Atsižvelgiant statybinio objekto pobūdį, pastebėta, kad gali atsirasti nereglamentuotų statybinių atliekų. Todėl taisyklės buvo pakoreguotos“, – pasakojo viceministras.

Tad patikslintosios taisyklės nustato, kad statybvietėje gali būti išrūšiuojama ir daugiau atliekų rūšių, atsižvelgus į statybų rūšis, jų apimtis ir atliekų tvarkymo galimybes. Išrūšiuotos atliekos turi būti perduodamos turinčioms teisę jas tvarkyti įmonėms.

Rūšiuoti ir laikyti atskirai

Naujos taisyklės nustato reikalavimą statybvietėje ne tik rūšiuoti, bet ir atskirai laikinai laikyti susidarančias atliekas. Nuo šiol komunalinės, inertinės, tinkamos perdirbti ir pakartotinai naudoti, pavojingos ir netinkamos perdirbti atliekos turi būti išrūšiuotos ir laikomos atskiruose konteineriuose.

Komunalinėmis atliekomis laikomi maisto likučiai, tekstilės gaminiai, buitinės ir į jas savo pobūdžiu ar sudėtimi panašios kitokios atliekos, inertinėmis − betonas, plytos, keramika ir kitos atliekos, kuriose nevyksta jokie pastebimi fizikiniai, cheminiai ar biologiniai pokyčiai. Perdirbti ir pakartotinai naudoti tinkamoms atliekoms, antrinėms žaliavoms priskiriamas popierius, stiklas, pakuotės, plastikas ir kt. medžiagos, pavojingoms atliekoms − tirpikliai, dažai, klijai, dervos, jų pakuotės ir kitos kenksmingos, degios, sprogstamosios, ėsdinančios, toksiškos, sukeliančios koroziją ar turinčios kitų savybių, kurios gali turėti neigiamos įtakos aplinkai ir žmonių sveikatai, medžiagos. Netinkamomis perdirbti atliekomis laikomos izoliacinės medžiagos, akmens vata ir kt.

Laikymo terminai ir eiliškumas

Taip pat taisyklėse patikslinti ir pavojingų statybinių atliekų laikymo terminai. Jos statybvietėje gali būti laikomos ne ilgiau kaip 6 mėnesius ir ne ilgiau kaip iki statybos darbų pabaigos taip, kad nekeltų pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai.

„Atliekos, skirtos šalinimui, negali būti saugomos ilgiau negu metus. Tos, kurios perdirbamos arba panaudojamos antrą kartą – iki trejų metų“ – LRT laidoje „Labas Rytas Lietuva“ pasakojo A. Genevičius.

Anot jo, naujoje taisyklių redakcijoje patikslinamas ir atliekų tvarkymo eiliškumas. Pirmiausiai daug dėmesio skiriama prevencinėms priemonėms. Toliau seka planingas atliekų tvarkymas. „Tai palengvina darbą patiems statybininkams, kadangi atsiranda aiškumas“, – patikino aplinkos viceministras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.