Dėl tragiškos menkių būklės – draudimas žvejoti Baltijos jūroje net mėgėjams

Siekiant išvengti rytinių menkių priegaudos, kitais metais nuo gegužės iki rugpjūčio pabaigos turėtų būti draudžiama bet kokia žvejyba pagrindinėse menkių neršto teritorijose Baltijos jūroje.

 Menkė.<br> Scanpix/AFP nuotr.
 Menkė.<br> Scanpix/AFP nuotr.
 Menkė.<br> Scanpix/AFP nuotr.
 Menkė.<br> Scanpix/AFP nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 15, 2019, 5:20 PM

Dėl to pirmadienį sutarta Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje, pranešė Žemės ūkio ministerija.

Lietuvai rytinės Baltijos jūros dalies menkių tikslinei ir mėgėjų žvejybai numatoma neskirti nė vienos tonos. Centrinio Baltijos jūros baseino strimelių žvejybos galimybės Lietuvai mažinamos 10 proc., šprotų – 22 proc., centrinio Baltijos jūros baseino lašišų – 5 proc., vakarinės Baltijos jūros dalies menkių – 60 proc., taip pat įvedami žvejybos draudimai ir ribojimai žuvų neršto metu.

Dėl itin prastos beveik visų Baltijos jūros žuvų rūšių būklės Europos Komisija (EK) pasiūlė stipriai mažinti žvejybos kvotas beveik visiems žuvų ištekliams, o rytinės Baltijos jūros menkių tikslinę ir mėgėjų žvejybą visai uždrausti.

ES Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje Lietuvai atstovavęs žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas sako, kad pasiektą susitarimą vertina pozityviai, nes jame atsižvelgta į Lietuvai svarbius klausimus.

„Pirmiausia, nebus siekiama įdiegti papildomų kontrolės priemonių priegaudai fiksuoti. Mes aiškiai pasakėme, kad tokios papildomos priemonės taps nepakeliama finansine ir administracine našta mūsų žvejams. Antra, šprotų kvota bus mažinama ne 25 proc., o 22 proc. O svarbiausia tai, kad EK išgirdo mūsų prašymus ir įsipareigojo pateikti teisinį pasiūlymą dėl socialinių-ekonominių pasekmių suvaldymo, kuris bus itin aktualus mūsų žvejams, netenkantiems galimybių tęsti savo veiklą dėl krizinės situacijos Baltijos jūroje“, – pranešime sakė E. Gustas.

Anot jo, kol kas pasiektam kompromisui negalima visiškai pritarti, nes reikia pamatyti konkrečius teisės aktų pasiūlymus.

Europos aplinkos, jūrinių reikalų ir žuvininkystės komisaras Karmenu Vella Liuksemburge pažadėjo nedelsiant pateikti Europos jūrinių reikalų ir žuvininkystės fondo reglamento keitimo projektą dėl visiško žvejybos nutraukimo priemonės atnaujinimo – ji nustojo galioti 2017 metų pabaigoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.