Zoologijos sode šiuo metu gyvena daugiau kaip tūkstantis gyvūnų, o jų prižiūrėtojai puikiai pažįsta gyvūnus, kuriais jie rūpinasi kiekvieną dieną, ir geriausiai žino, kokia dovana pradžiugintų kiekvieną iš jų.
Nors iki Kalėdų dar liko šiek tiek laiko, zoologijos sodas jau šventiškai pasipuošęs ir pradeda dovanoti kalėdines dovanas jų laukiantiems gyvūnams.
Skaniai kvepiančios dovanos – labai mėgiamos plėšriųjų žinduolių skyriaus gyvūnų. Pakuodami gardų mėsos gabalą į kartoninę dėžę, prižiūrėtojai ją papuošė ne tik spalvingu dovanų popieriumi, bet ir dekoracijomis iš išsišėrusio kanopinių gyvūnų kailio, mat jo kvapas sužadina plėšrūnų smalsumą.
O štai stumbrai kaip dovaną mielai priimtų ir Kalėdų eglutę, papuoštą jų mėgstamais skanėstais – obuoliais, morkomis. Tokią eglutę girių galiūnams smagu ne tik suvalgyti, bet ir ant ragų panešioti.
Žaismingiesiems paukščiams geriausia dovana – žaislai ir galvosūkiai, sparnuočiai mėgsta džiovintas uogas, daržoves, riešutus.
Šaltakraujų gyvūnų skyriaus prižiūrėtojai savo prižiūrimus gyvūnus prieš šventes apdovanoja slėptuvėmis, šildomais akmenimis ir kitomis aplinkos praturtinimo priemonėmis.
„Labai gaila, kad šiemet dėl šalyje paskelbto karantino negalime kviesti zoologijos sodo lankytojų stebėti dovanų įteikimo gyvūnams. Tačiau visus norinčius pradžiuginti gyvūnus ir padovanoti kalėdinių dovanų, kviečiame tai padaryti“, – pranešė zoologijos sodo atstovė Dovilė Ežerinskienė.
Lietuvos zoologijos sodo internetiniame puslapyje ir socialiniuose tinkluose galite rasti sąrašą dovanų, kuriomis labai apsidžiaugtų zoologijos sodo gyventojai.
Dovanas palikti galima specialioje dėžėje, esančioje prie zoologijos sodo kasų. Jų įteikimą gyvūnams vėliau bus galima stebėti Lietuvos zoologijos sodo socialiniuose tinkluose.
Lietuvoje paskelbus karantiną, senasis Kauno zoologijos sodas ištuštėjo, lankytojai nepriimami.
Gali būti, kad jis artimiausiu metu ir neatnaujins veiklos, nes pavasarį prasidės 15 hektarų žemės plotą užimančio zoologijos sodo rekonstrukcija. Jos metu bus ne tik atnaujinti gyvūnų voljerai, pastatyti nauji pastatai, įkurtos edukacinės erdvės, bet ir keisis gyvūnų kolekcija.
Darbams numatyta išleisti 18,3 mln. eurų, o jie užtruks dvejus metus. Tuo metu lankytojai taip pat nebus įleidžiami.