Vienbučiai namai virsta daugiabučiais: statytojams pelnas, gyventojams – problemos

Tiek Aplinkos ministerija, tiek architektus vienijančios organizacijos įžvelgia problemų, nes nekilnojamojo turto projektų plėtotojai ne visada būna sąžiningi ir vieno ar dviejų butų projektuose paslėptus daugiabučius stato tokiose vietose, kuriose teritorijų planavimo dokumentai tai daryti draudžia. 

 J.Stacevičiaus nuotr.
 J.Stacevičiaus nuotr.
 A.Vaitkevičiaus nuotr.
 A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 28, 2017, 1:41 PM, atnaujinta Aug 31, 2017, 2:50 PM


Pirkdami būstą žmonės ne visada supranta, ką reiškia bendraturčio statusas. Savo santaupas investavę į unikalaus numerio neturinčią namo dalį jie pasijunta apgauti. Gyventojai negali įregistruoti savo būsto adreso, burtis į bendriją, o už komunalinius patarnavimus yra priversti mokėti ne paslaugų tiekėjams tiesiogiai, bet nelegaliems administratoriams. Neretai kenčia ir tokių statinių kaimynai: visam namui skiriamas tik vienas atliekų konteineris, trūksta vietų automobiliams, šiukšlių ir transporto srautas persikelia į kaimynų valdas.


Būsto kaina tokiame name neretai yra žemesnė, palyginti su parduodamų panašiuose daugiabučiuose namuose, tačiau potencialūs pirkėjai, prieš priimdami sprendimą įsigyti būstą už patrauklią kainą, turėtų žinoti ir įvertinti problemas, kurios neišvengiamai kils dėl to, kad toks namas nėra daugiabutis, o tai, ką jie planuoja įsigyti – nėra butas.

 

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.