Gyventojai skambino įvairioms tarnybos, taip pat ir numeriu 112. Vieni skaitytojai svarstė, kad paukščiai gali šitaip šildytis, tačiau prie ežero nuvykusi moteris teigė, kad paukščiai yra išsekę.
Prie Liberiškio tvenkinio atvykęs lrytas.lt fotografas sakė, kad kai kurios gulbės nėra sukaustytos ledo – jos vaikšto. Taičau akivaizdu, kad yra gulbių, kurios nepajuda iš vietos.
Moteris, kuri socialiniuose tinkluose pranešė apie paukščius, sakė, kad tokia situacija yra jau nuo vakar, kai spustelėjo speigas.
Sekmadienio rytą panevežietė Vaiva teigė 10 valandą ryto nuvykusi pasižiūrėti, ar gulbėms buvo suteikta pagalba. Deja, pasak moters, gulbės vis dar ten pat. „Kokia jų padėtis, ar visos gyvos – sunku pasakyti“, – teigė ji.
Tokių atvejų pasitaiko kasmet
Gamtininkų teigimu, tokių atvejų, kai gulbės, paspaudus šaltukui, įšąla vandens telkiniuose, pasitaiko kasmet.
Didžiausią pavojų gulbėms kelia žmonių nesupratingumas, mat lesindami gulbes jie daro joms „meškos paslaugą“. Visus metus lesinami paukščiai įpranta savarankiškai neieškoti maisto, o atėjus šaltajam laikotarpiui nemato būtinybės išskristi.
Ką daryti, jei radote prišalusią gulbę? Įsitikinkite, ar paukštis tikrai prišalęs. Jei paukščio plunksnos tikrai prišalo prie ledo, susisiekite su Gyvūnų globėjų asociacija. Jos atstovai jums suteiks informacijos, kaip galite padėti paukščiui. Tuomet galbūt jums patiems pavyks jį išlaisvinti.