Ne sezonas
Šiuo metu nėra
vilkų medžioklės sezonas, jis prasidės tik spalio viduryje ir tęsis iki balandžio. Tad Kėdainių rajono savivaldybė prašo Aplinkos apsaugos agentūros specialaus leidimo šio probleminio vilko medžioklei.
„Mes informuojame medžiotojų klubą, kad tokio leidimo prašoma. Leidimas dar nėra išduotas, bet visi dokumentai pateikti, tikslinimui negrąžinti. Tikimės, kad artimiausiomis dienomis leidimas bus išduotas.
Paprastai atsakymas gaunamas per dvi savaites. Iki medžioklės sezono pradžios yra dar pusantro mėnesio, tad laukti tikrai negalime. Kaip matome, vilkas kelia grėsmę ne tik gyvūnų, bet ir žmonių, visuomenės saugumui“, – pažymėjo Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė.
Lietuvoje šiemet išduoti jau keturi tokie specialūs leidimai. Pasak medžiotojų, vieniši klajūnai yra itin pavojingi.
Medžiotojai viliasi, kad šiemet bus padidintos vilkų medžiojimo kvotos. Pernai Lietuvoje sumedžiota 120 vilkų.
Siautėjo paskutinėmis vasaros dienomis
Priminsime, kad vienišas klajūnas vilkas Šilainių kaime Pelėdnagių seniūnijoje įsisuko paskutinėmis vasaros dienomis.
Įžūlų ir bebaimį plėšrūną ūkininkė pamatė vidurį nakties, mat jį užfiksavo ūkį stebinčios vaizdo stebėjimo kameros.
Tąkart ūkininkei pavyko jį nuginti, tačiau neilgam. Vilkas sugrįžo apie 4 valandą ryto ir tuomet ožkų aptvare surengė tikrą puotą. Jis stipriai apkramtė ožkas. Vienai visiškai nukando priekinę koją, ožiui stipriai perkando galvą, nuplėšė pusę ausies, kando į pilvą.
Nori tik vieno
Ūkininkę labiausiai nustebino tai, kad vilkas tikrai ją sekė, sėlino iš paskos. Ir tik laimingo atsitiktinumo dėka ji pamatė agresyvų plėšrūną.
Kėdainių krašto ūkininkė viliasi tik vieno – kad vilkai nebekeltų grėsmės jos gyvulių ar net žmonių saugumui. Ūkininkė viliasi, kad vienišas klajūnas, puolęs jos auginamą bandą, bus sumedžiotas.
„Mes norime vieno – kad daugiau tokie vilkai aplink mūsų sodybą neslankiotų. Jie eina link sodybų, jie nebijo žmogaus. Tai yra baisu“, – reziumavo vilko išpuolį patyrusi ūkininkė.