Apie įvykį pranešusi Lrytas.lt skaitytoja Vilma B. tvirtino, kad įvykio vietoje šeima aptiko dviejų vilkų pėdsakus. Iš viso žvėrys papjovė 7 mažus ėriukus ir 4 suaugusias avis. Papjautų gyvulių jie praktiškai neėdė.
„Kuo toliau, tuo labiau situacija darosi nebekontroliuojama, ko anksčiau niekada nebuvo, – pasakojo ji. – Galbūt tai pasieks valdžios ausis. Taip pat norime, kad ši informacija kitiems žmonėms padėtų apsaugoti savo turtą (šiuo atveju gyvūnus), taip ir save pačius“.
Ji neslėpė, kad vilkų vizitas šeimą labai išgąsdino ir gaila išpjautų avių.
Kaip jau rašė Lrytas.lt, į Žemės ūkio ministeriją plaukia nusiskundimai iš skirtingų Lietuvos rajonų ūkininkų dėl vilkų daromos žalos naminiams gyvūnams.
VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis per 2015 metus Lietuvoje laukiniai gyvūnai papjovė 1323 ūkinius gyvūnus, 2016 m. – 1453, 2017 m. – 1845. Šie metai toli gražu dar nesibaigė, o šalies ūkiai jau neteko 1135 gyvūnų: 932 avių, 167 galvijų, 36 ožkų.
Rudenį
vilkai moko savo paūgėjusius jauniklius medžioti, todėl ūkininkai patiria vis daugiau jų išpuolių ir skaičiuoja didžiulius nuostolius.
Palyginus 2015 m. su 2017 m., papjautų gyvulių skaičius išaugo 28 proc. Žemės ūkio ministerija siekia, kad vilkų būtų galima sumedžioti du kartus daugiau negu dabar.
„Ūkininkai imasi visų įmanomų priemonių, tačiau jos gaujomis plėšikaujančių vilkų nesulaiko. Šie plėšrūnai vadinami miško sanitarais, bet jie jau tampa vis aktyvesni sveikų ūkio gyvūnų „gydytojai“. Kiekviena gyvūnų rūšis turi teisę gyventi, tačiau ne kitos rūšies sąskaita“, – situaciją apibūdina žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.